Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

1 września, dokładnie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, władze miasta przygotowały bogaty program uroczystości upamiętniających ten – największy w historii świata – konflikt zbrojny. Mieszkańcy licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w Mszy św. w intencji mieszkańców Olkusza i Ziemi Olkuskiej, którzy brali udział w wojnie, a następnie w oficjalnej części pod pomnikiem Ofiar Wojny w parku miejskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wydarzenia okolicznościowe – zlot militarny oraz koncert pieśni patriotycznej, które odbyły się na olkuskim rynku.

Tegoroczna edycja Olkusz Silver Games przeszła do historii. Dwudniowe zmagania na olkuskiej skateplazie stały na wysokim poziomie. Nie mogło być jednak inaczej, skoro do Srebrnego Miasta zjechała elita sportów ekstremalnych z Mistrzami Kraju na czele.

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

Szanowni Państwo!

Centrum Medyczne Maszachaba realizuje wspólnie z Centrum Medycznym Skopia oraz Stowarzyszeniem Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka" Krzeszowice projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich:
„Kształtowanie  świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 25 - 59 lat w  zakresie  profilaktyki  raka szyjki macicy w latach 2019-2020" w ramach Regionalnego  Programu Operacyjnego  Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu uczestnictwa osób w wieku aktywności  zawodowej  w programach zdrowotnych.

Do uczestnictwa zapraszamy Panie  w wieku 25-59 lat ( ur.1994-1960 ):
- mieszkanki Małopolski
- uprawnione uczestniczki Programu profilaktyki raka szyjki macicy NFZ, które nie wykonywały cytologii w ciągu ostatnich 36 miesięcy

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych

Upalna niedzielna noc 25 sierpnia rozbrzmiewała rytmami retro. W olkuskim parku przy ul. Mickiewicza odbyła się zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu potańcówka przy największych przebojach lat 70-tych.

Informacja o programie „Działaj Lokalnie” dot. wsparcia na realizację różnorodnych projektów obywatelskich z terenów wiejskich i małych miast

Zapraszamy w sobotę 24 sierpnia na spacer historyczny „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” organizowany w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Wszystkich zainteresowanych tym, jak wyglądało uzbrojenie polskiego wojska podczas Kampanii Wrześniowej, a jak wygląda obecnie, zachęcamy, by wybrali się w niedzielę 1 września na olkuski rynek, gdzie odbędzie się Zlot Militarny towarzyszący obchodom 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 Mszą św. w Bazylice p.w. św. Andrzeja Apostoła.

W niedzielę 11 sierpnia w Zimnodole odbywały się uroczystości jubileuszowe 720-lecia Zimnodołu oraz 90-lecia powstania OSP.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców, organizacje społeczne i kombatanckie na uroczystość obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz zlot militarny, które odbędą się na olkuskim rynku w dniu 1 września 2019 r.

Wśród tysięcy polskich żołnierzy, którzy wnieśli bezpośredni wkład w zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 roku nie zabrakło mieszkańców ziemi olkuskiej.

Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzone na dzień 13 października 2019 r.