Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Zachęcamy do głosowania na projekt „Przystanek Niepodległość Olkusz 1918 – 2018”, jaki zakwalifikował się do finału plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2018”.

Zapraszamy 26 - 27 kwietnia na Inaugurację Sezonu Turystycznego 2019 pod patronatem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci.

OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 19 kwietnia (Wielki Piątek)

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie czynny w godzinach od 7:00 do 13:00;
Kasa Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu będzie czynna w godzinach od 7:00 do 12:30;
Urząd Stanu Cywilnego będzie pełnił dyżur od godziny 7:00 do godziny 13:00.

 

 

                                                                             Sekretarz Miasta i Gminy Olkusz

                                                                                          Katarzyna Bożek

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.  Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz,

W dniu dzisiejszym (8 kwietnia 2019 r.) w Gminie Olkusz, podobnie jak w niemal całym kraju, rozpoczął się strajk nauczycieli. Pragnę zapewnić jednak, że żadna szkoła podstawowa i żadne przedszkole, dla których organem prowadzącym jest Gmina Olkusz, nie zostaną zamknięte. Z danych, jakie udało mi się uzyskać do godz. 9:00, przystąpienie do strajku zadeklarowało 263 nauczycieli z 591 zatrudnionych. Sytuacja jest jednak dynamiczna, ponieważ nauczyciele mogą składać deklarację przystąpienia do strajku do momentu rozpoczęcia swoich zajęć.

Zapraszamy w niedzielę 5 maja na bezpłatną wycieczkę historyczną „Powstanie styczniowe na ziemi olkuskiej: Olkusz, Podlesie, Krzykawka” organizowaną w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

8 kwietnia gościem olkuskiej Biblioteki był artysta multimedialny - Artur Andrus. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", Mistrz Mowy Polskiej.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje o terminach oraz lokalizacjach odbywających się w najbliższym czasie wyborów sołtysów, rad sołeckich oraz przewodniczących i zarządów osiedli w Gminie Olkusz. Przypomina jednocześnie, że prawo do głosowania mają mieszkańcy, którzy w dniu zebrania wiejskiego ukończyli 18 lat i są zameldowani na terenie danego sołectwa lub osiedla.

Wiadomo już, kto będzie obsługiwał kursy publicznych autobusów w gminach Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze, organizowanych przez Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Najkorzystniejszą ofertę na świadczenie usług w tym zakresie wygrało Konsorcjum Autobusowe składające się z trzech firm, którego liderem jest Transgór SA z Mysłowic. Złożyło ono najkorzystniejszą ofertę, która została oceniona na maksymalną ilość punktów.

Jesteś lokalnym rzemieślnikiem, wykonujesz rękodzieło, oferujesz ekologiczną lub regionalną żywność i chcesz pokazać mieszkańcom Olkusza, jak wspaniałe produkty powstają w twoim warsztacie lub wytwórni? Doskonałą okazją będzie organizowany już po raz trzeci Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych podczas Święta Srebra – Dni Olkusza 2019. Swój bezpłatny udział w jarmarku można zgłaszać do 19 kwietnia!

Zaproszenie na uroczyste obchody 9. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem

Pod obeliskiem upamiętniającym olkuskich lotników olkuszanie oddali hołd 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej, w której zginęła polska delegacja zmierzająca na obchody rocznicowe związane ze zbrodnią katyńską.  Podobnie jak w poprzednich latach, w sposób szczególny w Olkuszu przywoływana jest pamięć związanego z miastem majora Arkadiusza Protasiuka, pilota prezydenckiego samolotu.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania dla burmistrza Olkusza Romana Piaśnika oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu za wsparcie i szczere wyrazy współczucia okazane nam po śmierci prof. zw. dr. hab. Ryszarda Kołodziejczyka.

W Pontenure, włoskim partnerskim mieście Olkusza otwarto wystawę „Olkusz – Pontenure. Partnerzy w Europie” przygotowaną przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.