Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Pierwsze dni maja obfitują w patriotyczne uroczystości rocznicowe. 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia konstytucji. Władze pamiętają również o rocznicach obchodzonych mniej hucznie. 5 maja – w 151. rocznicę śmierci płk. Francesco Nullo – zostały złożone kwiaty pod jego pomnikiem znajdującym się na Starym Cmentarzu w Olkuszu, a 8 maja delegacja oddała hołd poległym w czasie II Wojny Światowej. Każdorazowo w tych wydarzeniach uczestniczyli kombatanci.

Do końca czerwca można oddawać głosy w konkursie „Podwórko NIVEA”, w którym 936 lokalizacji z całej Polski powalczy o plac zabaw marzeń. Gmina Olkusz zgłosiła w tym roku jedno miejsce – podwórko Przedszkola nr 8 w Olkuszu na osiedlu Pakuska. Głosowanie już ruszyło!

Małgorzata Postołek

Małgorzata Postołek

  • Radna Rady Miejskiej VII kadencji w Olkuszu okręgu nr 21 (Sołectwa: Zederman, Zawada, Kogutek) Mandat z listy wyborczej Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd OdNowa.
  • Przewodnicząca Komisji d/s Rolnictwa i Terenów Wiejskich.
  • Członek Komisji: Budżetowej, Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej, Kultury Fizycznej i Turystyki.
  • Praca zawodowa: Pracownik Biura Powiatowego ARiMR w Olkuszu na stanowisku Specjalista
  • Dane kontaktowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (tel. 507-359-957)

 

Już po raz kolejny mieszkańcy Olkusza mieli okazję razem z Olkuską Grupą Turystyczną Amonit odkrywać uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tym razem trasa prowadziła przez najciekawsze zakątki Doliny Będkowskiej, a mianowicie Czarcie Wrota, źródła Będkówki, wodospad Szum, Dupę Słonia, a także Sokolicę oraz Bramę Będkowską. 

Przez tydzień w Olkuszu gościć będą uczniowie z partnerskiego miasta Schwalbach. W programie wizyty niemieckich gości w naszym mieście nie mogło zabraknąć odwiedzin w olkuskim magistracie i spotkania z burmistrzem, Romanem Piaśnikiem. Młodzież zwiedziła nasze miasto oraz poznała malownicze i interesujące zakątki regionu – zamki w Ogrodzieńcu i Rabsztynie, Kraków, Zakopane, Katowice i inne. Zarówno dla młodzieży niemieckiej, jak i polskiej, wspólne spotkania są okazją do lepszego poznania się, wspólnej nauki i zabawy.

Koncert ku pamięci ks. Henryka Januchty, to muzyczno-słowne wspomnienie o budowniczym i pierwszym proboszczu parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu. W lutym w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w pierwszą rocznicę śmierci kapłana, Wspólnota Młodych Serc razem z Chórem Parafialnym i młodzieżą z Gimnazjum Nr 4 przygotowała 2,5-godzinne wspomnienie o swoim Przyjacielu. Liczba miejsc była ograniczona, a chętnych zdecydowanie więcej. Dlatego organizatorzy postarali się o "powtórkę". Początek koncertu w piątek 29 kwietnia o godz. 19.30 w Parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu. Wszystkie zebrane w czasie jego trwania środki zostaną przeznaczone na leczenie 2-letniego Michałka Kalisia.

Porządek obrad XVI sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 26 kwietnia 2016 roku o godzinie 15.30.