Punktualnie o godzinie 12:00  Gdańszczanie zebrali się w Bazylice Mariackiej, by ostatni raz pożegnać Pawła Adamowicza. Olkuszanie także oddali hołd brutalnie zamordowanemu Prezydentowi. Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie Mieszkańcy utworzyli miejsce pamięci o Pawle Adamowiczu, z inicjatywy burmistrza Romana Piaśnika spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych oraz mieszkańców.

- Dziś syreny zawyły w wielu miastach Polski. Cisza i zaduma towarzyszące licznym spotkaniom upamiętniającym śp. Pawła Adamowicza są doprawdy przejmujące. Przebija z nich ogromny ból i protest przeciw tej straszliwej zbrodni, która wstrząsnęła nami, jako społeczeństwem. Dlatego Polacy w całym kraju tak mocno jednoczą się w tych trudnych chwilach - mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Olkusz solidarny

Wcześniej władze miasta uczciły pamięć o śp. Pawle Adamowiczu w czasie sesji Rady Miejskiej w Olkuszu. W imieniu wszystkich Olkuszan wysłane zostały do Gdańska kondolencje. Od poniedziałku Mieszkańcy Olkusza spontanicznie gromadzą się przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie został ustawiony portret śp. Pawła Adamowicza.

Olkusz solidarny

W związku ze śmiercią śp. Pawła Adamowicza do godziny 19:00 w sobotę 19 stycznia będzie trwała żałoba narodowa.