Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatną wycieczkę autobusową „Śladami niepodległości na ziemi olkuskiej: Olkusz, Bydlin, Bolesław”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 września 2018 w godzinach 10.00 – 16.00. Chęć udziału w bezpłatnej wycieczce można zgłaszać do piątku 14 września pod numerem telefonu 32 6421926 (w godzinach 8.00 – 16.00) lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Uczestnicy wycieczki spotykają o godzinie 10.00 pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (ul. Floriańska 8). Podczas wycieczki uczestnicy najpierw odwiedzą miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w samym Olkuszu. Następnie nowoczesnym autobusem Solaris, uczestnicy wycieczki przejadą do Bydlina, gdzie nie tylko zapoznają się z historią bitwy pod Krzywopłotami i odwiedzą grób poległych w niej legionistów, ale także zwiedzą ruiny zamku. Warto dodać, że autobusem Solaris, którym będą podróżować uczestnicy wycieczki, w przyszłym roku będą jeździć pasażerowie komunikacji miejskiej z Olkusza, Bolesławia, Bukowna i Klucz. Kolejnym punktem wycieczki będzie dwór w Bolesławiu, gdzie stacjonowali legioniści. Tam przewidziane jest zwiedzanie dworu – siedziby Centrum Kultury, krótka prelekcja o sytuacji na ziemi olkuskiej podczas I wojny światowej i skromny poczęstunek.

Dla wszystkich uczestników wycieczki przygotowano zestawy materiałów promocyjnych związanych ze 100 leciem odzyskania niepodległości na ziemi olkuskiej. Do udziału w wycieczce zapraszamy przede wszystkim dzieci z opiekunami (rodzicami, dziadkami). Ilość miejsc ograniczona. Wycieczka „Śladami niepodległości na ziemi olkuskiej: Olkusz, Bydlin, Bolesław” organizowana jest przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu oraz Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. Wycieczka jest jednym z elementów projektu „Olkusz - przystanek Niepodległość” realizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami. Na realizację projektu UMiG Olkusz otrzymał wsparcie Fundacji BGK w ramach konkursu „Na 100 Niepodległa”.