Straż Miejska

Wena z sukcesami

Dwie grupy działającej w Olkuszu Szkoły Tańca Wena zostały finalistami rozgrywanych w Amsterdamie Mistrzostw Europy w tańcach nowoczesnych. Młodych tancerzy olkuskiej Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury.

W Mistrzostwach Europy w tańcach nowoczesnych IDO European Championships 2013/ HipHop Days Amsterdam, jakie były rozgrywane w Amsterdamie od 13 do 16 czerwca wystartowało, aż 40 tancerzy Szkoły Tańca „Wena” w 14 kategoriach. Aby zakwalifikować się do startu w Mistrzostwach Europy musieli wcześniej pokonać swych rywali w rozgrywanych w naszym kraju eliminacjach.

wena_olkusz

– Nasza grupa taneczna „Wena junior” podczas Mistrzostw Europy zajęła czwarte miejsce w swej kategorii. Jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej kategorii startowało przeszło dwieście grup tanecznych jest to olbrzymi sukces. Także jeden z naszych duetów doszedł do ścisłego finału. – wyjaśnia Rafał Lebiest ze Szkoły Tańca „Wena”.

wena_junior

Nie jest to pierwszy tegoroczny sukces olkuskich tancerzy. Grupa „Wena junior” zajęła pierwsze miejsce podczas Wodzisławskiej Gali Tanecznej Mix 2013 w Wodzisławiu Śląskim, w powiatowych eliminacjach konkursu Talenty Małopolski, jakie były rozgrywane w Wolbromiu pierwsze miejsce zajęła „Wena Snax”, drugie „Wena X”, a trzecie „Wena Y”. Z kolei podczas zawodów Grand prix Wielkopolski rozgrywanych w Kaliszu nagrodę Grand prix zdobyła grupa Wena Junior. Łącznie tancerze Weny zdobyli 11 złotych medali w kategoriach solo, duet, mini formacje i formacje, pięć srebrnych w kategoriach mini formacja, formacja i solo.

wena_olkusz_2

- Bardzo nas cieszy, że z roku na rok nasi tancerze stanowią ścisłą czołówkę Polski wśród zawodników uprawiających tę dyscyplinę z pogranicza sztuki i sportu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie również ich rodzicom i osobom, które kibicują nam, na co dzień. Chcę także podziękować wszystkim, którzy głosowali na naszą grupę Wena Kids w programie Got To Dance. To dzięki ich wsparciu nasza grupa wygrała swój odcinek, a w głosowaniu globalnym zajęła trzecie miejsce . – mówi Rafał Lebiest.

Tancerzy Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w najbliższą sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury. Tegoroczna impreza odbędzie się w dwóch częściach.

W pierwszej części, która rozpoczyna się o godzinie 11.00 zaprezentują się najmłodsi uczniowie oraz grupy początkujące i średnio zaawansowane. W drugiej części Gali o godzinie 15.00 prezentować się będą grupy reprezentujące szkołę Wena na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.

PWiK Sp. z o.o. w Olkusz ul. Kluczewska 4 zawiadamia że w związku z usuwaniem awarii na sieci wodociągowej w dniu 21.05.2015 r. w godzinach 15.00-20.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Olkusza ulic: Długiej, Białej, Zacisze, Kołłątaja, Mieszka I, Ponikowskiej, Pomorskiej, Stary Olkusz, Gwarków. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Zawiadomienie o powtórnym wystąpieniu do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o opinię w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia w związku z poszerzeniem zakresu wniosku pn.: „Budowa kotła wodnego typu WR-12N K2 oraz instalacji odpylania spalin w centralnej ciepłowni przy ul. Przemysłowej w Olkuszu" na działkach nr ew. gr. 3686/5, 3586/11, 3574/7.

Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które zostanie przeprowadzone w dniu 24 maja 2015 r., w obwodach głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich.

Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w obwodach głosowania utworzonych w kraju, które zostanie przeprowadzone w dniu 24 maja 2015 r.

W dniu 12 maja 2015 r. w godzinach 6.00 – 19.00 na terenie Olkusza odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzenia z powietrza. W związku z tym uruchamiany będzie okresowo akustyczny system alarmowy tj. syreny alarmowe na obszarze miasta.

Zasady i tryb przeprowadzania wyborów.

Termin wyłożenia do wglądu listy Członków Izb Rolniczych.

• BIP
  • Miasta Partnerskie