Obwodnica Olkusza coraz bliżej

Budowa obwodnicy Olkusza jest zadaniem realizowanym przez Województwo Małopolskie przy udziale Gminy Olkusz i Powiatu Olkuskiego. Zaangażowanie olkuskich władz samorządowych nie ograniczało się jedynie do deklaracji finansowego wsparcia przedsięwzięcia. – Projekt napotykał po drodze na różne trudności i jego realizacja kilkakrotnie była zagrożona. Inwestycja ta w dużej mierze doszła do skutku dzięki determinacji burmistrza Dariusza Rzepki – powiedziała przed podpisaniem umowy Marta Maj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Burmistrz Olkusza podziękował wszystkim zaangażowanym w prace nad przygotowaniem inwestycji osobom. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz posła VI kadencji Andrzeja Ryszki, który wspierał starania władz samorządowych i zabiegał o podjęcie tego ważnego dla mieszkańców i podróżujących przez nasz region zadania.

Obwodnica Olkusza – etap I łączyć będzie drogę krajową 94 (przy wjeździe do Olkusza od strony Krakowa) z drogą wojewódzką 783 (za przejazdem kolejowym w Rabsztynie, na trasie w kierunku Wolbromia, Miechowa i drogi krajowej 7). Przebiegać będzie wzdłuż torów kolejowych, m. in. przy terenach umożliwiających rozwinięcie aktywności gospodarczej, a dotychczas nie w pełni wykorzystanymi. – Nie kryję, że liczę na zainteresowanie ze strony inwestorów obszarami przyległymi do obwodnicy. Dobre skomunikowanie tych terenów z drogą krajową i wojewódzką powinno być dla nich skuteczną zachętą – powiedział burmistrz Dariusz Rzepka.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Nie do przecenienia jest wpływ obwodnicy na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu. Centrum Olkusza uwolnione zostanie od ruchu tranzytowego wschód-północ, a podróżujący na tych trasach unikną uciążliwości związanych z postojami na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i na przejeździe kolejowym w Rabsztynie.
Zgodnie z zapisami umowy podpisanej przez przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i wyłonionego w przetargu wykonawcy – firmy Eurovia Polska S. A., inwestycja ma zostać ukończona do listopada 2014 r. Całkowita wartość zadania oszacowana została na ponad 26 mln. zł, w tym 22,1 mln. zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

W Twoim miejscu pracy poprawiono bezpieczeństwo pracy i ergonomię? Weź udział w 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną, innymi ministerstwami, urzędami kontrolnymi, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi.

Wydział Drogowy informuje, że 1 czerwca 2015 r. nastąpi rozpoczęcie prac w ul. Spółdzielczej, w związku z zadaniem poprawy układu komunikacyjnego w rejonie ul. Głowackiego i Spółdzielczej.

PWiK Sp. z o.o. w Olkusz ul. Kluczewska 4 zawiadamia że w związku z usuwaniem awarii na sieci wodociągowej w dniu 21.05.2015 r. w godzinach 15.00-20.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Olkusza ulic: Długiej, Białej, Zacisze, Kołłątaja, Mieszka I, Ponikowskiej, Pomorskiej, Stary Olkusz, Gwarków. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Zawiadomienie o powtórnym wystąpieniu do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o opinię w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia w związku z poszerzeniem zakresu wniosku pn.: „Budowa kotła wodnego typu WR-12N K2 oraz instalacji odpylania spalin w centralnej ciepłowni przy ul. Przemysłowej w Olkuszu" na działkach nr ew. gr. 3686/5, 3586/11, 3574/7.

• BIP
  • Miasta Partnerskie