Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Nasi seniorzy mogą już zgłaszać się po uprawniające do wielu zniżek Karty Seniora. Gmina Olkusz przystąpiła do programu Ogólnopolska Karta Seniora, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 60 rok życia i przystąpią do programu, otrzymają bezpłatne i bezterminowe karty honorowane w przeszło 300 miejscach w całym kraju. Program lojalnościowy to również wyjście naprzeciw olkuskim przedsiębiorcom. Uczestnictwo Gminy Olkusz w tym programie to wynik porozumienia pomiędzy burmistrzem Olkusza Romanem Piaśnikiem oraz prezesem Stowarzyszenia Manko - Łukaszem Salwarowskim. Wzajemna współpraca jest efektem starań olkuskiej Gminnej Rady Seniorów, która powstała pod koniec ubiegłego roku. Przystąpienie do programu OKS gwarantuje olkuskim seniorom możliwość wydawania lokalnej mutacji „Głosu seniora” – gazety sprofilowanej na czytelnika w dojrzałym wieku, z uwzględnieniem miejscowej problematyki.

Porządek obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 14 czerwca  2016 roku – godz.15.30

Prawie pięćset dzieci wzięło udział w Czytaniu Dzieciom pod hasłem „Czarodziejskie baśnie”, które od 30 maja do 2 czerwca 2016 r. odbyło się w olkuskiej Bibliotece. Wydarzenie zorganizowane zostało przez olkuską Bibliotekę oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w ramach zadania „Działania czytelniczo-teatralne Olkusza”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Promocja literatury i czytelnictwa: Partnerstwo publiczno-społeczne”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu.

W pierwszy weekend czerwca centralny plac Srebrnego Miasta stał się miejscem wspólnej zabawy mieszkańców. Pierwszy dzień Dni Olkusza 2016 uświetnił występ zespołu happysad, zaś drugiego dnia publiczność rozgrzewali Kuba Molęda oraz Beata Kozidrak z zespołem Bajm.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zachęca mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wyrażenia uwag i opinii na temat II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2016 oraz propozycji zmian zasad organizacji III edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2017. Link do ankiety internetowej: http://bit.ly/1PeASSW lub  www.obywatelski.umig.olkusz.pl. Internetowa sonda potrwa do 10 czerwca. W budynku Urzędu odbędą się również dwa spotkania konsultacyjne: 6 czerwca 2016 r. o godz. 15.30 z przedstawicielami jednostek pomocniczych gminy Olkusz oraz 8 czerwca 2016 r. o godzinie 17.00 spotkanie z mieszkańcami Miasta i Gminy Olkusz.

Już w najbliższą sobotę 11 czerwca od godziny 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na „Wielkie Święto Biblioteki” – imprezę na olkuskim Rynku (lub w przypadku niepogody w MOK w Olkuszu), w czasie której będzie można wziąć udział m. in. w koncercie piosenki dziecięcej Moniki Korpusik, teatrze interaktywnym w wykonaniu aktorów Teatru Zagłębia w Sosnowcu i animacjach prowadzonych przez Stację Event na płycie Rynku pod hasłem "Wielki bal na zamku".

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu zapadła decyzja dotycząca wystąpienia Gminy Olkusz ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Oznacza to w praktyce, że Gmina Olkusz od nowego roku zajmie się organizowaniem transportu zbiorowego na terenie miasta oraz sołectw. Wykonane analizy dowodzą, że dzięki tej decyzji komunikacja miejska będzie nawet o 1 mln zł tańsza, zachowując jednocześnie przynajmniej obecną jakość usług.