Straż Miejska

Wena z sukcesami

Dwie grupy działającej w Olkuszu Szkoły Tańca Wena zostały finalistami rozgrywanych w Amsterdamie Mistrzostw Europy w tańcach nowoczesnych. Młodych tancerzy olkuskiej Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury.

W Mistrzostwach Europy w tańcach nowoczesnych IDO European Championships 2013/ HipHop Days Amsterdam, jakie były rozgrywane w Amsterdamie od 13 do 16 czerwca wystartowało, aż 40 tancerzy Szkoły Tańca „Wena” w 14 kategoriach. Aby zakwalifikować się do startu w Mistrzostwach Europy musieli wcześniej pokonać swych rywali w rozgrywanych w naszym kraju eliminacjach.

wena_olkusz

– Nasza grupa taneczna „Wena junior” podczas Mistrzostw Europy zajęła czwarte miejsce w swej kategorii. Jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej kategorii startowało przeszło dwieście grup tanecznych jest to olbrzymi sukces. Także jeden z naszych duetów doszedł do ścisłego finału. – wyjaśnia Rafał Lebiest ze Szkoły Tańca „Wena”.

wena_junior

Nie jest to pierwszy tegoroczny sukces olkuskich tancerzy. Grupa „Wena junior” zajęła pierwsze miejsce podczas Wodzisławskiej Gali Tanecznej Mix 2013 w Wodzisławiu Śląskim, w powiatowych eliminacjach konkursu Talenty Małopolski, jakie były rozgrywane w Wolbromiu pierwsze miejsce zajęła „Wena Snax”, drugie „Wena X”, a trzecie „Wena Y”. Z kolei podczas zawodów Grand prix Wielkopolski rozgrywanych w Kaliszu nagrodę Grand prix zdobyła grupa Wena Junior. Łącznie tancerze Weny zdobyli 11 złotych medali w kategoriach solo, duet, mini formacje i formacje, pięć srebrnych w kategoriach mini formacja, formacja i solo.

wena_olkusz_2

- Bardzo nas cieszy, że z roku na rok nasi tancerze stanowią ścisłą czołówkę Polski wśród zawodników uprawiających tę dyscyplinę z pogranicza sztuki i sportu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie również ich rodzicom i osobom, które kibicują nam, na co dzień. Chcę także podziękować wszystkim, którzy głosowali na naszą grupę Wena Kids w programie Got To Dance. To dzięki ich wsparciu nasza grupa wygrała swój odcinek, a w głosowaniu globalnym zajęła trzecie miejsce . – mówi Rafał Lebiest.

Tancerzy Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w najbliższą sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury. Tegoroczna impreza odbędzie się w dwóch częściach.

W pierwszej części, która rozpoczyna się o godzinie 11.00 zaprezentują się najmłodsi uczniowie oraz grupy początkujące i średnio zaawansowane. W drugiej części Gali o godzinie 15.00 prezentować się będą grupy reprezentujące szkołę Wena na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu zawiadamia, że w związku z pracami na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Olkusza ul. Długa, Mieszka I, ul. Kołłątaja, ul. Zacisze, ul. Biała w dniu 30.09.2014 r. od godz. 7:00 do godz. 17:00. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Olkusz na tablicy ogłoszeń, obok pok.229 w dniach od 26.09.2014 r. do 17.10.2014 r. wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o obowiązku prowadzenia ewidencji przy użyciu kas fiskalnych oraz zaprasza do zapoznania się z komunikatem dotyczącym zaobserwowania błędów i nieprawidłowości w ewidencjonowaniu sprzedaży na kasach fiskalnych w branży gastronomicznej, zamieszczonym na stronie internetowej.

Zarządzenie Burmistrza w sprawie przeprowadzania obowiązkowej akcji deratyzacji na terenie Gminy Olkusz w terminie jesiennym.

Obwieszczenie o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Modernizacja instalacji odpylania kotłów zabudowanych w kotłowni Olkusz zlokalizowanej w Olkuszu".

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, iż w związku z pracami odbudowy nawierzchni asfaltowej w dniach 25-26 września ul. Astrów zostanie wyłączona z ruchu kołowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Rabsztyńską do skrzyżowania z ul. Zieloną.

• BIP
  • Miasta Partnerskie