Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Radnemu Jerzemu Kwaśniewskiemu

z powodu śmierci córki

składamy głębokie wyrazy współczucia.

Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi

pogrążonymi w żałobie.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

Roman Piaśnik

Przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu

Łukasz Kmita

Ponad 30 osób wzięło udział w bezpłatnym spacerze historycznym „Od gotyku do modernizmu – ciekawostki architektury Olkusza”. Piątkowy spacer odbywał się w ramach całorocznej akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019” zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami.

Licznych wielbicieli i animatorów kultury zgromadziła uroczysta gala XVIII edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej, która odbyła się w sobotni wieczór 23 marca. Za twórczą pracę w 2018 roku statuetki z rąk burmistrza Romana Piaśnika otrzymali Wiesław Drygała, Dorota Stachowicz-Mączka oraz Piotr Kalicki. Tytułem Ambasadora Kultury wyróżniony został Zenon Krukowiecki.

Zagadki architektury Olkusza

Zapraszamy w piątek 22 marca na bezpłatny spacer historyczny „Od gotyku do modernizmu – ciekawostki architektury Olkusza”.

"idźże chłopie do lekarza" to pierwsza biała sobota skierowana do mężczyzn z gminy Olkusz. Wielu Panów zapomina o badaniach okresowych, nie sprawdza poziomu cholesterolu czy nawet ciśnienia tętniczego. Choroby układu krążenia, miażdżyca, otyłość, rak płuc, czy rak prostaty to jedne z najczęstszych "męskich" chorób.
W związku z tym, radni z Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej serdecznie zapraszają 16 marca 2019 r. na bezpłatne badania, które odbędą się w przychodni OLMED przy ul. Nałkowskiej 1

Idźże!

Akcja zorganizowana jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz przy wsparciu znanego grafika Andrzeja Mleczki.

Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

W olkuskim magistracie został rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania pn. Zabezpieczenie konstrukcyjne murów i ostańca skalnego na zamku w Rabsztynie. Z racji na zaplanowane na ten rok prace, zamek nie będzie dostępny do zwiedzania.

PŁATNE STAŻE Z MOŻLIWOŚCIĄ ZATRUDNIENIA

Jeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

O głównych wyzwaniach stojących przed gminami z terenu powiatu olkuskiego rozmawiali włodarze miast z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego. Delegacji z Krakowa przewodniczyli wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz. W spotkaniu, które odbyło się 11 marca w olkuskim starostwie powiatowym, wziął udział również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wcześniej jednak wicemarszałek Smółka miał okazję zapoznać się z planowanymi i wykonanymi pracami w obrębie budynku dawnego starostwa oraz podziemi ratusza.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza do udziału w Dniach Otwartych

Studencie, absolwencie szkoły wyższej – to jest Twój czas, aby zdobyć doświadczenie zawodowe!

 

Wspólnie poszukamy rozwiązań, aby spełnić Twoje Marzenia i Ambicje!

Specjalna formuła Programu „GraduatON” przewiduje uwolnienie Twojej odwagi zawodowej, wyeliminowanie ograniczeń i wydobycie Twoich Zdolności:

  • Twój profil zostanie przeanalizowany za pomocą renomowanych testów stosowanych w świecie biznesu
  • Doświadczony doradca zawodowy wyłoni Twoje Talenty i mocne strony oraz Cechy wymagające dalszej pracy i rozwoju
  • Indywidualna opieka psychologa/coach’a kariery pozwoli zdefiniować Twój kierunek zawodowy i jego ewolucję oraz pokonać ewentualne bariery, aby Twoje Predyspozycje je zdominowały
  • Specjalnie przygotowane warsztaty z zakresu rozwoju i prezentacji osobowości, przygotują Cię do efektywnego funkcjonowania w firmie
  • Otrzymasz wsparcie intensywnie działającego i w pełni zaangażowanego w poszukiwania pośrednika pracy
  • Masz szansę, na skorzystanie z płatnego 3-miesięcznego stażu oraz wsparcia opiekuna stażowego.

9 marca olkuszanki nadal świętowały. Tym razem Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zaprosili panie na koncert krakowskiego zespołu Rifformacja.

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 

NIEDZIELA 26 MAJA 2019

GŁOSOWANIE W GODZINACH 7:00 — 21:00

 

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje o terminach oraz lokalizacjach odbywających się w najbliższym czasie wyborów sołtysów, rad sołeckich oraz przewodniczących i zarządów osiedli w Gminie Olkusz.

Prawo do głosowania mają mieszkańcy, którzy w dniu zebrania wiejskiego ukończyli 18 lat i są zameldowani na terenie danego sołectwa lub osiedla.

 

Sołectwa:

Bogucin Mały – 24 marca 2019 r. godz. 16:00 – Świetlica Miejskiego Ośrodka Kultury w Bogucinie Małym

Gorenice – 31 marca 2019 r. o godz. 16:00– Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorenicach

Niesułowice – 24 marca 2019 r. o godz. 17:00 – Wiejski Dom Kultury w Niesułowicach

Pazurek – 31 marca 2019 r. godz. 15:00– działka gminna przy Kapliczce na Pazurku

Rabsztyn – 17 marca 2019 r. o godz. 16:00 – budynek Miejskiego Ośrodka Kultury „Chata Kocjana” w Rabsztynie

Sieniczno – 31 marca 2019 r. godz. 16:00 – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie

Troks – 17 marca 2019 r. o godz. 16:00 – Świetlica Miejskiego Ośrodka Kultury w Troksie

 

Miasto:

Osiedle Czarna Góra – 4 kwietnia 2019 r. godz. 17:00 – Ośrodek MOSIR Czarna Góra „Basen”

Osiedle Centrum – 5 kwietnia 2019 r. godz. 17:00 – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Francesco Nullo

 

Bożena Krok                     

Zastępca Burmistrza ds. Społecznych

Projekt konkursowy pn. „Małopolskie Talenty - I i II etap edukacji - gmina Olkusz” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10. Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, Typ projektu: C. rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów, zwanych dalej projektami konkursowym.

Całkowita wartość projektu wynosi 395 700,00 zł,  w tym wysokość dofinansowania 365 300,00 zł. Beneficjentem projektu jest Gmina Olkusz, w imieniu której działa Samorządowy Zespół Edukacji w Olkuszu (realizator projektu) we współpracy ze szkołami podstawowymi.