Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

3 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu miała miejsce inauguracja roku akademickiego 2019/2020 działającego przy MOK Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

27 i 28 września 2019 r. odbył się 33. Rajd Pieszy Szlakami Walk Oddziału „Hardego”. Olkuski rajd to jedno z najstarszych tego typu wydarzeń w Polsce. Celem przedsięwzięcia jest m.in. upowszechnienie wiedzy historycznej i walorów turystycznych regionu.  

29 września odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem po zdrowie”! 113 miłośników wycieczek rowerowych spotkało się na Rynku w Olkuszu aby wspólnie wyruszyć na trasę rajdu, która liczyła około 15 km i prowadziła przez ulicę Żuradzką, Mazaniec i drogę powiatową w kierunku Bukowna, następnie powrót do Olkusza odbył się tą samą trasą.

22 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewała Edyta Geppert.

W ubiegłym tygodniu Rada Miejska w Olkuszu podjęła decyzję o podniesieniu stawek za odbiór i gospodarowanie odpadami do 22 zł miesięcznie od osoby w przypadku odpadów segregowanych oraz 44 zł miesięcznie dla odpadów niesegregowanych. O przyczynach tej trudnej decyzji rozmawiamy z burmistrzem Romanem Piaśnikiem.

BO 2020

Trzy dni, kilkanaście ciekawych wydarzeń, piękna pogoda i dobra zabawa dla turystów i mieszkańców. Tak najkrócej można opisać Juromanię - Święto Szlaku Orlich Gniazd na Ziemi Olkuskiej, jakie w miniony weekend odbywało się w Olkuszu i pod zamkiem Rabsztyn.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje, że 23 września br., o godzinie 15:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu odbędzie się losowanie numerów zadań, na które mieszkańcy będą mogli głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Kosztowne zlecenia dla córki dyrektora galerii, podejrzenie naruszania dyscypliny finansów publicznych poprzez zaniżanie dochodów z wynajmu pomieszczeń, kontrowersje w działaniach Rady Programowej, lekceważenie obowiązujących przepisów – tak można podsumować najważniejsze zastrzeżenia płynące z protokołu kontroli przeprowadzonej w ostatnim czasie w Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu.

Zapraszamy w piątek 20 września do olkuskiego MOK Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej 32, gdzie o godzinie 15.00 rozpoczyna się sesja popularnonaukowa „Renowacja, czy rekonstrukcja – prace konserwatorskie prowadzone na zamku Rabsztyn”. Sesja odbywa się w ramach projektu „Zagospodarowanie ruin zamku w Rabsztynie w Gminie Olkusz – stworzenie nowego produktu turystycznego” oraz Święta Szlaku Orlich Gniazd – Juromania 2019.

Chcesz aktywnie spędzić ostatnią niedzielę września w towarzystwie olimpijczyków? Zapisz się na Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem po zdrowie”!

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE GŁÓWNY SPECJALISTA WYDZIAŁ DROGOWO – INWESTYCYJNY

Pod koniec września już po raz 33. odbędzie się Rajd Pieszy Szlakami Walk Oddziału „Hardego”. Ta nowoczesna i połączona z rozrywką forma opowiadania historii jest adresowana przede wszystkim do młodzieży. Olkuski Rajd jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń w Polsce.

Zapraszamy w sobotę 21 września na bezpłatną wycieczkę autobusową „Śladami II wojny światowej  na ziemi olkuskiej” w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.