Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz przedstawia do konsultacji projekt uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Olkusz.

Termin rozpoczęcia konsultacji: 29 października 2020 r.

Termin zakończenia konsultacji: 12 listopada 2020 r.

Konsultacje obejmują swym zasięgiem teren Miasta i Gminy Olkusz.

Uwagi do przedmiotowego projektu sporządzone w formie pisemnej lub przy wykorzystaniu formularza konsultacji można przesyłać w terminie do dnia: 12 listopada 2020 r.

 

  • na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • na adres:
    Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi
    Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu,
    Rynek 1, 32-300 Olkusz

 

Pobierz projekt uchwały do konsultacji.

Przed nami dzień Wszystkich Świętych.

W związku z ogłoszoną po południu rządową decyzją o zamknięciu cmentarzy w terminie od 31.10.2020 do 2.11.2020 uprzejmie informujemy, że od jutra rana:
1. Ogłaszana przez nas zmiana organizacja ruchu, wprowadzająca ruch jednokierunkowy na ul. Kruszcowej, zostaje odwołana. Ruch w obrębie cmentarza będzie przebiegał tak, jak zwykle.
2. Komunikacja miejska będzie funkcjonowała bez zmian, które zostały ogłoszone na Wszystkich Świętych. Obowiązuje zwyczajny rozkład jazdy.
 
Cmentarze komunikat rządu

Szanowni Państwo,

Jesteśmy na półmetku zbierania informacji w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Przypominamy, że Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje wiele konkursów, których celem jest promocja spisu. Zagadki, zadania i pytania sprawdzające wiedzę skierowane są do różnych grup odbiorców, a więc każdy może podjąć wyzwanie i wziąć udział w wybranym konkursie. Serdecznie zachęcamy do udziału, atrakcyjne nagrody i upominki czekają!

Tylko do końca października uczniowie szkół podstawowych i średnich z całej Małopolski mogą brać

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd wprowadził

Dzisiaj przypada Dzień Papieski, święto obchodzone

Życzenia Dzień Nauczyciela

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zachęca do udziału w indywidualnym Rodzinnym Rajdzie po Olkuskich Szlakach Rowerowych, organizowanym przez Miasto i Gminę Olkusz, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Rajd organizowany jest w formule indywidualnej, bez wspólnego startu i wspólnego przejazdu trasy. Trasę należy ustalić i pokonać samodzielnie lub wspólnie z członkami rodziny (osoby wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące) w dniach od 24 do 31 października 2020 r.

Z racji na pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej

Powiadomienia o najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych, a także dostęp do przydatnych informacji, dotyczących zasad segregacji odpadów – dzięki podjęciu współpracy przez Gminę Olkusz z serwisem Moje Odpady, każdy może sięgnąć do najpotrzebniejszych informacji w wygodny sposób za pośrednictwem telefonu komórkowego lub z komputera. Zachęcamy do testowania!

Zbliża się koniec tegorocznych prac na zamku w Rabsztynie.

Zachęcamy uczniów  szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich z terenu miasta i gminy Olkusz do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat o tematyce

“Racjonalne ogrzewanie – łatwe oddychanie”.

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XX edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej.