Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Herb Olkusza24 grudnia (wigilia) Urząd Miasta i Gminy w Olkusz będzie nieczynny*. Urząd Stanu Cywilnego będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 15.00. 31 grudnia Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 15.00, natomiast kasa Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu od godz. 7.00 do godz. 10.00.

*Wolny dzień w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy, tj 26.12.2015 r.

Herb OlkuszaBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza Wszystkich Mieszkańców Gminy do wypełnienia wstępnych ankiet dotyczących wymiany źródeł ciepła i/lub dotyczących odnawialnych źródeł energii.

Wigilia Mieszkańców 2015Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia to dla wielu Mieszkańców czas intensywnych przygotowań. W natłoku obowiązków warto zatrzymać się na chwilę, aby naprawdę wczuć się w świąteczną atmosferę. Okazję do tego stworzył Burmistrz Roman Piaśnik, organizując na olkuskim rynku Wigilię Mieszkańców, która odbyła się w ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem. Towarzyszył jej tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy.

Herb Gminy

Szanowni Państwo, na początku miesiąca pisałem o problemie finansowym, przed którym niespodziewanie została postawiona Gmina Olkusz. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu, przedkładając mi do zatwierdzenia taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, wyraziło oczekiwanie zniwelowania znacznego wzrostu cen wysoką dopłatą z budżetu Gminy Olkusz w wysokości 5,8 mln zł.

Choinka spotkanieBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem. Wigilia Mieszkańców odbędzie się 19 grudnia 2015 r. (sobota) o godzinie 10.00 na olkuskim rynku.

Herb gminyRoman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza lokalnych przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem własnego biznesu na I konferencję organizowaną w ramach programu „System Wsparcia Inwestora - Olkusz Wspiera Przedsiębiorczość". Konferencja pt. „Wsparcie Gminy i możliwości wykorzystania środków unijnych w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości" odbędzie się 14 grudnia o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu ul. F. Nullo 29.

Herb GminyTalony na paczki wigilijne dla osób potrzebujących będzie można odbierać w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu, Al. 1000-lecia 15C, w dniach od 7.12.2015 r. do 11.12.2015 r. w godzinach:
- poniedziałek: od godz. 12:00 do 16:00
- wtorek-piątek: od godz. 10:00 do 14:00

Zdjęcie radnychXII sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 22 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Logo Gminy Olkusz

10 grudnia 2015 r. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik ogłosił nazwisko nowego Zastępcy Burmistrza ds. Komunalnych. Została nim Pani Jolanta Motyczyńska, dotychczas zatrudniona w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Nowe obowiązki obejmuje już od dziś.

Turniej Mikołajkowy - logoStowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser w Olkuszu zaprasza na I Mikołajkowy Integracyjny Turniej Piłki Halowej, który odbędzie się 6.12.2015 r. w hali widowiskowo -sportowej MOSiR w Olkuszu. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Konferencja przedsiębiorcówBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, już od początku kadencji, dużą uwagę poświęca poprawie klimatu dla przedsiębiorczości w Olkuszu. 14 grudnia odbyła się konferencja, skierowana do przedsiębiorców, podsumowująca dotychczasowe starania oraz prezentująca szereg możliwości, z których mogą korzystać przedsiębiorcy chcący rozwijać swoje działalności.

Obywatel.gov.plBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje, że na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonuje podlinkowanie do strony www.obywatel.gov.pl. Strona ta oraz uruchomiona infolinia 222 500 115 służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i wyczerpującą informację jak załatwić daną sprawę. Działania te pozwolą zminimalizować czas załatwienia najpopularniejszych spraw w urzędzie.

Herb Gminy OlkuszTrwa II edycja budżetu obywatelskiego. Chciałbym, by w II edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcy mieli większy wpływ na podejmowane decyzje. W związku z tym powołany zostanie Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, w składzie którego będą uczestniczyć przedstawiciele mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, którzy wyrażą chęć pracy w tym Zespole, wspólnie z przedstawicielami Rady Miejskiej w Olkuszu i Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.