Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Przypominamy, że na facebookowym profilu Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu na bieżąco informujemy Mieszkańców o sytuacji związanej z problemem wody w gminie Olkusz. Sytuacja jest dynamiczna, a to medium pozwala nam przekazywać najnowsze komunikaty dotyczące dostaw wody pitnej w gminie bez poślizgu czasowego. W związku z tym, że nie wszyscy mieszkańcy posługują się tym medium, zwracamy się również z prośbą o przekazywaniu komunikatów rodzinie i znajomym. W szczególności pamiętajmy o osobach starszych.

Pierwsza optymistyczna wiadomość dzisiaj. Dyrektor Sanepidu, Agata Knapik poinformowała nas, że badania wody ze stacji SUW Olkusz wyszły pozytywnie, a więc nie stwierdzono w niej obecności bakterii E. coli. Natomiast w dalszym ciągu nie wolno używać wody z kranu w czterech gminach, w tym w GMINIE OLKUSZ.

O odwołaniu alertu, jeśli taki nastąpi, poinformujemy stosownym komunikatem.

Zajęcia w szkołach i przedszkolach w gminie Olkusz odbędą się dzisiaj normalnie. Dyrektorzy szkół już wczoraj zostali zawiadomieni o warunkach koniecznych do zabezpieczenia uczniów:
- w wodę pitną
- chusteczki antybakteryjne.

Woda - komunikatW związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami, dotyczącymi możliwych zastosowań skażonej wody, publikujemy link do komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w którym jednoznacznie stwierdzono, że woda nie tylko nie jest zdatna do picia, ale także "nie powinna być również używana do mycia ciała". Mieszkańcom miejscowości Olkusz, Rabsztyn, Podgrabie, Olewin, Osiek, Sieniczno, Witeradów, Zawada, Zimnodół, Żurada, Zederman, Gorenice, Niesułowice, Bogucin Mały, Czarny Las, Wiśliczka polecamy lekturę informacji na stronie Sanepidu: tutaj oraz śledzenie naszego profilu na facebooku, gdzie publikujemy bieżące komunikaty: tutaj.

Woda - komunikatW związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który stwierdził brak przydatności do spożycia wody dostarczanej z olkuskich wodociągów, chcemy na bieżąco informować mieszkańców o podejmowanych działaniach. W Olkuszu wodę będą dostarczały beczkowozy. Już teraz znajdują się one na rynku oraz na Os. Młodych (pętla przy ul. Krasickiego). Z uwagi na fakt, że sytuacja jest dynamiczna, chcielibyśmy zachęcić Państwa do śledzenia naszego profilu na facebooku (https://www.facebook.com/umigolkusz). Przekazujemy tam każdą otrzymaną informację, która może się przydać mieszkańcom.

Harmonogram dowozu wody na terenie Miasta i Gminy Olkusz w dniu 09.02.2016 r.

UWAGA! Mieszkańcy Wiśliczki i Olewina w najbliższym czasie otrzymają wodę w baniakach. Zostanie ona dostarczona wozami strażackimi, z których będą rozgłaszane komunikaty głosowe.

Woda - komunikat

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że woda jest niezdatna do spożycia wyłącznie we wskazanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Na terenie Gminy Olkusz są to:
Olkusz, Rabsztyn, Podgrabie, Olewin, Osiek, Sieniczno, Witeradów, Zawada, Zimnodół, Żurada, Zederman, Gorenice, Niesułowice, Bogucin Mały.
W pozostałych miejscowościach Gminy Olkusz woda jest zdatna do spożycia.