I Targi Edukacyjne - Olkusz 2013

Prawie 50 stoisk szkół i placówek oświatowych zaprezentowało się podczas I Targów Edukacyjnych – Olkusz 2013, jakie odbyły się w czwartek 21 marca w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu.

Uczestników Targów powitał dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Andrzej Feliksik, któremu towarzyszyli współorganizatorzy, czyli dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego Waldemar Mendak, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Zięba, dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan oraz naczelnik Wydziału Promocji UMiG Waldemar Czarnota. Gościem Targów był Aleksander Palczewski, Małopolski Kurator Oświaty, a patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Olkuski.

 

rozpoczęcie Targów

 

 Po oficjalnym otwarciu Targów przez dyrektora Waldemara Mendaka, odwiedzający, czyli uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą wystawców, czyli szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Oferta była różnorodna i ciekawa. Na stoiskach można było otrzymać foldery przybliżające działalność poszczególnych placówek. Wydawnictwa przedstawiały profile nauczania, ale także zajęcia pozalekcyjne oraz osiągnięcia dydaktyczne, artystyczne i sportowe poszczególnych szkół i placówek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy mające przybliżyć profil i charakter danej szkoły.

 

targi_edukacyjne1

 

 Były makiety, maszyny i urządzenia, pokazy kulinarne i fryzjerskie, prezentowano sprzęt policyjny, a do odwiedzenia stoiska Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku wzywał dźwięk myśliwskiego rogu. Pomiędzy zwiedzającymi wędrował Koziołek Matołek z Przedszkola Nr 3 im. K. Makuszyńskiego, obdarowujący wszystkich chętnych marchewkami.

 

targi_edukacyjne 3

 

 Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Wydziału Promocji UMiG Olkusz, gdzie były prezentowane wydawnictwa i materiały promocyjne, w tym nowość, czyli nawiązujące do historii Olkusz gry planszowe dla najmłodszych. Można było także obejrzeć film promocyjny o Olkuszu.

 

targi_edukacyjne2

 

 Targi trwały od godz. 14.00 do 18.00. W międzyczasie w sali widowiskowej MOK w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku wykład „Transformacja kultury organizacji wygłosił dr Roman Dorczak z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

targi_edukacyjne5

 

  

Przypomnijmy, że I Targi Edukacyjne pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosty Olkuskiego zainaugurowała konferencja „Wyzwania współczesnej edukacji”, jaka odbyła się w czwartek 14 marca w olkuskim Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej. Organizatorem Głównym Targów był Samorządowy Zespół Edukacji w Olkuszu przy współpracy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu oraz Powiatowej  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. Patronat medialny nad Targami objęły redakcje Przeglądu Olkuskiego i portalu Olkuszanin.pl

W I Targach Edukacyjnych – Olkusz 2013 wzięli udział:

SZKOŁY PODSTAWOWE

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu, Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła  Podstawowa Nr 3 im. M. Biema w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Fr. Nullo w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 9 im. ppłk. pilota Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Nr 10 im Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorenicach, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kosmolowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Osieku, Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zawadzie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Braciejówce, Szkoła Podstawowa im. Obrońców  Warszawy w Zedermanie, Szkoła Podstawowa im. kpt. Pilota Władysława Gnysia w Żuradzie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie

GIMNAZJA

Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 imienia Stanisława Wyspiańskiego, Gimnazjum Nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Olkuszu, Gimnazjum Nr 3 im. Aleksandra Hrabiego Fredry w Olkuszu, Gimnazjum Nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu.

 

targi_edukacyjne6

 

PRZEDSZKOLA

Przedszkole Nr 3 im Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu, Przedszkole Nr 13 im. Marii Konopnickiej w Olkuszu, Przedszkole nr 5 w Olkuszu, Przedszkole nr 7 w Olkuszu, Przedszkole nr 4 w Olkusz, Przedszkole nr 10 w Olkuszu, Przedszkole w Żuradzie, Przedszkole w Braciejówce, Przedszkole w Zedermanie,

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu, Zespół Szkół w Kluczach, Zespół Szkół w Bukownie, Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku, Zespół Szkół w Wolbromiu.

 

targi_edukacyjne7

 

 SZKOŁY, PLACÓWKI OŚWIATOWE, EDUKACYJNE I INNE Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olkuszu, Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Olkuszu, Zespół Szkół w Olkuszu Zakład Doskonalenia Zawodowego, Klub Sportowy „Flika” w Olkuszu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Olkuszu, Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Olkuszu, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Wydział Zamiejscowy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, ODN „Edukator”, Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Agencja Rynku Rolnego informuje, że od 29 października 2014 r. producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z kolejnego nadzwyczajnego wsparcia, mogą składać powiadomienia do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta, Oddziału Terenowego ARR.

Informuję, że od 27 października 2014 r. do 10 listopada 2014 r. każdy wyborca może sprawdzić w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu w pokoju 205 lub telefonicznie pod nr 32/6260205, czy został uwzględniony w spisie wyborców.

Pełnomocnik d/s wyborów
Urzędnik Wyborczy
Anna Barczyk

Obwieszczenie Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Krakowie z dnia 29 października 2014 r. w sprawie sprostowania treści obwieszczenia Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Krakowie z dnia 22 października 2014 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Małopolskiego w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o konsultacjach projektów uchwał Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Olkusz na rok 2015 oraz Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Olkusz na rok 2015.

Wybory samorzdowe 2014 Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Zaopatrzenie w wod mieszkacw Ziemi Olkuskiej po zakoczeniu eksploatacji z przez Zakad Grniczo-Hutniczy Bolesaw Mapa Organizacji Pozarzdowych Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca Indeks Firm Bajkowa Polska www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik olkusz.otodom.pl ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz TV Małopolska Praca na Czysto Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda