Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Obywatel.gov.plBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje, że na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonuje podlinkowanie do strony www.obywatel.gov.pl. Strona ta oraz uruchomiona infolinia 222 500 115 służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i wyczerpującą informację jak załatwić daną sprawę. Działania te pozwolą zminimalizować czas załatwienia najpopularniejszych spraw w urzędzie.

Herb Gminy

Szanowni Państwo, na początku miesiąca pisałem o problemie finansowym, przed którym niespodziewanie została postawiona Gmina Olkusz. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu, przedkładając mi do zatwierdzenia taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, wyraziło oczekiwanie zniwelowania znacznego wzrostu cen wysoką dopłatą z budżetu Gminy Olkusz w wysokości 5,8 mln zł.

Herb GminyTalony na paczki wigilijne dla osób potrzebujących będzie można odbierać w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu, Al. 1000-lecia 15C, w dniach od 7.12.2015 r. do 11.12.2015 r. w godzinach:
- poniedziałek: od godz. 12:00 do 16:00
- wtorek-piątek: od godz. 10:00 do 14:00

Herb Gminy OlkuszTrwa II edycja budżetu obywatelskiego. Chciałbym, by w II edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcy mieli większy wpływ na podejmowane decyzje. W związku z tym powołany zostanie Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, w składzie którego będą uczestniczyć przedstawiciele mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, którzy wyrażą chęć pracy w tym Zespole, wspólnie z przedstawicielami Rady Miejskiej w Olkuszu i Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Spotkanie wigilijne - grafika

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas serdecznych życzeń oraz rodzinnych spotkań. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania oraz dzielenia się opłatkiem. Wigilia Mieszkańców odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godzinie 10.00 na olkuskim rynku.

Turniej Mikołajkowy - logoStowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser w Olkuszu zaprasza na I Mikołajkowy Integracyjny Turniej Piłki Halowej, który odbędzie się 6.12.2015 r. w hali widowiskowo -sportowej MOSiR w Olkuszu. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Zdjęcie radnychXI sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 1 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.