Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia olkuskiej Biblioteki, w której prezentowane są dwie nowe wystawy: "Czescy i czechosłowaccy twórcy literatury dziecięcej i młodzieżowej" oraz „Birma – w rytmie Tipitaki -  Grzegorz Kłeczek”. Wystawy można oglądać w holu biblioteki do końca czerwca.

Śladami Francesco Nullo i bohaterów powstania styczniowego

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych na hasło promujące sprzątanie po swoim pupilu

Przez dwa dni, 26 i 27 kwietnia, trwała Inauguracja Sezonu Turystycznego 2019, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu pod patronatem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Przed olkuską biblioteką (ul. Nullo 29b) można oglądać wystawę plenerową "Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma".

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz wójt Gminy Bolesław serdecznie zapraszają na obchody rocznicy śmierci płk. Francesco Nullo oraz Bitwy pod Krzykawką, które odbędą się 4 maja 2019 roku. Szczegóły w zaproszeniu.

Prawie sześćdziesięciu uczniów wraz z opiekunami z partnerskiego, francuskiego miasta Bruay-la-Buissière gościło wczoraj w Olkuszu.

Pobyt francuskiej młodzieży rozpoczął się od spotkania w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz, gdzie francuskich gości powitał Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.  Życzył młodzieży udanego pobytu i niezapomnianych wrażeń oraz wyraził nadzieję, że współpraca partnerska pomiędzy miastami będzie się rozwijać.

Zapraszamy na V Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej – Olkusz 2019, który potrwa od 23 do 28 kwietnia. Już we wtorek 23 kwietnia warto wybrać się o godz. 18.00 do olkuskiej Galerii BWA na wernisaż wystawy rzeźby prof. Czesława Dźwigaja oraz na wernisaż wystawy malarstwa pani Małgorzaty Drozd-Witek. W czwartek 25 kwietnia zapraszamy o godz. 19.00 do Bazyliki Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu na koncert chóru „Cantores Minores Basilica Santi Andrea” pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka. W piątek 26 kwietnia, także w olkuskiej bazylice o godz. 19.00 rozpoczyna się koncert, podczas którego wystąpią: Paulina Stach (sopran), Jacek Wróbel (baryton), Maciej Semla (organy). W sobotę 27 kwietnia o godz. 19.00 w olkuskiej bazylice rozpocznie się koncert zespołu „Cracovie Ensamble”. Festiwal zakończy niedzielny (28 kwietnia, godz. 18.00) koncert w olkuskiej Galerii BWA, podczas którego wystąpią: Kristina Kutnik (pianistka), Michał Kutnik (baryton), Gabriela i Piotr Kutnik (trąbki), Radosław Bukała (wiolonczela), Arkadiusz Babiński (fagot).

 VisiT

Organizatorem festiwalu jest Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu. Patronat Honorowy: Ks. Dr Piotr Skucha – Biskup Pomocniczy Diecezji Sosnowieckiej, Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Paweł Piasny – Starosta Powiatu Olkuskiego.  Prowadzący koncerty Wojciech Taborek. Udział w koncertach i wydarzeniach jest bezpłatny. Zapraszamy.

Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

w związku z realizacją Projektu „Małopolska Niania 2.0”

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,

Oś Priorytetowa 8 Rynek pracy,

Działanie 8.5 Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z prywatnym

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

 

ogłasza

 

DRUGI NABÓR DO PROJEKTU „MAŁOPOLSKA NIANIA 2.0”

 

Ponad dwa razy więcej niż przewidywała Gmina Olkusz – na tyle opiewa najtańsza i jednocześnie jedyna oferta złożona w przetargu na wywóz odpadów komunalnych. Choć ceny odbioru śmieci rosną w całym kraju, to nikt w Olkuszu nie spodziewał się, że wzrost będzie tak znaczący. Władze zaplanowały na ten cel 5,5 mln złotych, natomiast potencjalny wykonawca – konsorcjum trzech firm z liderem ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. z Olkusza – oczekuje blisko 13,5 mln złotych.

Życzenia Wielkanocne

Rolniku, wyślij wniosek o dopłaty!

Zostały już tylko dwa tygodnie!

Gmina Olkusz ogłosiła przetarg na prace związane z rewitalizacją Parku Czarna Góra. Oznacza to, że już w maju dowiemy się, kto będzie odpowiedzialny za realizację tego projektu – największego spośród wszystkich zadań Gminnego Programu Rewitalizacji. Jego wartość to 14 mln zł, a kwota dofinansowania wynosi 9 mln zł.

Komunikaty dla rolników i mieszkańców wsi o wdrażanych przez ARiMR działaniach pomocowych