Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Coroczną tradycją stało się, że najbardziej utalentowani zawodnicy pochodzący z Olkusza otrzymują nagrody w uznaniu swoich osiągnięć. 27 lutego burmistrz spotkał się ze sportowcami i ich trenerami, by osobiście pogratulować wysokich wyników na zawodach organizowanych w ubiegłym roku na całym świecie. Serdecznie gratulujemy!

Nagrody Sport

- Dziękuję za czas, jaki poświęcacie na rozwijanie swoich sportowych pasji. Jestem pewien, że wasza praca zaprocentuje w przyszłości i to stypendium jest początkiem wielkich karier sportowych, czego z całego serca Wam wszystkim życzę – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Nagrody Sport

O przyznanie nagród wnioskowały kluby sportowe. Oceniane były sukcesy w zawodach odbywających się w ubiegłym roku w dyscyplinach, w których funkcjonują Polskie Związki Sportowe. Zgłoszenia analizowała Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Olkuszu, która ostatecznie zadecydowała o przyznaniu 37 nagród.

Nagrody Sport

Pełna lista nagrodzonych:

  1. Emilia Kowal – I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15-letnich w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym, II miejsce na 100 metrów stylem dowolnym i III miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, Lublin 14-16.07.2017 r.
  2. Jerzy Borzęcki – trener Emilii Kowal.
  3. Danuta Odulińska – II miejsce, srebrny medal na XII Indywidualnych Mistrzostwach Polski niewidomych i słabowidzących w bowlingu sportowym, Łódź 30.06-1.07.2017 r.
  4. Szczepan Polkowski – II miejsce, srebrny medal na XII Indywidualnych Mistrzostwach polski niewidomych i słabowidzących w bowlingu sportowym, Łódź 30.06-1.07.2017 r.
  5. Janusz Jeleń –  III miejsce, brązowy medal na XII Indywidualnych Mistrzostwach Polski  niewidomych i słabowidzących w bowlingu sportowym, Łódź 30.06-01.07.2017 r.
  6. Dominik Siuda – I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych, Klasa F-2B/M Gliwice 17-18.06.2017 r., srebrny medal i tytuł I-wice Mistrzów Europy w mistrzostwach Europy FAI Modeli na Uwięzi dla Seniorów i Juniorów w Békéscsaba (Węgry), 05-12.08.2017 r.
  7. Jakub Mucha - srebrny medal i tytuł I-wice Mistrzów Europy w mistrzostwach Europy FAI Modeli na Uwięzi dla Seniorów i Juniorów w Békéscsaba (Węgry), 05-12.08.2017 r., III miejsce i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych, Klasa F-2A/M, Gliwice 17-18.06.2017 r.
  8. Szymon Beczała – I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi, Klasa F-2A Rodeo, Lotnisko Kruszyn 23-25.06.2017 r.
  9. Robert Holeczek – II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi, Klasa F-2A Rodeo, III miejsce i brązowy medal Klasa F-2A, Lotnisko Kruszyn 23-25.06.2017 r.
  10. Paweł Praus – II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi, Klasa F-2A , Lotnisko Kruszyn 23-25.06.2017 r.
  11. Waldemar Maj – trener Dominika Siudy, Jakuba Muchy, Szymona Beczały, Roberta Holeczka i Pawła Prausa
  12. Dawid Kosmala – II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych, Klasa S-6-A, Gliwice 17 -18.06.2017 r.
  13. Rafał Maj – trener Dawida Kosmali, Dominika Siudy, Jakuba Muchy
  14. Wiktoria Maj – II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Klasa S-6-A Kobiet, II miejsce i srebrny medal Klasa S-6-A junior, III miejsce brązowy medal Klasa S-9-A junior, Włocławek 06-09.07.2017 r.
  15. Kinga Maj -Kopciuch – III i brązowy medal klasa S-6-A kobiet na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Klasa S-6-A Kobiet
  16. Kinga Maj – Kopciuch – trener Wiktorii Maj, Mateusza Maja
  17. Mateusz Maj – III miejsce i brązowy medal  klasa S-4-A junior na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w dniach 6 - 9 lipca 2017 r. we Włocławku
  18. Amelia Dessauer – III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w konkurencji skoków na ścieżce – skoki kobiet – kl. II, Zielona Góra 16-18.06.2017 r.
  19. Jacek Czerniak – trener Amelii Dessauer
  20. Arkadiusz Nagieć – I miejsce w konkurencji walk Leitai-85kg, III miejsce w konkurencji Kuachi-85kg na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.
  21. Ireneusz Ramus - I miejsce w konkurencji Kuachi - 80 kg, II miejsce w konkurencji walk LeiTai-80kg na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.
  22. Janusz Koryczan – trener Arkadiusza Nagięcia, Ireneusza Ramusa, Grzegorza Monety, Emila Ramusa, Dominiki Hennig, Jakuba Jurkiewicza
  23. Maksymilian Hennig – I miejsce w konkurencji walk Kuachi -56 kg, III miejsce formy z bronią długą (style południowe) na „Mistrzostwach Świata a KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.
  24. Olga Koryczan – trener Maksymiliana Herniga, Emilii Parzych, Diany Parzych
  25. Dominika Hennig – I miejsce w konkurencji walk LeiTai-75kg, II miejsce w konkurencji Kuachi -75 kg na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.
  26. Emil Ramus – II miejsce w konkurencji walk LeiTai-80kg, III miejsce w konkurencji Kuachi -80 kg na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.
  27. Grzegorz Moneta – I miejsce w konkurencji Kuachi -75 kg, III miejsce w konkurencji walk LeiTai-75kg, na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.
  28. Emilia Parzych – I miejsce w konkurencji walk qingda -34kg w ramach „EUROPEAN WUSHU CHAMPIONSHIP TOURNAMENT IN SOUTHERN STYLES” 17-18.2017 Gdynia
  29. Diana Parzych – II miejsce walk qingda -34kg w ramach EUROPEAN WUSHU CHAMPIONSHIP TOURNAMENT IN SOUTHERN STYLES 17-18.2017 Gdynia
  30. Jakub Jurkiewicz – II miejsce walk qingda -32kg w ramach EUROPEAN WUSHU CHAMPIONSHIP TOURNAMENT IN SOUTHERN STYLES” 17-18.2017 Gdynia
  31. Wiktor Starczyński – III miejsce w konkurencji trampolina indywidualna mężczyzn klasa II na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Drzonkowie 8-11.06.2017 r.
  32. Barbara Goraj – srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 12 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Szachowej w Drzonkowie 01-08.04.2017 r., brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 12 w szachach szybkich w Wrocławiu 5-8.08.2017 r.
  33. Paweł Czarnota – trener Barbary Goraj (Mistrzostwa Polski w Drzonkowie)
  34. Dorota Kika – trener Barbary Goraj (Mistrzostwa Polski we Wrocławiu)
  35. Kamil Wichary – II miejsce w biegu przełajowym na PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych U18 2017 03.2017 Jelenia Góra
  36. Marcin Bujas – trener Kamila Wicharego
  37. Kacper Panasiuk – III miejsce na Mistrzostwach Polski w Sportach Gimnastycznych 25-28.05.2017 w Warszawie

 

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/umigolkusz/posts/984776578344850