Świadczenie udzielane w ramach rządowego programu „Rodzina 500 plus” ważne jest przez rok. Dobiega końca ważność wniosków złożonych w ubiegłym roku, dlatego od 1 sierpnia zainteresowani z gminy Olkusz mogą zgłaszać się do olkuskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018.

Wniosek można składać:

- osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Olkuszu - pokój nr 1 oraz pokój nr 8 w poniedziałki od godz. 7:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00,

- za pośrednictwem Poczty Polskiej, przesyłając wypełniony wniosek na adres Ośrodka (Ośrodek Pomocy Społecznej, 32-300 Olkusz, Al.1000-lecia 15C),

- przez Internet (za pomocą portalu Empatia http://empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej (w zależności od banku), za pomocą ePUAP.

W momencie, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na nowy okres zasiłkowy, trwający od października 2017 r. do miesiąca września 2018 r., złoży wniosek wraz z dokumentami do 31 sierpnia 2017 roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik 2017 r. nastąpi do dnia 31 października 2017 r.

W przypadku, gdy osoba złoży wniosek w okresie od 1 września 2017 r. do 30 września 2017 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik nastąpi do dnia 30 listopada 2017 r.

Jeżeli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 października 2017 r. do 31 października 2017 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik oraz listopad nastąpi do dnia 31 grudnia 2017 r.

Nowe wnioski oraz więcej informacji można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Olkuszu na Al. 1000-lecia 15c, na stronie internetowej www.ops.olkusz.pl lub  www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/

Wniosek jest również do pobrania tutaj: POBIERZ