Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd wprowadził

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zachęca do udziału w indywidualnym Rodzinnym Rajdzie po Olkuskich Szlakach Rowerowych, organizowanym przez Miasto i Gminę Olkusz, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Rajd organizowany jest w formule indywidualnej, bez wspólnego startu i wspólnego przejazdu trasy. Trasę należy ustalić i pokonać samodzielnie lub wspólnie z członkami rodziny (osoby wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące) w dniach od 24 do 31 października 2020 r.

Zbliża się koniec tegorocznych prac na zamku w Rabsztynie.

Zachęcamy uczniów  szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich z terenu miasta i gminy Olkusz do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat o tematyce

“Racjonalne ogrzewanie – łatwe oddychanie”.

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XX edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej.

Szanowni Państwo,

Jesteśmy na półmetku zbierania informacji w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Przypominamy, że Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje wiele konkursów, których celem jest promocja spisu. Zagadki, zadania i pytania sprawdzające wiedzę skierowane są do różnych grup odbiorców, a więc każdy może podjąć wyzwanie i wziąć udział w wybranym konkursie. Serdecznie zachęcamy do udziału, atrakcyjne nagrody i upominki czekają!

Tylko do końca października uczniowie szkół podstawowych i średnich z całej Małopolski mogą brać

Zarząd Województwa Małopolskiego informuje, że projekt uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie podziału województwa małopolskiego na obwody łowieckie został skierowany do konsultacji z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Dzisiaj przypada Dzień Papieski, święto obchodzone

Życzenia Dzień Nauczyciela

 

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną informujemy, że od dnia 12.10.2020 r. ogranicza się bezpośrednią obsługę klientów do odwołania.

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

Z racji na pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej

Powiadomienia o najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych, a także dostęp do przydatnych informacji, dotyczących zasad segregacji odpadów – dzięki podjęciu współpracy przez Gminę Olkusz z serwisem Moje Odpady, każdy może sięgnąć do najpotrzebniejszych informacji w wygodny sposób za pośrednictwem telefonu komórkowego lub z komputera. Zachęcamy do testowania!

To już ostatnia odsłona tegorocznej kampanii promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce. W październiku pod hasłem „Fundusze Europejskie w trosce o seniorów.

Tele-Anioł w Małopolsce”  poznamy historie pięciu podopiecznych unijnego projektu „Małopolski Tele-Anioł”. To kolejny etap długofalowej strategii promocyjnej Funduszy Europejskich realizowanej przez Województwo Małopolskie i zarazem kolejny etap działań promujących rolę, jaką, odgrywają środki unijne w walce z COVID-19 w regionie. W maju i wrześniu zrealizowano kampanię pokazującą, jak środki unijne pomogły małopolskim szpitalom i służbom ratowniczym w walce z pandemią, natomiast w lipcu i sierpniu zachęcaliśmy do odkrywania Małopolski na nowo, czyli prezentowaliśmy atrakcje turystyczne dofinansowane z Funduszy Europejskich.