Krzysztof UrbaniakZaliczane do jednych z najcenniejszych w Europie olkuskie organy Hansa Hummla wkrótce zamilkną. Powodem tego jest konieczność przeprowadzenia w zabytkowym instrumencie restauracyjnych prac. Zdaniem ekspertów prace te mogą potrwać do trzech lat. Po raz ostatni przed tą przerwą organy wypełniły swymi brzmieniami wnętrza gotyckiej świątyni w niedzielę 4 października. Na pożegnalny koncert złożyły się recitale Krzysztofa Urbaniaka i Macieja Semli.

Rajd z matematyką30 września 2015 roku odbył się X Rajd Integracyjny dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Olkusz „Z matematyką wędrujemy po regionie". Trasa rajdu prowadziła z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu na Januszkową Górę a następnie do Rabsztyna. Uczniowie podczas wędrówki podziwiali piękno Ziemi Olkuskiej. Na trasie zmagali się z zadaniami matematycznymi oraz przyrodniczymi.

Statuetki Olkuskiej Nagrody ArtystycznejZainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XV edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej. Olkuska Nagroda Artystyczna ustanowiona Uchwałą Rady Miejskiej w Olkuszu, przyznawana jest twórcom i animatorom kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

UMiG OlkuszJuż od 12 października każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Olkusz, który ukończył 16 rok życia, będzie mógł składać swoje propozycje do II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik gorąco zachęca do aktywnego udziału w tym projekcie. Więcej informacji: szczegóły oraz harmonogram w dalszej części wiadomości.

logo bibliotekiMiło nam poinformować, że 24 września 2015 r. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Impuls Centrum Języków Obcych S.C. a Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu w sprawie wspólnego prowadzenia Uniwersytetu Juniora w Olkuszu.

Drzewa jesieniąOlkuska Grupa Turystyczna Amonit zaprasza na "II Jesienną Wędrówkę z Amonitem" - 11 października 2015 r. Tym razem uczestnicy będą odkrywać uroki Ojcowskiego Parku Narodowego, wycieczkę skończą w jaskini Nietoperzowej. Zbiórka o 10.30 na parkingu w Czajowicach przy jaskini Łokietka. W trakcie wędrówki Grupa Amonit zapewnia opiekę przewodnicką, super atmosferę oraz konkursy z nagrodami. Udział w wycieczce bezpłatny!

Zdjęcie zamkuInformujemy, że w sezonie 2015 zamek w Rabsztynie czynny jest do 25 października w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 16.00. W tygodniu wstęp tylko dla grup zorganizowanych, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (32 494 39 66, 32 642 19 26). Szczegóły na stronie www.mok.olkusz.pl w zakładce Rabsztyn.

logo bibliotekiWychodząc naprzeciw oczekiwaniom polonistów przygotowujących abiturientów do nowej formuły ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu rozpoczęła realizację nowego projektu SEMIOTYKA TEKSTÓW KULTURY DLA MATURZYSTÓW. Partnerem projektu jest Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu.

UMiG OlkuszW związku z rozpoczęciem w dniu 1 października br. modernizacji ul. Nullo informujemy o planowanym zamknięciu ruchu na odcinku od Szkoły Podstawowej Nr 4 do parkingu w kierunku ul. Słowackiego. Za utrudnienia przepraszamy

UMiG OlkuszZastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz ds. Komunalnych informuje, że w dniu 15.09.2015 r. podjęta została uchwała o pozbawieniu ul. Armii Krajowej w Olkuszu kategorii drogi gminnej, poprzez wyłączenie jej z użytkowania jako drogi publicznej. Zgodnie z art. 10 ust. 1,2,3 ustawy o drogach publicznych, uchwała obowiązywać będzie od 1.01.2016 r.

Pieta Katyńska17 września miała miejsce ważna uroczystość – na olkuskim Starym Cmentarzu odsłonięty został pomnik Pieta Katyńska – upamiętniający tragiczne dla Polski i Polaków wydarzenia związane z zamordowaniem przez służby NKWD tysięcy polskich oficerów. Pomnik został ufundowany przez Mieczysława Karwińskiego, a jego wykonaniem zajął się Wiesław Nadymus.

Seans Kina PlenerowegoNieubłaganie nadciąga jesień, wieczory stają się coraz chłodniejsze, nadszedł więc czas zakończenia cyklu plenerowych seansów filmowych na olkuskim Rynku. Przed ostatnim w tym roku spotkaniem pasjonaci kina dowiedzieli się o kontynuacji projektu w następne wakacje. Zostali też zaproszeni na wyjątkowy recital Krzysztofa Urbaniaka w Bazylice św. Andrzeja.

PiMBPMiło nam poinformować, że olkuska Biblioteka znalazła się w gronie 900 bibliotek, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego projektu „Czytam sobie w bibliotece", realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Wydawnictwem Egmont przy wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa" Instytutu Książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strona 1 z 51

Pierwsze posiedzenie Obwodowych Komisji Wyborczych powołanych na terenie Gminy Olkusz do przeprowadzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 r. odbędzie się w dniu 9.10.2015 r. godz.15.15 Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu , ul. Nullo 29 - Sala Widowiskowa.

Obwieszczenie o wydaniu decyzji o odmowie ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa fotowoltaicznej elektrowni" w Zimnodole na dz. nr ew. gr. 486.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 5 października 2015 r. godz.12.00, sala narad 112 Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1 odbędzie się publiczne losowanie kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych utworzonych na terenie Miasta i Gminy Olkusz w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.

Zarządzenie w sprawie: przeprowadzania obowiązkowej akcji deratyzacji na terenie Gminy Olkusz w terminie jesiennym.

Referendum - wrzesie 2015 Referendum - wrzesie 2015 Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Animacja projektu Zaopatrzenie w wod mieszkacw Ziemi Olkuskiej po zakoczeniu eksploatacji z przez Zakad Grniczo-Hutniczy Bolesaw Katalog olkuskiej biblioteki Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz Praca na Czysto Gminne Centrum Zarzdzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda