Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

UMiG OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje o zmianie organizacji ruchu w dniach od 31.10.2015 r. do 2.11.2015 r., mającej na celu upłynnienie ruchu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Zmiana organizacji ruchu nastąpi na wjeździe z Drogi Krajowej 94 do cmentarza oraz na ulicach osiedla Piaski, dolotowych do cmentarza, tj. ul. Kruszczowej, Ołowianej i Powstańców Śląskich. Szczegółowa mapa przedstawiająca zmianę organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych dostępna jest tutaj (PDF).

UMiG Olkusz21 października 2015 r. o godzinie 15.00 odbędzie się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu. Pierwsza sesja ma charakter organizacyjny, w planowanym porządku obrad jest m.in. wybór prezydium: Przewodniczącego, Wiceprzewodniczących oraz Sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu. Sesja, podobnie do sesji Rady Miejskiej, ma charakter otwarty.

Dzień Edukacji NarodowejZ okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom olkuskich placówek oświatowych, oddanym misji wychowania i kształcenia naszych najmłodszych pokoleń, serdecznie dziękujemy oraz życzymy, by nie tylko święto 14 października, ale każdy dzień przynosił wiele radości i powodów do satysfakcji - zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Rajd z matematyką30 września 2015 roku odbył się X Rajd Integracyjny dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Olkusz „Z matematyką wędrujemy po regionie". Trasa rajdu prowadziła z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu na Januszkową Górę a następnie do Rabsztyna. Uczniowie podczas wędrówki podziwiali piękno Ziemi Olkuskiej. Na trasie zmagali się z zadaniami matematycznymi oraz przyrodniczymi.

Budżet ObywatelskiInformacja Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika dotycząca punktów do głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie będzie możliwe od 19 stycznia br. również przez Internet.

Budżet Obywatelski - informacja o terminie spotkania informacyjnego: poniedziałek godzina 16:00

UMiG OlkuszOchrona środowiska jest naszym wspólnym obowiązkiem. Rozwój sieci kanalizacji sanitarnej jest jednym z działań zorientowanych na troskę o najbliższe otoczenie. Koszt wykonania przyłącza do sieci może jednak przekraczać możliwości wielu domowych budżetów, dlatego Burmistrz Roman Piaśnik zachęca Mieszkańców do korzystania z dofinansowania ze środków Gminy Olkusz.