Straż Miejska

Wena z sukcesami

Dwie grupy działającej w Olkuszu Szkoły Tańca Wena zostały finalistami rozgrywanych w Amsterdamie Mistrzostw Europy w tańcach nowoczesnych. Młodych tancerzy olkuskiej Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury.

W Mistrzostwach Europy w tańcach nowoczesnych IDO European Championships 2013/ HipHop Days Amsterdam, jakie były rozgrywane w Amsterdamie od 13 do 16 czerwca wystartowało, aż 40 tancerzy Szkoły Tańca „Wena” w 14 kategoriach. Aby zakwalifikować się do startu w Mistrzostwach Europy musieli wcześniej pokonać swych rywali w rozgrywanych w naszym kraju eliminacjach.

wena_olkusz

– Nasza grupa taneczna „Wena junior” podczas Mistrzostw Europy zajęła czwarte miejsce w swej kategorii. Jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej kategorii startowało przeszło dwieście grup tanecznych jest to olbrzymi sukces. Także jeden z naszych duetów doszedł do ścisłego finału. – wyjaśnia Rafał Lebiest ze Szkoły Tańca „Wena”.

wena_junior

Nie jest to pierwszy tegoroczny sukces olkuskich tancerzy. Grupa „Wena junior” zajęła pierwsze miejsce podczas Wodzisławskiej Gali Tanecznej Mix 2013 w Wodzisławiu Śląskim, w powiatowych eliminacjach konkursu Talenty Małopolski, jakie były rozgrywane w Wolbromiu pierwsze miejsce zajęła „Wena Snax”, drugie „Wena X”, a trzecie „Wena Y”. Z kolei podczas zawodów Grand prix Wielkopolski rozgrywanych w Kaliszu nagrodę Grand prix zdobyła grupa Wena Junior. Łącznie tancerze Weny zdobyli 11 złotych medali w kategoriach solo, duet, mini formacje i formacje, pięć srebrnych w kategoriach mini formacja, formacja i solo.

wena_olkusz_2

- Bardzo nas cieszy, że z roku na rok nasi tancerze stanowią ścisłą czołówkę Polski wśród zawodników uprawiających tę dyscyplinę z pogranicza sztuki i sportu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie również ich rodzicom i osobom, które kibicują nam, na co dzień. Chcę także podziękować wszystkim, którzy głosowali na naszą grupę Wena Kids w programie Got To Dance. To dzięki ich wsparciu nasza grupa wygrała swój odcinek, a w głosowaniu globalnym zajęła trzecie miejsce . – mówi Rafał Lebiest.

Tancerzy Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w najbliższą sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury. Tegoroczna impreza odbędzie się w dwóch częściach.

W pierwszej części, która rozpoczyna się o godzinie 11.00 zaprezentują się najmłodsi uczniowie oraz grupy początkujące i średnio zaawansowane. W drugiej części Gali o godzinie 15.00 prezentować się będą grupy reprezentujące szkołę Wena na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Olkusz (zmiana nr 19) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych "POMOST" w Olkuszu zwraca się do przedstawicieli organizacji pozarządowych o głosowanie w wyborach na członków Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020 (KM RPO WM) ogłoszonych przez Małopolską Radę Działalności Pożytku Publicznego.

Zawiadomienie o umorzeniu postępowania administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn: „Remont gazociągu relacji Zederman –Tworzeń o długości ok.600m w Olkuszu".

• BIP
  • Miasta Partnerskie