Obwodnica Olkusza coraz bliżej

Budowa obwodnicy Olkusza jest zadaniem realizowanym przez Województwo Małopolskie przy udziale Gminy Olkusz i Powiatu Olkuskiego. Zaangażowanie olkuskich władz samorządowych nie ograniczało się jedynie do deklaracji finansowego wsparcia przedsięwzięcia. – Projekt napotykał po drodze na różne trudności i jego realizacja kilkakrotnie była zagrożona. Inwestycja ta w dużej mierze doszła do skutku dzięki determinacji burmistrza Dariusza Rzepki – powiedziała przed podpisaniem umowy Marta Maj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Burmistrz Olkusza podziękował wszystkim zaangażowanym w prace nad przygotowaniem inwestycji osobom. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz posła VI kadencji Andrzeja Ryszki, który wspierał starania władz samorządowych i zabiegał o podjęcie tego ważnego dla mieszkańców i podróżujących przez nasz region zadania.

Obwodnica Olkusza – etap I łączyć będzie drogę krajową 94 (przy wjeździe do Olkusza od strony Krakowa) z drogą wojewódzką 783 (za przejazdem kolejowym w Rabsztynie, na trasie w kierunku Wolbromia, Miechowa i drogi krajowej 7). Przebiegać będzie wzdłuż torów kolejowych, m. in. przy terenach umożliwiających rozwinięcie aktywności gospodarczej, a dotychczas nie w pełni wykorzystanymi. – Nie kryję, że liczę na zainteresowanie ze strony inwestorów obszarami przyległymi do obwodnicy. Dobre skomunikowanie tych terenów z drogą krajową i wojewódzką powinno być dla nich skuteczną zachętą – powiedział burmistrz Dariusz Rzepka.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Nie do przecenienia jest wpływ obwodnicy na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu. Centrum Olkusza uwolnione zostanie od ruchu tranzytowego wschód-północ, a podróżujący na tych trasach unikną uciążliwości związanych z postojami na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i na przejeździe kolejowym w Rabsztynie.
Zgodnie z zapisami umowy podpisanej przez przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i wyłonionego w przetargu wykonawcy – firmy Eurovia Polska S. A., inwestycja ma zostać ukończona do listopada 2014 r. Całkowita wartość zadania oszacowana została na ponad 26 mln. zł, w tym 22,1 mln. zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Małopolska Izba Rolnicza, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin ZD Grodkowice zapraszają na szkolenie w ramach projektu „Środowisko bez barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden.)" dofinansowanego z funduszy EOG 2009-2014, które odbędzie się w dniu 03.10.2014 r. o godzinie 9.00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu – Rynek 1.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kosmolów – Wiśliczka wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

W dniach 01-24.09.2014 r. na terenie Miasta i Gminy Olkusz odbędą się mobilne zbiórki odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych oraz drobnych odpadów niebezpiecznych.

HARMONOGRAM

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje, że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Olkusz na tablicy ogłoszeń, obok pok.229, w dniach od 12.09.2014 r. do 3.10.2014 r. wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy i najmu.

Do 9 września 2014 r. przyjmowane będą zgłoszenia do bezpłatnych badań spirometrycznych w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu. Więcej szczegółów w dalszej części informacji.

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - Przedsięwzięcia kulturalne „1914 – Wielka Wojna na Ziemi Olkuskiej".

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz przypomina, że z dniem 15 września 2014 roku upływa termin płatności kolejnej raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, ustalonej w decyzji wymiarowej na rok 2014, jak również termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z opracowaniem projektu „Programu ochrony środowiska dla Miasta i Gminy Olkusz na lata 2014-2017 i kierunkowo do 2021" wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza na II etap konsultacji społecznych, które odbędą się w dniu 08.09.2014 r. o godz. 14:30.

• BIP
  • Miasta Partnerskie