Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Małopolsce to nowa, specjalna odsłona projektu. Tym razem zapraszamy Was w literacką podróż po jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Wyruszymy szlakiem zamków, cudów natury i ośrodków tradycji. Miejsc, które łączą fascynującą przeszłość z teraźniejszością.

Przed Wami spotkania z literaturą w zaskakującej nowoczesnej formie. Interaktywne spotkania z literatami, warsztaty z artystami, happeningi, wystawy, gry i konkursy literackie.

Wszystkie atrakcje skierowane są do dzieci głównie w kontekście rodziny, jako miejsca w którym wykształcane i utrwalane są nawyki czytelnicze. Wspólne, ciekawe działania wokół książek mają wspierać rodziców i dziadków w tych rolach, wzmacniając więzi międzypokoleniowe i stanowiąc opozycję dla szybko postępujących zmian technologicznych i społecznych alienacji generacyjnych. Festiwal jest sposobem na spędzenie czasu z książką i ze sobą nawzajem inspirująco, literacko i rodzinnie.

Już od piątku 9. sierpnia przygotowaliśmy dla Was duuuuużo niezwykłych spotkań i warsztatów!

Sprawdźcie program na stronie https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/program-malopolska/ i zapisujcie się na spotkania!

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.