Obwodnica Olkusza coraz bliżej

Budowa obwodnicy Olkusza jest zadaniem realizowanym przez Województwo Małopolskie przy udziale Gminy Olkusz i Powiatu Olkuskiego. Zaangażowanie olkuskich władz samorządowych nie ograniczało się jedynie do deklaracji finansowego wsparcia przedsięwzięcia. – Projekt napotykał po drodze na różne trudności i jego realizacja kilkakrotnie była zagrożona. Inwestycja ta w dużej mierze doszła do skutku dzięki determinacji burmistrza Dariusza Rzepki – powiedziała przed podpisaniem umowy Marta Maj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Burmistrz Olkusza podziękował wszystkim zaangażowanym w prace nad przygotowaniem inwestycji osobom. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz posła VI kadencji Andrzeja Ryszki, który wspierał starania władz samorządowych i zabiegał o podjęcie tego ważnego dla mieszkańców i podróżujących przez nasz region zadania.

Obwodnica Olkusza – etap I łączyć będzie drogę krajową 94 (przy wjeździe do Olkusza od strony Krakowa) z drogą wojewódzką 783 (za przejazdem kolejowym w Rabsztynie, na trasie w kierunku Wolbromia, Miechowa i drogi krajowej 7). Przebiegać będzie wzdłuż torów kolejowych, m. in. przy terenach umożliwiających rozwinięcie aktywności gospodarczej, a dotychczas nie w pełni wykorzystanymi. – Nie kryję, że liczę na zainteresowanie ze strony inwestorów obszarami przyległymi do obwodnicy. Dobre skomunikowanie tych terenów z drogą krajową i wojewódzką powinno być dla nich skuteczną zachętą – powiedział burmistrz Dariusz Rzepka.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Nie do przecenienia jest wpływ obwodnicy na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu. Centrum Olkusza uwolnione zostanie od ruchu tranzytowego wschód-północ, a podróżujący na tych trasach unikną uciążliwości związanych z postojami na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i na przejeździe kolejowym w Rabsztynie.
Zgodnie z zapisami umowy podpisanej przez przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i wyłonionego w przetargu wykonawcy – firmy Eurovia Polska S. A., inwestycja ma zostać ukończona do listopada 2014 r. Całkowita wartość zadania oszacowana została na ponad 26 mln. zł, w tym 22,1 mln. zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Informacja dla Mieszkańców Osiedla Pakuska w sprawie wykonania włączenia ulicy Armii Krajowej do ulicy Osieckiej.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że pierwsze posiedzenie Obwodowej Komisji Wyborczej w Olkuszu, na której dokonuje się wyboru przewodniczącego Komisji i jego zastępcy, odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2015 r. o godz. 15.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, ul. Fr. Nullo 29.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu przesyła w załączeniu materiały informacyjne dotyczące akcji szczepienia przeciwko wściekliźnie wolno żyjących lisów.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Olkusz (zmiana nr 19) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych "POMOST" w Olkuszu zwraca się do przedstawicieli organizacji pozarządowych o głosowanie w wyborach na członków Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020 (KM RPO WM) ogłoszonych przez Małopolską Radę Działalności Pożytku Publicznego.

• BIP
  • Miasta Partnerskie