Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Nowe gabinety specjalistyczne, wyposażenie istniejących pracowni, dodatkowe bezpłatne zajęcia dla uczniów, szkolenia dla kadry pedagogicznej, wycieczki edukacyjne, czy współpraca z uczelniami wyższymi – to plan na nadchodzące trzy lata dla dwunastu szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz. Będzie to możliwe dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w wysokości przekraczającej 5 milionów złotych. Projekt „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych” nie będzie kosztował Gminy nawet złotówki. Z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki promesę odebrał burmistrz Roman Piaśnik.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 22 lutego na rodzinny spacer „Śladami wizerunków świętych w olkuskiej bazylice mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła”. Spacer rozpoczyna całoroczną akcję „Olkuskie Spacery Historyczne 2020” organizowaną przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy współpracy z partnerami. Uczestnicy spaceru spotykają się o godzinie 10.00 przed wejściem do olkuskiej bazyliki, gdzie będą na nich czekali przewodnicy z Olkuskiej Grupy Turystycznej „Amonit”, którzy społecznie oprowadzą po kościele.

Czy urodziłaś się w latach 1951-1970?

Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Olkusz – 27  marca 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Wiejska 1a

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

ogłasza Konkurs dla mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz

na najbardziej „EKO-nomiczny dom”.

 

Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie właścicieli budynków mieszkalnych, za zastosowane w tych budynkach rozwiązania oszczędzające wodę i energię, wykorzystujące energię odnawialną, ekologiczne formy ogrzewania itp. Ocenie podlegać będzie rodzaj oraz liczba zastosowanych w danym budynku rozwiązań chroniących środowisko.

Zgłoszone do Konkursu budynki zostaną odwiedzone przez komisję konkursową, a zastosowane w nich rozwiązania nagrodzone. Dla laureatów konkursu przewidziano wysokie nagrody pieniężne (2000zł, 1500zł, 1000 zł).

Już w lutym rozpoczyna się całoroczna akcja „Olkuskie Spacery Historyczne 2020”. W jej ramach odbędzie się kilkanaście ciekawych, bezpłatnych wycieczek po Olkuszu i jego historii. Pomysłodawcą jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Działasz w organizacji pozarządowej i planujesz wystartować w jednym z otwartych konkursów ofert urzędu marszałkowskiego? Nie daj się zaskoczyć! Sprawdź i dowiedz się kiedy możesz złożyć wniosek.