Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Herb Gminy Olkusz

Można już głosować w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Olkusz, chcąc oddać głos na wybrane przez siebie projekty, może skorzystać z głosowania internetowego lub przyjść osobiście do jednego z licznych punktów. Mieszkańcy do 12 lutego dokonają wyboru co najmniej 21 zadań, które w kolejnych miesiącach będą realizowane.

Zabawa młodzieży z programuDruga edycja projektu „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów" osiągnęła swój półmetek. Przedstawienie teatralne z aktorami – podopiecznymi olkuskiego Domu Pomocy Społecznej, organizacja strefy dla dzieci podczas Mikołajkowo Turnieju Charytatywnego, spotkanie z działaczami społecznymi – to przykłady działań podejmowanych przez młodzież uczestniczącą w projekcie.

Bezpłatne zwiedzanieMiłą niespodziankę dla dzieci i młodzieży oraz miłośników komunikacji przygotował Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu. Z okazji testów hybrydowego autobusy Solaris zorganizowana zostanie wycieczka po ciekawych zakątkach ziemi olkuskiej. Nowoczesny autobus odwiedzi Zamek w Rabsztynie, Pustynie Błędowską, Dworek w Krzykawie oraz Bukowieński MOK. Przejazd i zwiedzanie jest bezpłatne.

Skarbnik Halina SiodłakOd 21 stycznia 2016 r. funkcję Skarbnika Miasta i Gminy Olkusz pełni Halina Siodłak. Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, odpowiednią uchwałę podjęła Rada Miejska w Olkuszu, wcześniej odwołując dotychczasową Skarbnik Katarzynę Konieczny.

Logo ZKG "KM"Od 23 stycznia /sobota/ do końca ferii uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu.

 Kombatanci i przedstawiciele Gminy Olkusz pod pomnikiem20 stycznia 1945 r. w Olkuszu jest datą bardzo ważną – jest to dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła do Olkusza, kończąc tym razem okres hitlerowskiej okupacji. W 71. rocznicę tego wydarzenia w Parku Miejskim pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939 – 1945" delegacje kombatantów oraz Gminy Olkusz złożyły kwiaty, wyrażając jednocześnie hołd dla poległych w czasie II Wojny Światowej.

Herb gminyOgłoszenie o naborze kandydata do Rady Nadzorczej Spółki: Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Olkuszu.