Bystra, ciągle uśmiechnięta i niezwykle serdeczna – taka jest mieszkanka Witeradowa Pani Zofia Dąbek, która 6 marca obchodziła swoje okrągłe setne urodziny. Z tej pięknej okazji życzenia Solenizantce złożyli burmistrz Roman Piaśnik, Kierownic Urzędu Stanu Cywilnego Władysław Kamiński oraz sołtys Witeradowa Krzysztof Szotek i przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Witeradów Razem.

Stulatka

- Było to naprawdę poruszające spotkanie z kilkoma pokoleniami zgromadzonymi przy Pani Zofii w dniu jej święta. Solenizantce życzę jak najwięcej zdrowia i gratuluję opieki rodziny, którą jest otoczona – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Stulatka

Pani Zofia jest najstarszą mieszkanką Witeradowa. Tu się urodziła, zdobywała wykształcenie, aby później podjąć pracę w fabryce naczyń Petera Westena. Jak czytamy w wierszu, który jest prezentem od rodziny Pani Zofii, „u Petera Westena” w Fabryce Naczyń nocami łyżki polerowałaś, dlatego na roboty do III Rzeszy Niemieckiej nie pojechałaś”. Pani Zofia miała ośmioro dzieci. Dziś jest dumną praprababcią.

Stulatka

Cytując wiersz dla Pani Zofii, życzymy naszej solenizantce: „Żyj nam długie lata, żyj nam do końca świata! A na wszystkich życiowych zakrętach niech dobry Bóg o Tobie pamięta”.