Gmina Olkusz otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch projektów skierowanych dla strażaków ochotników. Burmistrz Roman Piaśnik podpisał umowy na prace budowlane przy remizie OSP w Osieku w ramach programu Małopolskie Remizy 2017 oraz na zakup wyposażenia w ramach pomocy finansowej dla gmin na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP z terenu Województwa Małopolskiego Bezpieczna Małopolska.

- Strażacy ochotnicy biorą czynny udział w licznych akcjach, w których na szali bardzo często stoi ludzkie życie. Należy im się za to szacunek, ale to nie wystarczy. Uzyskane przez Gminę Olkusz środki finansowe znacznie poprawią komfort i bezpieczeństwo pracy druhów – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Dofinansowanie

Niebawem rozpoczną się prace związane z termomodernizacją budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku. W zakresie robót budowlanych uwzględniono m.in. rozbiórkę pokrycia dachu, sufitu podwieszanego między piętrem a poddaszem oraz kominów, montaż murłat oraz pozostałej konstrukcji dachu, domurowanie ścian szczytowych, montaż kominowych przewodów wentylacyjnych, membrany dachowej oraz pokrycia dachowego oraz wymianę istniejących rynien i rur spustowych. Całkowitą wartość zadania oszacowano na 99 872,82 zł, w tym 30 600 zł pozyskane ze środków Województwa Małopolskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego przyznanych przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Małopolskie Remizy 2017.

Gmina Olkusz otrzymała również dofinansowanie na zakup wyposażenia dla OSP w ramach pomocy finansowej dla gmin na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP z terenu Województwa Małopolskiego. Ochotnicy z Kosmolowa i Żurady otrzymają nowe pompy szlamowe, strażacy z Zawady i Zedermana po dwa zestawy ubrań ochronnych, natomiast do Braciejówki powędruje zestaw ratowniczy PSP R-1 z szyną Kramera i deską ortopedyczną. Łączna wartość sprzętu to 30 663,96 zł. Gmina Olkusz otrzyma dofinansowanie na ten cel w wysokości 14 472 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Logo WM