Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Porządek obrad XV sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 9 marca 2016 roku o godzinie 15.30.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu przekazał wczoraj informację dotyczącą rozpoczęcia ciągłego chlorowania wody podawanej do sieci wodociągowej z ujęcia wody w Podlesiu Rabsztyńskim, zaopatrującego w wodę miejscowości Podlesie Rabsztyńskie, Pazurek i część Troksa (od 1 do 10).

Więcej informacji w piśmie PPIS: TUTAJ.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu serdecznie zaprasza na koncert z okazji DNIA KOBIET pt. O CZYM MARZĄ KOBIETY... 8 marca 2016 g. 18.00 w wykonaniu Katarzyny Radwańskiej z zespołem. Kobiety wstęp wolny!

Prace nad koncepcją rewitalizacji kwartału królewskiego z klasycystycznym budynkiem Dawnego Starostwa nabrały w ostatnim czasie sporego tempa. W najbliższych tygodniach Gmina Olkusz będzie składać dokumenty aplikacyjne o fundusze unijne na ten cel. Jest o co walczyć, bo kwota dofinansowania może wynieść nawet 8 milionów złotych. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że kompleksowe działania w obrębie tego obiektu mogą kosztować dwukrotnie więcej. Jeśli uda się je zrealizować, budynek starostwa nie tylko zyska na atrakcyjności wizualnej, ale przede wszystkim stanie się bardzo ważną instytucją dla mieszkańców miasta, jak również perełką turystyczną.

Dostosowanie stron internetowych do szczegółowych wymagań ministerialnych jest obowiązkiem każdej instytucji publicznej. Chodzi przede wszystkim o wprowadzenie szeregu udogodnień dla osób niepełnosprawnych – zwłaszcza niewidomych bądź niedowidzących, którzy korzystają ze specjalnego oprogramowania. Nowa strona internetowa Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w końcu spełnia te wymagania.

Dokładnie za miesiąc rodziny spełniające określone w ustawie wymogi będą mogły sięgnąć po pieniądze z programu rządowego „Rodzina 500+”. Wnioski można będzie składać od 1 kwietnia 2016 r. w miejscu zamieszkania. W formularze wniosków lepiej zaopatrzyć się wcześniej. Gotowe druki będą czekały na mieszkańców od połowy marca. W Olkuszu instytucją koordynującą program jest Ośrodek Pomocy Społecznej, w którym przygotowania trwają od kilku tygodni.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego bardzo wysoko oceniło wniosek Gminy Olkusz na dofinansowanie kolejnych prac na rabsztyńskiej warowni. Aplikacja zajęła 41. miejsce spośród niemal 1700 wniosków z całej Polski. Oznacza to, że kolejnych 200 tys. zł zasili niebawem fundusze przeznaczone na ten cel. A na tym z całą pewnością nie koniec.