Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Trwają prace przy rewitalizacji Dolinki na Osiedlu Młodych. To miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców zmienia się nie do poznania. Niebawem rozpocznie się również przebudowa sanitariatów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym Nr 1 w Olkuszu. Oba zadania realizowane są w ramach jednego większego projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 6 mln złotych, z czego 4,7 mln złotych pochodzi z unijnego dofinansowania.

Jeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Na olkuskim rynku rozpoczęły się już prace związane z budową lodowiska, które ponownie stanie się atrakcją dla wszystkich amatorów zimowych szaleństw. Oficjalne otwarcie planowane jest na niedzielę 1 grudnia. Wtedy też wstęp na Srebrną Taflę będzie bezpłatny, a na każdego będą czekały dodatkowe niespodzianki. Na rynku odbędą się również Mikołajki.

Rozpoczęcie sezonu grzewczego ponownie pokazało, jak dużym problemem w całym kraju jest smog. W Olkuszu od lat podejmowane są działania, mające na celu poprawę jakości powietrza. Trwa wymiana niskosprawnych kotłów oraz zakupiono nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej. Dużą nadzieję na poprawę sytuacji daje również rządowy program Czyste Powietrze, którego koordynacją w Srebrnym Mieście dotychczas zajmował się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Niebawem ma się to jednak zmienić, a formalności będzie można dopełnić w olkuskim magistracie. Stanie się tak za sprawą porozumienia, które podpisał burmistrz Roman Piaśnik.

Tłumy widzów były świadkami bitewnego zgiełku, jaki w sobotę 9 listopada 2019 r. rozniósł się wokół Chaty Kocjana w Rabsztynie. Za sprawą rekonstruktorów publiczność mogła cofnąć się w czasie i niemal dotknąć historii.

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

 

W połowie czerwca tego roku informowaliśmy o tym, że burmistrz Roman Piaśnik otrzymał promesę gwarantującą ponad 1,2 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Głowackiego w Olkuszu. Dziś mamy przyjemność zaprezentować efekty zakończonych prac, których wartość szacowana jest na około 2,5 miliona złotych.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

przedłuża termin składania prac w Konkursie dla mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz

na plakat o tematyce „EKO-nomiczny dom”.

Pełną parą trwają prace rewitalizacyjne Parku „Czarna Góra” w Olkuszu. Trwają zaawansowane prace ziemne, a wcześniej ze stadionu zwinięto trawę. Jest to największy projekt, realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Jego wartość to 14 mln złotych, przy dofinansowaniu sięgającym 9 mln złotych. Prace mają zostać zakończone na jesień przyszłego roku.

Projekt 8.6.1. typ B dotyczy zwiększenia efektywności współpracy zespołów międzypokoleniowych – doradztwo personalne świadczone przez profesjonalnych HR Biznes Partnerów, przygotowanie Strategii Zarządzania Wiekiem oraz coaching dla kadry zarządzającej i pracowników. Projekt dla firm z małopolski zatrudniających min. 9 pracowników.

11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Olkuszanie dla Niepodległej”.

Zbliżające się święto górników, czyli tradycyjna Barbórka to doskonała okazja do zapoznania się z górniczymi tradycjami Olkusza. Będzie to możliwe w sobotę 7 grudnia podczas bezpłatnego rodzinnego spaceru historycznego „Śladami górniczych skarbów i tradycji Srebrnego Miasta”. To ostatnia w tym roku wycieczka w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019” organizowanej przez olkuski magistrat.

Ponad 400 tys. złotych przeznaczy Gmina Olkusz na nowe wyposażenie, dodatkowe zajęcia oraz szkolenie kadr w trzech przedszkolach: Przedszkolu Nr 9, Przedszkolu Nr 4 i Przedszkolu Nr 13. Zdecydowaną większość środków – blisko 344 tys. złotych – magistrat pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

8 listopada w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Piotra Południaka Jazzy Hues.