Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Na podstawie § 2 Uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 19 lutego 2018 r. w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie informuje o zasadach dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz liczbie urzędników wyborczych w gminach na obszarze właściwości terytorialnej delegatury.

Olkuscy seniorzy już niebawem będą mieli do dyspozycji nowocześnie wyposażony Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów, w którym mieszkańcy powyżej 60 roku życia nie tylko uzyskają pomoc fachowców, ale również skorzystają z bogatej oferty spędzenia czasu wolnego. Gmina Olkusz otrzymała na to zadanie wsparcie w wysokości 80 000 zł, które pozwoli na zakup niezbędnego wyposażenia. 20 000 zł wkładu własnego dołożonych zostanie z budżetu Gminy Olkusz.

Młodzi mieszkańcy Olkusza, uczniowie szkół podstawowych, coraz chętniej uczestniczą w zajęciach sportowych, szukając alternatywy dla spędzania czasu przy komputerze.

Do tradycji wpisały się spotkania emerytowanych pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Na zaproszenie burmistrza chętnie odpowiadają byli urzędnicy, ciągle zainteresowani sprawami miasta, któremu poświęcili lata swojej pracy. Tegoroczna wizyta cieszyła się dużą frekwencją. Zgromadzeni w olkuskim magistracie chętnie dzielili się wspomnieniami ze „swoich czasów”, spostrzeżeniami dotyczącymi bieżących wydarzeń oraz uprzejmościami i życzeniami noworocznymi.

Oddział PTTK w Olkuszu zaprasza na promocję książki Innocentego Libury, która odbędzie się dnia 1.03.2018 r. w siedzibie PTTK Oddział Olkusz (sala kominkowa), Rynek 20.

 

Zaproszenie na zimową wędrówkę z Amonitem

14 lutego 2018 r. w siedzibie olkuskiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK rozpoczęła funkcjonowanie izba pamięci poświęcona żołnierzom podziemia niepodległościowego na ziemi olkuskiej. Pomysłodawcą inicjatywy był hm. Ryszard Kowal - w czasie okupacji niemieckiej łącznik zgrupowania partyzanckiego Gerarda Woźnicy „Hardego”, tegoroczny laureat nagrody Cordis Nobilis dla osób wyróżniających się długoletnią, bezinteresowną pracą na rzecz innych. Data otwarcia izby nie jest przypadkowa, bowiem dokładnie 76 lat wcześniej - 14 lutego 1942 – Wódz Naczelny gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz tworzący Armię Krajową.

Harmonogram zajęć w czasie ferii zimowych 2018.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 15 lutego zmarła Czesława Mentlewicz, wieloletnia nauczycielka, a także zawodniczka i trenerka Ludowego Klubu Sportowego „Kłos” w Olkuszu, która wychowała pokolenia olkuskich lekkoatletów.  Pogrzeb śp. Czesławy Mentlewicz odbędzie się 17 lutego (sobota) o godzinie 11.00 w kaplicy przy cmentarzu w Olkuszu. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Informacja o lokalizacji punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na obszarze Powiatu Olkuskiego w 2018 r. – po aktualizacji z dnia 01.02.2018 r.

Perspektywa przebudowy skrzyżowania obwodnicy z ulicą Osiecką nabiera realnych kształtów. Choć z wyników przetargu na wykonanie wielowariantowej koncepcji wynika, że samorządy będą musiały ponieść wyższe koszty niż zakładano, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku poznamy możliwe rozwiązania. Współpracy odmawia jedynie starosta Paweł Piasny, według którego jest to inwestycja zbędna.

Jakie tajemnice i zagadki kryją podziemia olkuskiego ratusza? Będzie się można o tym dowiedzieć w najbliższą sobotę 17 lutego podczas akcji „Podziemny Olkusz – spacer historyczny po podziemiach ratusza (i nie tylko)” organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Regulamin EkoPlast

>>> KARTA ZGŁOSZENIOWA (PDF) <<<

Podkategorie