9 grudnia, godz. 18.00 | PAWILON 18 | zdarzenie nieteatralne | pawilon przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 65 | wstęp wolny

Jestem „Ćmą” – ćmą Olkusza. W dzień jestem dla innych – nocą dla siebie. Sceną na przyszłość. Obrazem wyprzedzającym czas. Labiryntem nieskończoności. Jestem witruwiańską blachą. Potomkiem piramid. Nie jestem bękartem.

Ile można wyczytać z dokumentacji technicznej, a ile nadpisać samemu? Czym jest pamięć miejsca? Jak odszukać opowieść budynku i oddać mu głos?

W ramach warsztatu „W czynie społecznym” próbowaliśmy napisać nową – każdy własną – historię Pawilonu 18. Pawilonu, który nie ma imienia i prawdopodobnie nie zostanie zapamiętany. Czemu nie zmienić historii?

Zapraszamy na DRUGIE otwarcie pawilonu, trzydzieści lat od oddania go do użytku. Świętujcie razem z nami!

PAWILON 18

Główny Inspektor: Barbara Głąb

Architekci zdarzenia: Piotr Dąbrowski, Katarzyna Seweryn - Haberka, Beata Kiełtyka, Edyta Skręt, Katarzyna Skręt, Jakub Stanek

Projekt plakatu: Patrycja Terciak

Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Stowarzyszenie Targowa 62/ Teatr Szwalnia

Partner: Gabinet Kosmetyczny Głąb Barbara, Złoty Róg

Patron medialny: Olkusz dla Was

Zadanie publiczne „W czynie społecznym. Dokument – tekst – performans” realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta i Gminy Olkusz.