Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

W niedzielę 11 sierpnia w Zimnodole odbywały się uroczystości jubileuszowe 720-lecia Zimnodołu oraz 90-lecia powstania OSP.

Wśród tysięcy polskich żołnierzy, którzy wnieśli bezpośredni wkład w zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 roku nie zabrakło mieszkańców ziemi olkuskiej.

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej będzie miał swoją odsłonę również w naszej olkuskiej Bibliotece. Już 21 sierpnia o godzinie 10.00 odbędzie się inauguracja wystawy ilustracji Quentin Gréban do książki „Mama” oraz warsztaty plastyczne na podstawie tej książki. Polecamy wszystkie festiwalowe wydarzenia! I oczywiście zapraszamy do Biblioteki.

OGŁOSZENIE

o naborze przedstawicieli mieszkańców do Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego

Zapraszamy w sobotę 24 sierpnia na spacer historyczny „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” organizowany w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Okres wakacyjny to zwykle najlepszy czas na przystąpienie do większych domowych remontów lub porządków. Nie inaczej jest w olkuskim Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie w ostatnich tygodniach nastały zauważalne zmiany.

1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00, cała Polska zatrzymała się, by symbolicznie okazać pamięć o Powstaniu Warszawskim, którego 75. rocznicę obchodziliśmy w tym roku. Olkuszanie zgromadzili się na Starym Cmentarzu, by solidarnie oddać cześć bohaterom walki o wolną Polskę.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców, organizacje społeczne i kombatanckie na uroczystość obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz zlot militarny, które odbędą się na olkuskim rynku w dniu 1 września 2019 r.

31 lipca w ulewnym deszczu olkuszanie uczcili 79. rocznicę Krwawej Środy - dramatycznego wydarzenia, jakie miało miejsce w Olkuszu w 1940 roku. Z tej okazji kwiaty i znicze pod płytą pamiątkową na olkuskim rynku złożyli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kucharzyk, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Bożena Krok oraz Zastępca Burmistrza ds. Komunalnych Jolanta Motyczyńska. Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli także przedstawiciele olkuskich organizacji kombatanckich, społecznych i mieszkańców.