I Targi Edukacyjne - Olkusz 2013

Prawie 50 stoisk szkół i placówek oświatowych zaprezentowało się podczas I Targów Edukacyjnych – Olkusz 2013, jakie odbyły się w czwartek 21 marca w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu.

Uczestników Targów powitał dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Andrzej Feliksik, któremu towarzyszyli współorganizatorzy, czyli dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego Waldemar Mendak, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Zięba, dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan oraz naczelnik Wydziału Promocji UMiG Waldemar Czarnota. Gościem Targów był Aleksander Palczewski, Małopolski Kurator Oświaty, a patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Olkuski.

 

rozpoczęcie Targów

 

 Po oficjalnym otwarciu Targów przez dyrektora Waldemara Mendaka, odwiedzający, czyli uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą wystawców, czyli szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Oferta była różnorodna i ciekawa. Na stoiskach można było otrzymać foldery przybliżające działalność poszczególnych placówek. Wydawnictwa przedstawiały profile nauczania, ale także zajęcia pozalekcyjne oraz osiągnięcia dydaktyczne, artystyczne i sportowe poszczególnych szkół i placówek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy mające przybliżyć profil i charakter danej szkoły.

 

targi_edukacyjne1

 

 Były makiety, maszyny i urządzenia, pokazy kulinarne i fryzjerskie, prezentowano sprzęt policyjny, a do odwiedzenia stoiska Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku wzywał dźwięk myśliwskiego rogu. Pomiędzy zwiedzającymi wędrował Koziołek Matołek z Przedszkola Nr 3 im. K. Makuszyńskiego, obdarowujący wszystkich chętnych marchewkami.

 

targi_edukacyjne 3

 

 Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Wydziału Promocji UMiG Olkusz, gdzie były prezentowane wydawnictwa i materiały promocyjne, w tym nowość, czyli nawiązujące do historii Olkusz gry planszowe dla najmłodszych. Można było także obejrzeć film promocyjny o Olkuszu.

 

targi_edukacyjne2

 

 Targi trwały od godz. 14.00 do 18.00. W międzyczasie w sali widowiskowej MOK w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku wykład „Transformacja kultury organizacji wygłosił dr Roman Dorczak z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

targi_edukacyjne5

 

  

Przypomnijmy, że I Targi Edukacyjne pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosty Olkuskiego zainaugurowała konferencja „Wyzwania współczesnej edukacji”, jaka odbyła się w czwartek 14 marca w olkuskim Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej. Organizatorem Głównym Targów był Samorządowy Zespół Edukacji w Olkuszu przy współpracy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu oraz Powiatowej  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. Patronat medialny nad Targami objęły redakcje Przeglądu Olkuskiego i portalu Olkuszanin.pl

W I Targach Edukacyjnych – Olkusz 2013 wzięli udział:

SZKOŁY PODSTAWOWE

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu, Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła  Podstawowa Nr 3 im. M. Biema w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Fr. Nullo w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 9 im. ppłk. pilota Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 10 im Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorenicach, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kosmolowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Osieku, Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zawadzie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Braciejówce, Szkoła Podstawowa im. Obrońców  Warszawy w Zedermanie, Szkoła Podstawowa im. kpt. Pilota Władysława Gnysia w Żuradzie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie

GIMNAZJA

Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 imienia Stanisława Wyspiańskiego, Gimnazjum Nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Olkuszu, Gimnazjum Nr 3 im. Aleksandra Hrabiego Fredry w Olkuszu, Gimnazjum Nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu.

 

targi_edukacyjne6

 

PRZEDSZKOLA

Przedszkole Nr 3 im Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu, Przedszkole Nr 13 im. Marii Konopnickiej w Olkuszu, Przedszkole nr 5 w Olkuszu, Przedszkole nr 7 w Olkuszu, Przedszkole nr 4 w Olkusz, Przedszkole nr 10 w Olkuszu, Przedszkole w Żuradzie, Przedszkole w Braciejówce, Przedszkole w Zedermanie,

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu, Zespół Szkół w Kluczach, Zespół Szkół w Bukownie, Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku, Zespół Szkół w Wolbromiu.

 

targi_edukacyjne7

 

 SZKOŁY, PLACÓWKI OŚWIATOWE, EDUKACYJNE I INNE Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olkuszu, Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Olkuszu, Zespół Szkół w Olkuszu Zakład Doskonalenia Zawodowego, Klub Sportowy „Flika” w Olkuszu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Olkuszu, Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Olkuszu, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Wydział Zamiejscowy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, ODN „Edukator”, Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Informujemy, że w związku z przejazdem przez Olkusz peletonu wyścigu kolarskiego 71. Tour de Pologne w dniu 6.08.2014 r. (środa) nastąpią utrudnienia w ruchu.

Szczegóły w dalszej części informacji.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o trwającej w całej Polsce akcji "Weź Paragon".

W związku z przekazaną informacją od wykonawcy prac Wydział Drogowy informuje, że w związku z wymianą spoiny żywicznej w nawierzchni z kostki w dniach od 16.07.2014 r. do 18.07.2014 r. nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ul. Sławkowskiej w Olkuszu na odcinku od Rynku do ul. Mickiewicza.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o uzyskaniu informacji o próbie wyłudzenia od podatników i płatników opłaty za dokonanie rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowa Ewidencja Podatników.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu, w oparciu o prognozy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, ostrzega, że od godz. 11:00 dnia 9.07.br do godz. 3:00 dnia 10.07.br. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie ok 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu informuje, iż w okresie od dnia 14.07.2014 r. do dnia 27.07.2014 r. prowadzona będzie na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu - w celach profilaktycznych- dezynfekcji wody pitnej przy użyciu chloru gazowego. W tym czasie nastąpi zmiana walorów smakowych i zapachowych wody.

Za utrudnienia przepraszamy mieszkańców Gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze.

Informacja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie w sprawie prowadzonych działań informacyjno – edukacyjnych pod hasłem "Wykorzystaj atrakcyjność regionu i zwiększ legalnie swoje dochody!" oraz przeciwdziałania nieprawidłowościom podatkowym w branży turystycznej w okresie wakacyjnym.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014 Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca Indeks Firm Bajkowa Polska www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik olkusz.otodom.pl ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz TV Małopolska Praca na Czysto Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda