Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Olkusz jest już przygotowany do świąt. Niezwykłej atmosfery dopełnił śnieg, który pięknie pokrył uliczki Srebrnego Miasta.

Pawilon, wg Słownika Języka Polskiego PWN

  1. «niski, wolno stojący budynek, w którym mieszczą się sklepy lub punkty usługowe»
  2. «niewielki, parterowy, wolno stojący budynek wchodzący w skład zespołu architektonicznego szpitala, wystawy, ośrodka wypoczynkowego itp.»
  3. «budynek handlowo-usługowy, stworzony w celach użytkowych, ma służyć ludziom, którzy nie mają obowiązku o nim pamiętać

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

9 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski „Promieniowanie Ojcostwa” pod patronatem honorowym Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Grzegorza Kaszaka, Biskupa Sosnowieckiego.

Temat przewodni tegorocznego koncertu Papieskiego „Promieniowanie Ojcostwa” pochodzi od tytułu sztuki Karola Wojtyły zawierającej refleksje o dojrzewaniu do ojcostwa, o powołaniu i misji ojca w rodzinie, a także o głębszym wymiarze – boskiego ojcostwa.

16 grudnia 2018 r. zapraszamy na IX Gwiazdkowy Turniej Charytatywny.

Szopki bożonarodzeniowe to wspaniała tradycja, którą warto kultywować. Taki jest cel zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu drugiej już edycji Olkuskiego Konkursu Szopek i Wianków Bożonarodzeniowych.

Podniosły charakter miały niedzielne uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej organizacje wojskowe, polityczne i społeczne z terenu dawnego Powiatu Olkuskiego, które wniosły wkład w dzieło odbudowy niepodległej Polski w 1918 roku. Kamienna tablica została umieszczona w ścianie pamięci olkuskiego Starego Cmentarza.