Treści dostępne w serwisie www.umig.olkusz.pl spełniają wytyczne techniczne związane z dostępnością stron www zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności z 12 kwietnia 2012 r.

Serwis przed uruchomieniem został poddany audytowi dostępności przez specjalistów Fundacji Widzialni, która zajmuje się przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu.

Z raportu poaudytowego wynika, że w dniu audytu – 31 grudnia 2015 r. – serwis był faktycznie dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Serwis  zawierał jednak treści redagowane wiele lat wcześniej, w tym dokumenty PDF, które powstawały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury). W miarę możliwości będą one poprawiane. Do tego czasu zostały przeniesione do archiwum, niedostępnego z wyszukiwarki ogólnej.

Jeżeli jakikolwiek użytkownik serwisu www.umig.olkusz.pl ma problem z dostępem do treści archiwalnych, uprzejmie proszony jest o kontakt: pod adresem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Administrator strony udostępni wówczas pożądaną treść.