Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Konkursowe Bazgroły 2016Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł 2016", którego celem jest propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych. Zadaniem uczestników konkursu jest wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki / baśni / lub opowiadania przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej, stworzenie komiksu lub wykonanie książki artystycznej.

Budynek UrzęduOd 22 lutego 2016 r. zmienia się regulamin organizacyjny Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Burmistrz zdecydował o likwidacji Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego obowiązki przejmą inne wydziały: Administracyjny i Zamówień Publicznych, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Geodezji i Gospodarki Mieniem. Przyczyni się to nie tylko do usprawnienia komunikacji wewnątrz Urzędu, ale także do wygenerowania nowych oszczędności.

Herb Gminy

22 stycznia 2016 r. ogłosiłem nabór kandydatów do Rady Nadzorczej Spółki Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Olkuszu. Zdecydowałem o przeprowadzeniu (pierwszy raz w historii spółki!) procedury konkursowej, ponieważ chciałem, aby to wyłącznie kompetencje decydowały o powołaniu nowego członka Rady Nadzorczej. Został nim Pan Piotr Seweryn.

Sala z radnymiW piątek 12 lutego 2016 r. zakończone zostały obrady XIV sesji Rady Miejskiej w Olkuszu. Sesja ta rozpoczęła się tydzień temu. Wtedy odwołana została Przewodnicząca, jednak głosowanie na nowego Przewodniczącego zakończyło się remisem. Rada podjęła wówczas decyzję o kontynuowaniu obrad tydzień później. Tym razem udało się zrealizować wszystkie punkty programu. Nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Olkuszu został Jan Kucharzyk. Zmienił się również Wiceprzewodniczący oraz przewodniczący części komisji.

Logo PPISInformacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu z dnia 11 lutego 2016 roku.

Logo PWiKWoda pochodząca z sieci wodociągowej, pochodząca ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, jest zdatna do picia (dla potwierdzania odsyłamy do wydanej w dniu 09.02.2016r. Decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, której skan udostępniamy poniżej). Wyniki badań wody pobranej do analizy wykazały, iż sieć wodociągowa Przedsiębiorstwa nie została zanieczyszczona, więc można korzystać w wody w sposób ciągły (nie ma potrzeby wymiany wody w sieci wewnętrznej).

Herb Gminy

Na prośbę mieszkańców publikujemy wyniki wody ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, uzyskiwane w dniach od 3 do 7 lutego 2016 roku w ramach kontroli wewnętrznej prowadzonej przez PWiK Sp. z o.o. w Olkuszu. Dane udostępnił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu.

Wyniki: woda surowa i podawana 3-5.02.2016

Wynik: woda surowa i podawana 6.02.2016

Wynik: woda surowa i podawana 7.02.2016

Herb Gminy OlkuszJeszcze tylko dwa dni pozostały do zakończenia głosowania na projekty zgłoszone w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Po raz kolejny zapowiada się wysoka frekwencja. Dotychczas w głosowaniu internetowym wzięło udział ponad 6 tysięcy osób! Jest to niemal dwukrotnie więcej niż w głosowaniu internetowym rok temu. Do powyższego wyniku doliczone zostaną również głosy oddane metodą tradycyjną – w jednym z licznych punktów do głosowania. Głosowanie trwa do najbliższego piątku do północy.

Wędrówka z AmonitemPonad 80 osób, w tym wiele osób spoza Olkusza m.in. z Klucz, Myszkowa, Włodowic, Żarek czy Krakowa wzięło udział w zorganizowanej przez Olkuską Grupę Turystyczną Amonit wędrówce po Pustyni Błędowskiej. Frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania. I nie ma się co dziwić skoro wycieczki Amonita mają charakter otwarty, a co ważne udział w nich nie wiąże się z żadnymi kosztami. Z drugiej strony coraz więcej osób wybiera aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Dziewczynka w basenieMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza do udziału w Rodzinnych Rozgrywkach Sportowych na Krytym Basenie przy ZSPI nr 1 (ul. Kochanowskiego 2) w niedzielę 14.02.2016 r. o godz. 10:30. Specjalnie przygotowane gry i zabawy nie wymagają szczególnych umiejętności pływackich. Dozwolone jest używanie rękawków, kół, makaroników itp. Szczegółowe informacje na www.mosir.olkusz.pl, facebook.pl/mosirolkusz.

Uczestnicy spotkania w sprawie ŚDMOd 20 do 30 lipca gmina Olkusz będzie gościć niespełna pół tysiąca pielgrzymów z Włoch, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży Organizowane w Krakowie. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem przybędzie młodzież z całego świata, a Olkusz włączy się do pomocy w przyjęciu pielgrzymów. Podczas czwartkowego spotkania w gronie podmiotów zaangażowanych w to wydarzenie zostały omówione najważniejsze wyzwania, przed jakimi staniemy w lipcu.

Dyrekcja Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu informuje, że kryta pływalnia została ponownie udostępniona.

Marek CzukuGaleria Literacka przy GSW BWA w Olkuszu zaprasza na spotkanie z Markiem Czuku.
Marek Czuku jest poetą, z wykształcenia fizykiem i polonistą, mieszka w Łodzi. Na spotkaniu w Olkuszu będzie czytać wiersze z ostatnio wydanego tomu „Igły i szpilki"
Zapraszamy do BWA Olkusz, 19 lutego, godz. 18.00.