Obywatel.gov.plBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje, że na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonuje podlinkowanie do strony www.obywatel.gov.pl. Strona ta oraz uruchomiona infolinia 222 500 115 służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i wyczerpującą informację jak załatwić daną sprawę. Działania te pozwolą zminimalizować czas załatwienia najpopularniejszych spraw w urzędzie.

Na stronie www.obywatel.gov.pl znajdują się opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywatela, np.:
- jak wyrobić dowód osobisty, paszport, prawo jazdy czy też Europejką Kartę Ubezpieczenia
Zdrowotnego (EKUZ);
- ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić.
Struktura strony systematyzuje usługi administracji publicznej według typowych zdarzeń życiowych.
System informacji telefonicznej to rozwiązanie dla tych, którzy nie korzystają z Internetu. Dzwoniąc pod numer 222 500 115, dowiedzą się, gdzie załatwić swoją sprawę.