Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

21 czerwca Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu podjęła decyzję o przedłużeniu kadencji zarządu. Oznacza to, że w kolejnych latach Wodociągami pokieruje ten sam skład osobowy jak dotychczas. Sześciu przedstawicieli (dwóch reprezentantów pracowników PWiK oraz czterech delegatów gmin) zdecydowało o tym przy pięciu głosach „za” oraz jednym przeciwnym – Gminy Olkusz.

Olkusz kolejny raz znalazł się na trasie Tour de Pologne. Tym razem kolarze przejechali przez Srebrne Miasto w ramach III etapu wyścigu. Na rynku zameldowali się zgodnie z planem – około godziny 13:00. Pierwsi kibice pojawiali się już wcześniej, aby wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury. Nieocenione wsparcie zaoferowali również olkuscy wolontariusze.

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Podinspektor Wydziału Drogowo – Inwestycyjnego - pełny etat.

Zaplanowana budowa centrum handlowego między DK 94 a ulicą Sławkowską wymaga zaprojektowania i wdrożenia nowej organizacji ruchu w zachodniej części Olkusza. Zaproponowane przez inwestora rozwiązanie zakłada budowę ronda w ciągu drogi krajowej. Ma ono płynnie regulować ruch na trasie Kraków – Katowice oraz umożliwiać zjazd do galerii. Mieszkańcy mieli okazję ocenić propozycje inwestora na spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz na początku kwietnia. Kolejne konsultacje z zainteresowanymi mieszkańcami odbędą się w środę 20 lipca o godzinie 16:00, kiedy zaprezentowane zostaną wyniki badań natężenia ruchu w rejonie budowy galerii, z prognozami ich zmiany po jej powstaniu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do korzystania z kompleksu basenowo-rekreacyjnego OSW „Czarna Góra”. Kompleks czynny jest od dziś (30 czerwca) oraz dostępny codziennie w godzinach 9:00-19:00.

Przygotowania do przyjęcia w Gminie Olkusz gości z zagranicy, którzy będą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, już są na finiszu. Olkusz odwiedzi 268 pielgrzymów z Włoch oraz Czech, którzy zostaną ugoszczeni przez rodziny z miejscowych parafii. Przez część swojego pobytu zamieszkają w szkołach. W ramach Światowych Dni Młodzieży w Olkuszu i Rabsztynie zorganizowane zostaną imprezy, do udziału w których zachęcamy mieszkańców.

Drugiego dnia lipca 2016 r. wzgórze Kruczej Skały po raz dwunasty wzięli we władanie waleczni wojowie. Pojedynki, pokazy sztuki wojennej i bitwy trwały do nocy, a towarzyszyły temu gry, zabawy i wiele innych atrakcji. Atrakcje pierwszego weekendu lipca w Rabsztynie nie zakończyły się bynajmniej na sobotnim Turnieju Rycerskim. Następnego dnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował tam bowiem Zamkową Niedzielę, czyli plenerową imprezę dla najmłodszych. Pogoda sprzyjała zabawom, dzieci chętnie się do nich garnęły, a nie brakowało też turystów chętnych do zwiedzania podolkuskiej warowni.

Tylko do 6 lipca można głosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. W tej pierwszej edycji warto zwrócić uwagę na projekty dotyczące powiatu olkuskiego. Zachęcamy do wspierania zadań, które przyczynią się do rozwoju Gminy Olkusz. Głosowanie na stronie internetowej www.bo.malopolska.pl.

Po raz kolejny na organizowanej w Krakowie Gali Chorwackiej została zaakcentowana współpraca z Olkuszem. O tym, że Srebrne Miasto jest przyjazne kulturze słowiańskiej, mogliśmy przekonać się wielokrotnie. Tym razem na zaproszenie od ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Andrei Bekić, konsula honorowego Pawła Włodarczyka nasze miasto reprezentowali wiceburmistrz Bożena Krok oraz Zenon Krukowiecki – aktywny animator kultury słowiańskiej.

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika informuję o możliwych formach dofinansowania przyłączeń nieruchomości do sieci kanalizacji.

Czwartki są dniami, kiedy Miejski Dom Kultury najliczniej odwiedzają seniorzy. Od 2006 roku to tradycyjnie dni wykładów dla studentów Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W czwartek, 23 czerwca, zgromadzili się w sali widowiskowej MDK po raz ostatni przed wakacyjną przerwą w zajęciach. Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016 stało się okazją do wspomnienia minionych miesięcy nauki, zajęć fakultatywnych oraz integracyjnych imprez. Wiele było też podziękowań za stworzenie olkuskim seniorom warunków do wartościowej aktywności i samorealizacji, zawierania nowych znajomości, a nierzadko przyjaźni.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie uruchomił projekt pod nazwą „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”. Celami projektu są: zwiększenie świadomości w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej, wsparcie gmin w przygotowaniu i wdrażaniu PGN/SEAP oraz wsparcie w przygotowaniu i wdrażaniu inwestycji w zakresie efektywności energetycznej (EE) i OZE. W tym celu dla powiatu olkuskiego wyznaczony został specjalny doradca energetyczny.

Już niebawem w Olkuszu powstanie nowoczesny plac zabaw, który dla miasta zdobyli mieszkańcy. Przez dwa miesiące oddali ponad 311 tys. głosów w konkursie internetowym „Podwórko NIVEA”. O atrakcyjną nagrodę walczyło niespełna tysiąc lokalizacji z całej Polski. Udało się jedynie 40 miejscowościom w tym nam. W dodatku w czołówce, bo zgłoszony przy Przedszkolu nr 8 plac zajął w rankingu II tury drugie miejsce.

W Gminie Olkusz wakacje nie będą nudne. Przedstawiamy program przygotowanych atrakcji.