Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Wystawa ANEKS idea – materia – przestrzeńGaleria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zaprasza 26 lutego, o godz. 18.00, na wystawę zbiorową p.t. ANEKS idea – materia – przestrzeń.
ANEKS. Idea, materia, przestrzeń jest projektem zrealizowanym przez twórców, którzy swoją artystyczną edukację rozpoczynali w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Ich dzieła zebrane na tej wystawie stanowią swego rodzaju aneks do kolekcji głównej Idea, materia, przestrzeń, która miała swoją publiczną premierę w Galerii Extravagance Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamek Sielecki w Sosnowcu w 2010 roku.

Budżet Obywatelski - prezentacja wynikówPrezentacją wyników zakończyła się druga edycja Budżetu Obywatelskiego Olkusza. W wyniku trwającego niecałe 2 tygodnie głosowania mieszkańcy Gminy Olkusz wskazali łącznie 22 zadania, które w najbliższych miesiącach będą realizowane. Zwycięskie projekty zostały podane do publicznej wiadomości 22 lutego 2016 r. na spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Publikujemy dla Państwa pełną listę.

W związku z docierającymi do nas pytaniami dotyczącymi rzekomego skażenia wody gronkowcem, informujemy Mieszkańców, że INFORMACJA TA JEST NIEPRAWDZIWA. Dyrektor PPIS w Olkuszu Agata Knapik z całą stanowczością zdementowała te przekazywane drogą pantoflową pogłoski i potwierdziła, że woda dostarczana z SUW Olkusz jest zdatna do spożycia. Takie samo stanowisko w tej sprawie przedstawiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu.

Budynek UrzęduBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich zainteresowanych na ogłoszenie wyników II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Odbędzie się ono w poniedziałek 22 lutego 2016 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz (Rynek 1).

Herb Gminy18 lutego Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik złożył do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z zakażeniem wody. Więcej informacji w dalszej części wiadomości.

Logo SanepiduPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu przedstawia okresową ocenę jakości wody z wodociągu publicznego SUW Olkusz za okres 08.02.2016 - 18.02.2016 r. w zakresie spełnienia wymagań jakościowych wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dokument PDF do pobrania tutaj.

Herb GminyBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, iż w związku z Ustawą o rewitalizacji z dnia 9. października 2015 r., rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta i Gminy Olkusz.