Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XI edycji Nagrody dla Osób Działających Na Rzecz Dobra Innych „Cordis Nobilis”.

Nagrody Cordis Nobilis przyznawane są w celu szczególnego docenienia i wyróżnienia osób i organizacji związanych z Olkuszem, które działają na rzecz innych osób.

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” realizuje kolejny projekt "Uczymy się żyć z autyzmem"-działania edukacyjne upowszechniające wiedzę na temat autyzmu i sposobów tworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla rodziców i dzieci ze spektrum autyzmu   w ramach którego  w dniu 18.11. 2019r.  organizuje  nieodpłatną V Konferencję Edukacyjną z cyklu  „Oswój mój świat”.  

W niedzielę 15 grudnia na olkuskim rynku odbędzie się tradycyjna Wigilia Mieszkańców organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika przy wsparciu lokalnych instytucji oraz przedsiębiorców. Spotkanie na rynku jest piękną okazją do złożenia sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw, wizyty w zagrodzie św. Mikołaja i jego reniferów oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Jest to również dzień, w którym solidaryzujemy się z najbardziej potrzebującymi, którzy otrzymają paczki z potrzebnymi w okresie świąt produktami żywnościowymi. O świąteczną atmosferę zadbają olkuscy artyści wykonujący kolędy.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy Państwa do wypełnienia Ankiety Informacyjnej, której celem jest określenie opinii Beneficjentów na temat efektywności działalności biura, jak i pracowników LGD „Nad Białą Przemszą”. Zawarcie w ankiecie swoich uwag i opinii pozwoli nam udoskonalić funkcjonowanie biura, dostosowując jego działalność do Państwa potrzeb. Wypełnienie ankiety zajmie ok. 3 minut. ANKIETA jest anonimowa.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

W murach rabsztyńskiej warowni trwają prace przy odgruzowaniu komór piwnic renesansowego pałacu. Prace poprzedzane są badaniami archeologicznymi. Wkrótce archeolodzy powinni dotrzeć do warstw z czasów spalenia zamku w XVII wieku przez Szwedów, gdzie mogą natrafić na ciekawe znaleziska.

Projekt „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski” otrzymał dofinansowanie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Działania 4.1. Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Poddziałanie 4.1.1. Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Umowa o dofinansowanie projektu nr RPMP.04.0101-12-1100/17-00-XVII/426/FE/18 została podpisania w dniu 19 października 2018 r., a na jej podstawie:

  • Całkowita wartość projektu wynosi: 110.890.509,24 PLN
  • Całkowite wydatki kwalifikowalne wynoszą: 98.769.749,80 PLN
  • Dofinansowanie UE (EFRR) wynosi: 59.261.849,86 PLN

Projekt będzie realizowany do dnia 30 czerwca 2021 r.

Województwo Małopolskie otrzyma jeszcze więcej środków z PFRON na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął uchwałę w sprawie ponownego podziału środków finansowych Funduszu na 2019 rok.  Na podstawie uchwały Województwo Małopolskie otrzyma dodatkowe 3 501 608,00 zł, co łącznie stanowi kwotę 93 634 844,00 zł na 2019 rok.

W sobotę 9 listopada 2019 r. pod Chatą Kocjana w Rabsztynie rozniesie się bitewny zgiełk. Za sprawą rekonstruktorów, widzowie będą mogli cofnąć się w czasie i niemal dotknąć historii.

Druhowie z OSP w Zawadzie, w Zedermanie, w Zimnodole, w Kosmolowie i w Żuradzie otrzymali nowe wyposażenie, które zostało zakupione w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Wartość całego projektu to blisko 40 tys. złotych. Co więcej, na początku października Gmina Olkusz otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości promesę w wysokości 50 tys. złotych na zakup nowego sprzętu dla OSP Olkusz. Łączne wsparcie dla OSP w tym roku sięga niemal miliona złotych!

17 października uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie mieli okazję poznać niezwykłego człowieka. Na spotkanie z młodzieżą przybył mjr Aleksander Tarnawski „Upłaz”. 98-letni major Tarnawski jest ostatnim żyjącym spośród trzystu szesnastu cichociemnych, elitarnych polskich żołnierzy z czasów II wojny światowej.

Poznanie miejsc i osób, które zasłużyły się w dziele odzyskania niepodległości. Taki jest główny cel bezpłatnego spaceru historycznego „Śladami Niepodległości w Olkuszu”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 9 listopada.

28 października 2019 roku w sali konferencyjnej olkuskiego magistratu odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Mieszkańcy, w głosowaniu trwającym blisko dwa tygodnie, wybrali 17 projektów, które będą realizowane w 2020 roku. Publikujemy pełną listę zwycięskich zadań.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje o zmianie organizacji ruchu w dniach od 31.10.2019 r. do 3.11.2019 r., mającej na celu upłynnienie ruchu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

Od czwartku 31 października od godziny 12:00 do niedzieli 3 listopada do godziny 24:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na wjeździe z Drogi Krajowej 94 do cmentarza oraz na ulicach osiedla Piaski, dolotowych do cmentarza. Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ul. Kruszcowej w kierunku ul. Ołowianej oraz ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Budowlanych.

Szczegółowa mapa przedstawiająca zmianę organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych dostępna jest poniżej.

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” przygotowuje dodatkowe linie zapewniające transport w tym okresie.

 

Pobierz: Projekt organizacji ruchu