Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Loga

W dniu 01.06.2019 r. na Rynku w Olkuszu planowany jest piknik ekologiczny. Tematyka pikniku związana jest z ochroną powietrza oraz niską emisji.

Jeżeli Państwa firma chciałaby zaprezentować swoje wysokoefektywne, ekologiczne piece na tym wydarzeniu, serdecznie zapraszam. Służymy powierzchnią na placu Rynku w Olkuszu, gdzie mogłyby być zaprezentowane kotły.

W przypadku zainteresowania w/w zaproszeniem proszę o kontakt najpóźniej do dnia 20.05.2019 r. z Panią Kingą Grela – Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu tel.032 6260176, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

ARiMR: składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja

W Małopolsce brakuje jeszcze 28 tys. wniosków

 

O dwa tygodnie przedłużony został termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW 2014-2020 za rok 2019.  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Co roku w Małopolsce o dopłaty ubiega się ponad 117 tys. rolników. Do 10 maja, wraz z oświadczeniami, do Agencji wpłynęło blisko 89 tys. formularzy.   

11 maja na olkuskim Rynku odbył się Festyn Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej SIMO „Dni Europy”. Olkuszanie świętowali 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Masz pomysł na wydarzenie, które spodoba się mieszkańcom Twojego powiatu? Widzisz, że potrzebna jest jakaś inwestycja albo inicjatywa, która pomoże rozwiązać społeczny problem? Chcesz, żeby w Twojej okolicy było ciekawiej lub po prostu – piękniej? Dobrze się składa – już 27 maja rusza składanie zadań do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Na wypełnione formularze urząd marszałkowski województwa małopolskiego czeka do 17 czerwca.

29 kwietnia w olkuskim magistracie odbyło się bardzo uroczyste spotkanie – wręczenie medali za zasługi dla obronności kraju. Honory te przyznawane są przez ministra obrony narodowej tym osobom, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Pod koniec kwietnia otrzymali je ci rodzice, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

Szanowny Przedsiębiorco!

Jako Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” zajmujemy się rozwojem obszarów wiejskich. Nasz obszar działania to gminy: Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, Bukowno, Olkusz
(z wyłączeniem miasta Olkusz) oraz gmina Krzeszowice. Działania, które realizujemy w związku
z Państwa funkcjonowaniem to operacje z zakresu rozwoju przedsiębiorczości polegające na dofinansowaniu przedsiębiorstw.

8 maja 1945 roku o godzinie 22:43 czasu środkowoeuropejskiego, a 0:43 czasu moskiewskiego podpisany został akt w sprawie bezwarunkowej kapitulacji Niemiec nazistowskich. W 74. rocznicę tych wydarzeń pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945” w Olkuszu zostały złożone symboliczne kwiaty.