Obwodnica Olkusza coraz bliżej

Budowa obwodnicy Olkusza jest zadaniem realizowanym przez Województwo Małopolskie przy udziale Gminy Olkusz i Powiatu Olkuskiego. Zaangażowanie olkuskich władz samorządowych nie ograniczało się jedynie do deklaracji finansowego wsparcia przedsięwzięcia. – Projekt napotykał po drodze na różne trudności i jego realizacja kilkakrotnie była zagrożona. Inwestycja ta w dużej mierze doszła do skutku dzięki determinacji burmistrza Dariusza Rzepki – powiedziała przed podpisaniem umowy Marta Maj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Burmistrz Olkusza podziękował wszystkim zaangażowanym w prace nad przygotowaniem inwestycji osobom. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz posła VI kadencji Andrzeja Ryszki, który wspierał starania władz samorządowych i zabiegał o podjęcie tego ważnego dla mieszkańców i podróżujących przez nasz region zadania.

Obwodnica Olkusza – etap I łączyć będzie drogę krajową 94 (przy wjeździe do Olkusza od strony Krakowa) z drogą wojewódzką 783 (za przejazdem kolejowym w Rabsztynie, na trasie w kierunku Wolbromia, Miechowa i drogi krajowej 7). Przebiegać będzie wzdłuż torów kolejowych, m. in. przy terenach umożliwiających rozwinięcie aktywności gospodarczej, a dotychczas nie w pełni wykorzystanymi. – Nie kryję, że liczę na zainteresowanie ze strony inwestorów obszarami przyległymi do obwodnicy. Dobre skomunikowanie tych terenów z drogą krajową i wojewódzką powinno być dla nich skuteczną zachętą – powiedział burmistrz Dariusz Rzepka.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Nie do przecenienia jest wpływ obwodnicy na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu. Centrum Olkusza uwolnione zostanie od ruchu tranzytowego wschód-północ, a podróżujący na tych trasach unikną uciążliwości związanych z postojami na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i na przejeździe kolejowym w Rabsztynie.
Zgodnie z zapisami umowy podpisanej przez przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i wyłonionego w przetargu wykonawcy – firmy Eurovia Polska S. A., inwestycja ma zostać ukończona do listopada 2014 r. Całkowita wartość zadania oszacowana została na ponad 26 mln. zł, w tym 22,1 mln. zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Olkusza

Miejska Komisja Wyborcza w Olkuszu podaje do wiadomości, że w dniu 21 października 2014 r. godz. 13.00, sala narad 112 Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1 odbędzie się publiczne losowanie kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych utworzonych na terenie Miasta i Gminy Olkusz.

Trzy szczeniaki szukają domu.

Zawiadomienie o wznowieniu zawieszonego postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn.: „Budowa galerii handlowej wraz z komunikacją zewnętrzną, miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, zjazdami na drogi publiczne, wiatami śmietnikowymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną w Olkuszu w rejonie ulic: Mickiewicza, Sławkowskiej, Parcówka i DK 94".

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu zaprasza do testowania Uniwersalnej Bramki Dokumentów.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu zawiadamia, że w związku z pracami na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Olkusza ul. Długa, Mieszka I, ul. Kołłątaja, ul. Zacisze, ul. Biała w dniu 30.09.2014 r. od godz. 7:00 do godz. 17:00. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Olkusz na tablicy ogłoszeń, obok pok.229 w dniach od 26.09.2014 r. do 17.10.2014 r. wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

• BIP
  • Miasta Partnerskie