Straż Miejska

Wena z sukcesami

Dwie grupy działającej w Olkuszu Szkoły Tańca Wena zostały finalistami rozgrywanych w Amsterdamie Mistrzostw Europy w tańcach nowoczesnych. Młodych tancerzy olkuskiej Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury.

W Mistrzostwach Europy w tańcach nowoczesnych IDO European Championships 2013/ HipHop Days Amsterdam, jakie były rozgrywane w Amsterdamie od 13 do 16 czerwca wystartowało, aż 40 tancerzy Szkoły Tańca „Wena” w 14 kategoriach. Aby zakwalifikować się do startu w Mistrzostwach Europy musieli wcześniej pokonać swych rywali w rozgrywanych w naszym kraju eliminacjach.

wena_olkusz

– Nasza grupa taneczna „Wena junior” podczas Mistrzostw Europy zajęła czwarte miejsce w swej kategorii. Jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej kategorii startowało przeszło dwieście grup tanecznych jest to olbrzymi sukces. Także jeden z naszych duetów doszedł do ścisłego finału. – wyjaśnia Rafał Lebiest ze Szkoły Tańca „Wena”.

wena_junior

Nie jest to pierwszy tegoroczny sukces olkuskich tancerzy. Grupa „Wena junior” zajęła pierwsze miejsce podczas Wodzisławskiej Gali Tanecznej Mix 2013 w Wodzisławiu Śląskim, w powiatowych eliminacjach konkursu Talenty Małopolski, jakie były rozgrywane w Wolbromiu pierwsze miejsce zajęła „Wena Snax”, drugie „Wena X”, a trzecie „Wena Y”. Z kolei podczas zawodów Grand prix Wielkopolski rozgrywanych w Kaliszu nagrodę Grand prix zdobyła grupa Wena Junior. Łącznie tancerze Weny zdobyli 11 złotych medali w kategoriach solo, duet, mini formacje i formacje, pięć srebrnych w kategoriach mini formacja, formacja i solo.

wena_olkusz_2

- Bardzo nas cieszy, że z roku na rok nasi tancerze stanowią ścisłą czołówkę Polski wśród zawodników uprawiających tę dyscyplinę z pogranicza sztuki i sportu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie również ich rodzicom i osobom, które kibicują nam, na co dzień. Chcę także podziękować wszystkim, którzy głosowali na naszą grupę Wena Kids w programie Got To Dance. To dzięki ich wsparciu nasza grupa wygrała swój odcinek, a w głosowaniu globalnym zajęła trzecie miejsce . – mówi Rafał Lebiest.

Tancerzy Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w najbliższą sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury. Tegoroczna impreza odbędzie się w dwóch częściach.

W pierwszej części, która rozpoczyna się o godzinie 11.00 zaprezentują się najmłodsi uczniowie oraz grupy początkujące i średnio zaawansowane. W drugiej części Gali o godzinie 15.00 prezentować się będą grupy reprezentujące szkołę Wena na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.

PWiK Sp. z o.o. w Olkuszu zawiadamia, że w związku z usuwaniem awarii na sieci wodociągowej, w dniu 30.07.2015, od godz. 7.00 do godz. 15.00  nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców miejscowości Kosmolów i Witeradów. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Zawiadomienie o wydaniu w dniu 15.07.2015 r. postanowienia o odstąpieniu od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływana na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: „Remont gazociągu relacji Zederman – Tworzeń o długości ok. 600 m w Olkuszu w zakresie budowy gazociągu DN MOP 5,5 MPa"

Departament Leśnictwa i Ochrony Przyrody przy Ministerstwie Środowiska informuje, że na terenie całego kraju w lasach wszystkich kategorii własności w latach 2015-2019 rozpoczyna się wykonywanie w cyklu 5-letnim (2015-2019) opracowania pod nazwą Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019.

Obwieszczenie o podjęciu przez Radę Miejską w Olkuszu Uchwały Nr VII/106/2015 z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów we wschodniej części dzielnicy północnej Olkusza.

Informacja o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa kotła wodnego typu WR-12N K2 oraz instalacji odpylania spalin w centralnej ciepłowni przy ul. Przemysłowej w Olkuszu".

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o kolejnej akcji: „Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon".

• BIP
  • Miasta Partnerskie