Prawdziwe tłumy mieszkańców oraz gości Srebrnego Grodu w niedzielę 15 grudnia wzięły udział w spotkaniu wigilijnym, które burmistrz Roman Piaśnik zorganizował na olkuskim rynku. Zgromadzeni chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych w tym dniu, wspólnie śpiewali kolędy oraz dzielili się opłatkiem, składając sobie bożonarodzeniowe życzenia.

Efektowny wstęp przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania wigilijnego dała Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Drygały. Mieszkańcy przybywali do serca Srebrnego Miasta już wcześniej, kuszeni pięknymi występami artystycznymi uczniów szkół podstawowych: w Sienicznie, w Kosmolowie, z Zawady i Osieka.

Wigilia Mieszkańców 2019

- Niech najbliższy czas, spędzony wspólnie w atmosferze miłości i pokoju, da siłę do pokonywania wyzwań, jakie przyniesie nam Nowy Rok 2020. Życzę z całego serca, aby dobre zdrowie i radość towarzyszyły Państwu każdego dnia, a nadchodzący rok przyniósł spełnienie najskrytszych marzeń - mówił Roman Piaśnik, składając uczestnikom Wigilii Mieszkańców życzenia.

Wigilia Mieszkańców 2019

Nieodłączną częścią wigilijnych spotkań jest opłatek, którym dzielą się uczestnicy. Nie inaczej było na olkuskim rynku. Najpierw modlitwę odmówił ks. dziekan Henryk Chmieła. Wkrótce poświęcony opłatek powędrował do rąk wszystkich obecnych, którzy chętnie składali sobie wzajemnie życzenia.

Wigilia Mieszkańców 2019

Magiczną, świąteczną atmosferę, akompaniując płynącej życzliwości, budowały wokalistki Miejskiego Ośrodka Kultury, następnie Ognisko Muzyczne DodiArt, artyści z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkusz i IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Na zakończenie uczestników rozgrzał występ taneczny Klubu Sportowego Flika w Olkuszu.

Wigilia Mieszkańców 2019

W czasie Wigilii Mieszkańców wszyscy chętni mogli nabyć świąteczne ozdoby, choinki, skosztować tradycyjnych potraw oraz zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem oraz jego reniferami. Na stoisku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu można było wylosować choinkę, ręcznie wykonaną bombkę, kalendarze oraz pierniki, a w namiocie FIBER – otrzymać gwiazdę betlejemską. Szczególnie potrzebujący pomocy otrzymali paczki ze świąteczną żywnością, a wolontariusze prowadzili kwestę na rzecz Kacpra Ryło, chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I. W mroźne niedzielne popołudnie harcerze rozpalili ognisko przyjaźni, przy którym miejsce znalazł każdy spragniony ciepła.

Wigilia Mieszkańców 2019

Stoiska do Jarmarku Bożonarodzeniowego przygotowały: Koło Gospodyń Wiejskich z Bogucina Małego, Troksa i Zawady, Grupa Rękodzieła Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser - Kawiarenka pod Parasolem, Stowarzyszenie Zederman, Dom Seniora-Caritas, Warsztaty Terapii  Zajęciowej, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Zespół Szkół Nr 1.

Wigilia Mieszkańców 2019

Organizatorami Wigilii Mieszkańców na olkuskim Rynku był Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu i wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej, olkuskich parafii, firm, stowarzyszeń i instytucji z Gminy Olkusz.

Ponadto, organizację Wigilii wsparli również:

1. PLAST-MET AUTOMOTIVE SYSTEMS SP. Z O.O. w Olkuszu
  2. Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław SA
  3. ZRB Paciej Sp.z o.o. w Olkuszu
  4. INTERMAG Sp. z o.o. w Olkuszu
  5. PHU EKO Tomasz Borecki, Adam Pasek Sp. J. w Olkuszu
  6. Bobko Grzegorz, Supernak-Bobko Dorota
  7. Kurier Team 2000 Transport-Spedycja Chłosta Stanisław w Olkuszu
  8. MARO Centrum Logistyczno-Magazynowe Roman Chłosta w Olewinie
  9. IMPERIAL S.C. Maciej Piaśnik, Eugeniusz Kozłowski w Olkuszu
  10. Zygmunt Solecki PPUH Eksport-Import MALBOX w Osieku
  11. Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Olkuszu
  12. FHU MAX-TRANS Gospodarka Odpadami w Olkuszu
  13. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe GAMEX Grzegorz Żurek w Osieku
  14. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu
  15. P.H.U. WICEK Grzegorz Pomierny
  16. MTD Mariusz Dziura Spółka Jawna w Olkuszu
  17. Firma Handlowo-Usługowa UNIWERSAL Cioch Zbigniew w Zimnodole
  18. Stacja Paliw Julian Kowalczyk w Olkuszu
  19. BOLTECH Sp. z o.o. w Bukownie
  20. Zbigniew Kwinta Przedsiębiorstwo Usług Transportowych i Komunalnych w Olkuszu
  21. H.P.U. MARLIBO – Czekaj Jacek, Hutki-Bolesław
  40. Dostawca światłowodu FIBER
  41. Hufiec ZHP Komenda Olkusz
  42. Salon Firmowy Kratki.pl Olkusz, Rabsztyńska

Więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu na facebooku (tutaj).