logo 1%Rozliczając deklaracje podatkowe warto pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest to wyjątkowa szansa, aby pomóc tym, którzy angażują się w działalność na rzecz innych. Prezentujemy listę organizacji oraz osób potrzebujących z terenu Gminy Olkusz.

1 procent podatku mogą przekazać:

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku,
  • podatnicy uzyskujący dochód z obrotu papierami wartościowymi,
  • podatnicy uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości,
  • emeryci – jeżeli samodzielnie wypełnią formularz PIT-37.

Aby to zrobić, wystarczy wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS organizacji pożytku publicznego (w przypadku przekazania 1% na rzecz konkretnego podopiecznego może być konieczne wpisanie dodatkowych informacji w rubryce „cel szczegółowy"). Należy również pamiętać, że zgadzając się na to, aby podatek w naszym imieniu rozliczył pracodawca, rezygnujemy z możliwości odpisania 1%!

Lista organizacji pożytku publicznego na terenie Gminy Olkusz z numerami KRS:

• STOWARZYSZENIE OTWARTYCH SERC AKTYWNYCH KOBIET /SOS/ W OLKUSZU - 0000016137
  • OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W OLKUSZU - 0000037823
  • POWIATOWE ZRZESZENIE LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE W OLKUSZU - 0000075550
  • STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE "RES SACRA MISER" W OLKUSZU - 0000171499
  • STOWARZYSZENIE NA RZECZ OŚWIATY, KULTURY I POMOCY SPOŁECZNEJ "WSZYSCY DLA WSZYSTKICH" - 0000219768
  • STOWARZYSZENIE NA RZECZ HISTORYCZNYCH ORGANÓW HANSA HUMMLA W OLKUSZU - 0000240900
  • POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W OLKUSZU – 0000371992

Z Gminy Olkusz pochodzą również osoby, które szukają pomocy finansowej m.in. na leczenie w innych fundacjach:

• Fundacja „Zdążyć z pomocą" z Warszawy - KRS: 0000037904
    • Michał Kaliś z Olkusza – Cel szczegółowy: 27 147 Kaliś Michał

Jeżeli znane są Państwu inne osoby, które powinny znaleźć się na powyższej liście, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Termin składania deklaracji podatkowych mija 2 maja 2016 r.

Wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego dostępny jest na stronie internetowej http://www.pozytek.gov.pl/Organizacje,posiadajace,status,OPP,1020.html

Procent logo