Pamiętamy

1_listopada_mogily_pod_opieka_umig_fotm.jpg/31.10.2011/ Ponad 100 mogił oraz 13 miejsc pamięci objętych jest opieką olkuskiego magistratu. Pomniki i pamiątkowe tablice dekorowane są podczas każdego narodowego święta oraz każdej ważnej w życiu miasta rocznicy. 1 listopada szczególną troską otaczane są również groby - miejsca spoczynku żołnierzy, legionistów, partyzantów, osób, które odegrały znaczącą rolę w historii miasta.

Informujemy, że w związku z przejazdem przez Olkusz peletonu wyścigu kolarskiego 71. Tour de Pologne w dniu 6.08.2014 r. (środa) nastąpią utrudnienia w ruchu.

Szczegóły w dalszej części informacji.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o trwającej w całej Polsce akcji "Weź Paragon".

W związku z przekazaną informacją od wykonawcy prac Wydział Drogowy informuje, że w związku z wymianą spoiny żywicznej w nawierzchni z kostki w dniach od 16.07.2014 r. do 18.07.2014 r. nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ul. Sławkowskiej w Olkuszu na odcinku od Rynku do ul. Mickiewicza.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o uzyskaniu informacji o próbie wyłudzenia od podatników i płatników opłaty za dokonanie rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowa Ewidencja Podatników.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu, w oparciu o prognozy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, ostrzega, że od godz. 11:00 dnia 9.07.br do godz. 3:00 dnia 10.07.br. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie ok 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu informuje, iż w okresie od dnia 14.07.2014 r. do dnia 27.07.2014 r. prowadzona będzie na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu - w celach profilaktycznych- dezynfekcji wody pitnej przy użyciu chloru gazowego. W tym czasie nastąpi zmiana walorów smakowych i zapachowych wody.

Za utrudnienia przepraszamy mieszkańców Gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze.

Informacja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie w sprawie prowadzonych działań informacyjno – edukacyjnych pod hasłem "Wykorzystaj atrakcyjność regionu i zwiększ legalnie swoje dochody!" oraz przeciwdziałania nieprawidłowościom podatkowym w branży turystycznej w okresie wakacyjnym.

• BIP
  • Miasta Partnerskie