Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie podaje, że temperatura w najbliższych dniach przekroczy 30 stopni. Tak wysokie temperatury stają się niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia. Aktualnie obowiązuje drugi stopień zagrożenia upałami w województwie małopolskim.

Waleczni rycerze stający w szranki, pokazy dawnych tańców, spektakle teatralne i koncerty, a także stoiska rzemieślników oraz gry i zabawy dla najmłodszych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników jubileuszowego 15. Turnieju Rycerskiego na zamku w Rabsztynie, który odbędzie się w weekend 29-30 czerwca. Turniej odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Dzień Otwarty MORD w Krakowie  – „Oswajamy egzaminy”

15 czerwca 2019 roku, ul. Nowohucka 33a,

początek o godzinie 9.30.

 

Przewodniczący  Małopolskiej WRBRD Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka  i Dyrektor MORD w Krakowie  Marek Dworak   

zapraszają na Dzień Otwarty.

Impreza pod hasłem „Oswajamy Egzaminy” ma na celu przybliżenie zagadnień związanych

z egzaminowaniem  oraz  propagować bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Na zamku Rabsztyn rozpoczęły się prace przy realizacji projektu „Zabezpieczenie konstrukcyjne murów i ostańca skalnego na zamku w Rabsztynie” prowadzone na zlecenie władz Olkusza. Koszt inwestycji to ponad 850 tys. zł, z czego 500 tys. zł pokryją środki pochodzące z dofinansowania. Prace mają potrwać do końca sierpnia. W najbliższym czasie magistrat ogłosi jeszcze jeden przetarg, dzięki któremu rabsztyńska warownia zupełnie zmieni swoje oblicze. Jego wartość przekroczy 3 miliony złotych.

30 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się finisaż wystawy „… a pod zamkiem był dwór”.

Historia starościńskiego dworu położonego u stóp ruin rabsztyńskiego zamku ilustrowana starymi fotografiami i rycinami została wyeksponowana na tablicach. Partnerami przedsięwzięcia są: Muzeum Regionalne PTTK w Olkuszu, Stowarzyszenie Krucza Skała, Muzeum Regionalne PTTK, Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn

Organizowany przez olkuski magistrat projekt Przystanek Niepodległość: Olkusz 1918-2018 znalazł się w gronie laureatów plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2018, organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 3 czerwca 2019 roku w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

Diecezjalny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II to wyjątkowy sposób na uczczenie 20. rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu.

W niedzielę, 16 czerwca, grupy zarejestrowanych wcześniej rowerzystów wyjadą m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina i Wolbromia. Wszystkie trasy łączył będzie jeden cel - parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter. O g. 15 wszyscy uczestnicy wyruszą na Plac Papieski, gdzie o g. 16 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Rajd Diecezjalny

Podczas rejestracji każdy uczestnik wpłaca 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego pięknego żywego pomnika św. Jana Pawła II - wielkiego obrońcy życia i godności człowieka.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkową koszulkę, wodę, posiłek i medal, których sponsorem jest Auchan Sosnowiec. Wezmą też udział w konkursie z cennymi nagrodami, który zostanie rozstrzygnięty po Mszy św.!

Tego samego dnia w Sosnowcu odbywa się także Sosnowiecki Zlot Motocyklowy. Szczegóły z możliwością rejestracji na stronie https://rajd.soulshunters-jaworzno.pl/ .

 

Informacje dotyczące rejestracji: https://rajdrowerowydiecezjisosnowieckiej.pl/