Obwodnica Olkusza coraz bliżej

Budowa obwodnicy Olkusza jest zadaniem realizowanym przez Województwo Małopolskie przy udziale Gminy Olkusz i Powiatu Olkuskiego. Zaangażowanie olkuskich władz samorządowych nie ograniczało się jedynie do deklaracji finansowego wsparcia przedsięwzięcia. – Projekt napotykał po drodze na różne trudności i jego realizacja kilkakrotnie była zagrożona. Inwestycja ta w dużej mierze doszła do skutku dzięki determinacji burmistrza Dariusza Rzepki – powiedziała przed podpisaniem umowy Marta Maj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Burmistrz Olkusza podziękował wszystkim zaangażowanym w prace nad przygotowaniem inwestycji osobom. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz posła VI kadencji Andrzeja Ryszki, który wspierał starania władz samorządowych i zabiegał o podjęcie tego ważnego dla mieszkańców i podróżujących przez nasz region zadania.

Obwodnica Olkusza – etap I łączyć będzie drogę krajową 94 (przy wjeździe do Olkusza od strony Krakowa) z drogą wojewódzką 783 (za przejazdem kolejowym w Rabsztynie, na trasie w kierunku Wolbromia, Miechowa i drogi krajowej 7). Przebiegać będzie wzdłuż torów kolejowych, m. in. przy terenach umożliwiających rozwinięcie aktywności gospodarczej, a dotychczas nie w pełni wykorzystanymi. – Nie kryję, że liczę na zainteresowanie ze strony inwestorów obszarami przyległymi do obwodnicy. Dobre skomunikowanie tych terenów z drogą krajową i wojewódzką powinno być dla nich skuteczną zachętą – powiedział burmistrz Dariusz Rzepka.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Nie do przecenienia jest wpływ obwodnicy na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu. Centrum Olkusza uwolnione zostanie od ruchu tranzytowego wschód-północ, a podróżujący na tych trasach unikną uciążliwości związanych z postojami na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i na przejeździe kolejowym w Rabsztynie.
Zgodnie z zapisami umowy podpisanej przez przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i wyłonionego w przetargu wykonawcy – firmy Eurovia Polska S. A., inwestycja ma zostać ukończona do listopada 2014 r. Całkowita wartość zadania oszacowana została na ponad 26 mln. zł, w tym 22,1 mln. zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

W związku z opracowaniem projektu „Programu ochrony środowiska dla Miasta i Gminy Olkusz na lata 2014-2017 i kierunkowo do 2021" wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza na II etap konsultacji społecznych, które odbędą się w dniu 08.09.2014 r. o godz. 14:30.

Dwa porzucone szczeniaki szukają nowych domów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 626 02 09.

Zgodnie z decyzją Starosty Olkuskiego /pismo ZD-2/661/PS/G/6/2014/ z dnia 17.07.2014 r. oraz Marszałka Województwa Małopolskiego /pismo DU-4-420-783-7-2/14 (ZDW/PW/2014/6255/DU4MS)/ z dnia 18.08.2014 r. od 1.09.2014 r. zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu w związku z wprowadzeniem ograniczenia tonażu do 5 ton w obu kierunkach ulicy Sikorka w Olkuszu oraz w miejscowości Rabsztyn.

Informacja ARR związku z brakiem możliwości sprzedaży owoców i warzyw z powodu wprowadzenia embarga przez Federację Rosyjską: producenci, którzy mają zamiar wycofać określone produkty mogą składać powiadomienia na piśmie do Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na internetowej stronie: www.arr.gov.pl

INSTRUKCJA DO POBRANIA

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty na realizację zadnia prowadzenie  „ Szkółki Piłkarskiej” w okresie od 1.09.2014 r. do 31.10.2014 r.

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty na realizację zadnia prowadzenie „Szkółki Piłkarskiej” w okresie od 1.09.2014 r. do 31.10.2014 r.

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania „Olkusz – Czarna Góra – Zagaje" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

• BIP
  • Miasta Partnerskie