Straż Miejska

Wena z sukcesami

Dwie grupy działającej w Olkuszu Szkoły Tańca Wena zostały finalistami rozgrywanych w Amsterdamie Mistrzostw Europy w tańcach nowoczesnych. Młodych tancerzy olkuskiej Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury.

W Mistrzostwach Europy w tańcach nowoczesnych IDO European Championships 2013/ HipHop Days Amsterdam, jakie były rozgrywane w Amsterdamie od 13 do 16 czerwca wystartowało, aż 40 tancerzy Szkoły Tańca „Wena” w 14 kategoriach. Aby zakwalifikować się do startu w Mistrzostwach Europy musieli wcześniej pokonać swych rywali w rozgrywanych w naszym kraju eliminacjach.

wena_olkusz

– Nasza grupa taneczna „Wena junior” podczas Mistrzostw Europy zajęła czwarte miejsce w swej kategorii. Jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej kategorii startowało przeszło dwieście grup tanecznych jest to olbrzymi sukces. Także jeden z naszych duetów doszedł do ścisłego finału. – wyjaśnia Rafał Lebiest ze Szkoły Tańca „Wena”.

wena_junior

Nie jest to pierwszy tegoroczny sukces olkuskich tancerzy. Grupa „Wena junior” zajęła pierwsze miejsce podczas Wodzisławskiej Gali Tanecznej Mix 2013 w Wodzisławiu Śląskim, w powiatowych eliminacjach konkursu Talenty Małopolski, jakie były rozgrywane w Wolbromiu pierwsze miejsce zajęła „Wena Snax”, drugie „Wena X”, a trzecie „Wena Y”. Z kolei podczas zawodów Grand prix Wielkopolski rozgrywanych w Kaliszu nagrodę Grand prix zdobyła grupa Wena Junior. Łącznie tancerze Weny zdobyli 11 złotych medali w kategoriach solo, duet, mini formacje i formacje, pięć srebrnych w kategoriach mini formacja, formacja i solo.

wena_olkusz_2

- Bardzo nas cieszy, że z roku na rok nasi tancerze stanowią ścisłą czołówkę Polski wśród zawodników uprawiających tę dyscyplinę z pogranicza sztuki i sportu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie również ich rodzicom i osobom, które kibicują nam, na co dzień. Chcę także podziękować wszystkim, którzy głosowali na naszą grupę Wena Kids w programie Got To Dance. To dzięki ich wsparciu nasza grupa wygrała swój odcinek, a w głosowaniu globalnym zajęła trzecie miejsce . – mówi Rafał Lebiest.

Tancerzy Weny będzie można podziwiać podczas uroczystej gali tanecznej, jaka odbędzie się w najbliższą sobotę 22 czerwca w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury. Tegoroczna impreza odbędzie się w dwóch częściach.

W pierwszej części, która rozpoczyna się o godzinie 11.00 zaprezentują się najmłodsi uczniowie oraz grupy początkujące i średnio zaawansowane. W drugiej części Gali o godzinie 15.00 prezentować się będą grupy reprezentujące szkołę Wena na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W dniach 01-24.09.2014 r. na terenie Miasta i Gminy Olkusz odbędą się mobilne zbiórki odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych oraz drobnych odpadów niebezpiecznych.

HARMONOGRAM

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje, że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Olkusz na tablicy ogłoszeń, obok pok.229, w dniach od 12.09.2014 r. do 3.10.2014 r. wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy i najmu.

Do 9 września 2014 r. przyjmowane będą zgłoszenia do bezpłatnych badań spirometrycznych w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu. Więcej szczegółów w dalszej części informacji.

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - Przedsięwzięcia kulturalne „1914 – Wielka Wojna na Ziemi Olkuskiej".

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz przypomina, że z dniem 15 września 2014 roku upływa termin płatności kolejnej raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, ustalonej w decyzji wymiarowej na rok 2014, jak również termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z opracowaniem projektu „Programu ochrony środowiska dla Miasta i Gminy Olkusz na lata 2014-2017 i kierunkowo do 2021" wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza na II etap konsultacji społecznych, które odbędą się w dniu 08.09.2014 r. o godz. 14:30.

Zgodnie z decyzją Starosty Olkuskiego /pismo ZD-2/661/PS/G/6/2014/ z dnia 17.07.2014 r. oraz Marszałka Województwa Małopolskiego /pismo DU-4-420-783-7-2/14 (ZDW/PW/2014/6255/DU4MS)/ z dnia 18.08.2014 r. od 1.09.2014 r. zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu w związku z wprowadzeniem ograniczenia tonażu do 5 ton w obu kierunkach ulicy Sikorka w Olkuszu oraz w miejscowości Rabsztyn.

Informacja ARR związku z brakiem możliwości sprzedaży owoców i warzyw z powodu wprowadzenia embarga przez Federację Rosyjską: producenci, którzy mają zamiar wycofać określone produkty mogą składać powiadomienia na piśmie do Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na internetowej stronie: www.arr.gov.pl

INSTRUKCJA DO POBRANIA

• BIP