Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Informujemy, iż uruchomiony został nowy, elektroniczny sposób składania wniosku o płatność w Programie "Czyste Powietrze".
 
Beneficjent Programu w najnowszej wersji (wnioski złożone od 15.05.2020) ma od tej pory dwa miejsca, skąd może wygenerować wniosek o płatność:

76 lat temu, 20 stycznia 1945 roku, Olkusz opuściły

Informacja o zmianie godzin pracy kasy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu

OGŁOSZENIE

  

uprzejmie proszę o zgłaszanie do dnia  30 kwietnia 2021 roku,

do Urzędu Stanu Cywilnego w Olkuszu

Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

(te pary, które w 1971 roku zawarły związek małżeński).

Ogłoszenie nie dotyczy osób, które już w tym roku zgłosiły swój jubileusz w USC Olkusz.

 

           

W razie pytań lub wątpliwości proszę dzwonić pod numer 32 6260129.

Od poniedziałku klasy I-III powrócą do szkolnych ław i lekcji prowadzonych stacjonarnie. Uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu czeka bardzo pozytywne zaskoczenie – całkowitą metamorfozę przeszła szkolna sala gimnastyczna oraz przewiązka, która do niej prowadzi. Wartość wykonanych prac przekroczyła 142 tys. złotych. Gmina Olkusz uzyskała dofinansowanie na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 110 tys. złotych.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Olkusz

W 2021 roku Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził liczne badania ankietowe gospodarstw domowych, rolnych, przedsiębiorstw i instytucji na terenie województwa małopolskiego. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych wykonała zadanie: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Na realizację zadania otrzymano 29 490,00 zł. Biblioteka kupiła 1284 egz. nowości wydawniczych (książki drukowane).

Wybrane, najciekawsze atrakcje turystyczne Olkusza zostaną zaprezentowane

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi na serwerach Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu uprzejmie informujemy, że od godziny 13:00 w piątek 22.01.2021 roku do godziny 12:00 w poniedziałek 25.01.2021 roku, będą występowały utrudnienia w dostępie do stron internetowych Urzędu (www.umig.olkusz.pl oraz www.olkusz.eu) oraz w komunikacji pocztą elektroniczną (e-mail).

Zimowe ferie potrwają jeszcze do końca tygodnia, a od poniedziałku rozpocznie się kolejny okres nauki. Zgodnie z ostatnimi decyzjami rządu uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej. Dlatego to właśnie ci nauczyciele, w ramach ogólnopolskiej akcji, którą w Olkuszu koordynowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przy współpracy z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych testów przesiewowych na obecność SARS-Cov-2.

Rozpoczęły się ferie zimowe. Co prawda z racji na ograniczenia