Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” realizuje kolejny projekt "Uczymy się żyć z autyzmem"-działania edukacyjne upowszechniające wiedzę na temat autyzmu i sposobów tworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla rodziców i dzieci ze spektrum autyzmu   w ramach którego  w dniu 18.11. 2019r.  organizuje  nieodpłatną V Konferencję Edukacyjną z cyklu  „Oswój mój świat”.  

Adresatami  są rodzice dzieci niepełnosprawnych, nauczyciele szkół i przedszkoli  oraz  specjaliści instytucji pracujących z dzieckiem niepełnosprawnym w tym ze spektrum autyzmu.

Tegoroczna konferencja będzie „oswajać świat dziecka ze spektrum autyzmu” z Treningiem Umiejętności Społecznych  (TUS).

Uczestnicy dowiedzą się :

  • Czym jest TUS ?
  • Dla kogo takie treningi są niezbędne ,
  • Dlaczego dzieci z trudnymi zachowaniami potrzebują go,
  • Jakie są optymalne modele zajęć uczących kompetencji społecznych.

 

Konferencja organizowana jest dzięki uzyskanej w drodze konkursu dotacji z Województwa Małopolskiego Projekt realizowany w obszarze Małopolska WIE-wiedza ,innowacje, edukacja-wsparcie inicjatyw edukacyjnych. Konferencja organizowana w partnerstwie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym Nr1 w Olkuszu.

Szczegóły dotyczące realizacji projektu adres mailowy :Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., nr tel. 660246386