Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Turniej Mikołajkowy - logoStowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser w Olkuszu zaprasza na I Mikołajkowy Integracyjny Turniej Piłki Halowej, który odbędzie się 6.12.2015 r. w hali widowiskowo -sportowej MOSiR w Olkuszu. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Herb Gminy OlkuszTrwa II edycja budżetu obywatelskiego. Chciałbym, by w II edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcy mieli większy wpływ na podejmowane decyzje. W związku z tym powołany zostanie Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, w składzie którego będą uczestniczyć przedstawiciele mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, którzy wyrażą chęć pracy w tym Zespole, wspólnie z przedstawicielami Rady Miejskiej w Olkuszu i Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Zdjęcie radnychXI sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 1 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Już 14 listopada 2015 roku odbędzie się kolejna, długo wyczekiwana edycja Artur Siódmiak CAMP. Tym razem spotykamy się z fanami piłki ręcznej w Olkuszu. Sobotnia impreza będzie okazją do aktywności wszystkich mieszkańców Olkusza, albowiem formuła trzech paneli uwzględnia zarówno uczestnictwo czynne, jak i bierne w ramach spotkania z Gwiazdami.

 

 

Dzień Edukacji NarodowejZ okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom olkuskich placówek oświatowych, oddanym misji wychowania i kształcenia naszych najmłodszych pokoleń, serdecznie dziękujemy oraz życzymy, by nie tylko święto 14 października, ale każdy dzień przynosił wiele radości i powodów do satysfakcji - zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Spotkanie wigilijne - grafika

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas serdecznych życzeń oraz rodzinnych spotkań. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania oraz dzielenia się opłatkiem. Wigilia Mieszkańców odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godzinie 10.00 na olkuskim rynku.

V Sesja RMIX sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 20 października 2015 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Budżet Obywatelski - informacja o terminie spotkania informacyjnego: poniedziałek godzina 16:00

Przejdź do: ŚP. Kazimierz Chechelski

znicz

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Kazimierza Chechelskiego - wybitny olkuski działacz sportowy oraz radny Rady Miejskiej w latach 2006-2010. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

UMiG OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje o zmianie organizacji ruchu w dniach od 31.10.2015 r. do 2.11.2015 r., mającej na celu upłynnienie ruchu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Zmiana organizacji ruchu nastąpi na wjeździe z Drogi Krajowej 94 do cmentarza oraz na ulicach osiedla Piaski, dolotowych do cmentarza, tj. ul. Kruszczowej, Ołowianej i Powstańców Śląskich. Szczegółowa mapa przedstawiająca zmianę organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych dostępna jest tutaj (PDF).

Rajd z matematyką30 września 2015 roku odbył się X Rajd Integracyjny dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Olkusz „Z matematyką wędrujemy po regionie". Trasa rajdu prowadziła z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu na Januszkową Górę a następnie do Rabsztyna. Uczniowie podczas wędrówki podziwiali piękno Ziemi Olkuskiej. Na trasie zmagali się z zadaniami matematycznymi oraz przyrodniczymi.

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do VII edycji Nagrody dla Osób Działających Na Rzecz Dobra Innych „Cordis Nobilis". Nagrody Cordis Nobilis przyznawane są w celu szczególnego docenienia i wyróżnienia osób i organizacji związanych z Olkuszem, które działają na rzecz innych osób.

 

Kandydatów można zgłaszać w następujących kategoriach:

  • ORGANIZACJA – dla organizacji pozarządowej za najwartościowsze przedsięwzięcie służące budowaniu wspólnego dobra,
  • FILANTROP – dla darczyńców, sponsorów za finansowe wspieranie działalności społecznej,
  • WOLONTARIUSZ – dla osób stawiających pierwsze kroki w pracy społecznej,
  • NAUCZYCIEL – za działalność na rzecz wychowania dzieci i młodzieży, wykraczającą poza zwykłe obowiązki,
  • OSOBA – za długoletnią, bezinteresowną działalność na rzecz dobra innych.

UMiG Olkusz21 października 2015 r. o godzinie 15.00 odbędzie się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu. Pierwsza sesja ma charakter organizacyjny, w planowanym porządku obrad jest m.in. wybór prezydium: Przewodniczącego, Wiceprzewodniczących oraz Sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu. Sesja, podobnie do sesji Rady Miejskiej, ma charakter otwarty.

UMiG OlkuszOchrona środowiska jest naszym wspólnym obowiązkiem. Rozwój sieci kanalizacji sanitarnej jest jednym z działań zorientowanych na troskę o najbliższe otoczenie. Koszt wykonania przyłącza do sieci może jednak przekraczać możliwości wielu domowych budżetów, dlatego Burmistrz Roman Piaśnik zachęca Mieszkańców do korzystania z dofinansowania ze środków Gminy Olkusz.