Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

W niedzielę 11 sierpnia w Zimnodole odbywały się uroczystości jubileuszowe 720-lecia Zimnodołu oraz 90-lecia powstania OSP.

Wśród tysięcy polskich żołnierzy, którzy wnieśli bezpośredni wkład w zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 roku nie zabrakło mieszkańców ziemi olkuskiej.

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców, organizacje społeczne i kombatanckie na uroczystość obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz zlot militarny, które odbędą się na olkuskim rynku w dniu 1 września 2019 r.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej będzie miał swoją odsłonę również w naszej olkuskiej Bibliotece. Już 21 sierpnia o godzinie 10.00 odbędzie się inauguracja wystawy ilustracji Quentin Gréban do książki „Mama” oraz warsztaty plastyczne na podstawie tej książki. Polecamy wszystkie festiwalowe wydarzenia! I oczywiście zapraszamy do Biblioteki.

Zapraszamy w sobotę 24 sierpnia na spacer historyczny „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” organizowany w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzone na dzień 13 października 2019r.