DopalaczeW ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

WFOŚiGWGmina Olkusz wystąpiła z wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie o dofinansowanie wyjazdu uczniów szkół podstawowych na tzw. "zielone szkoły". Uchwałą Zarządu WFOŚiGW w Krakowie została przyznana dotacja w wysokości 25% faktycznych kosztów kwalifikowanych zadania.

JamagorO rozlicznych krajowych i zagranicznych sukcesach Jacka Majcherkiewicza z Gorenic, czyli Jamagora, pisaliśmy już wielokrotnie. Jednak ten niestrudzony poeta i prozaik, malarz i satyryk, laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej i członek Klubu Literackiego działającego w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury wciąż zaskakuje kolejnymi dowodami swych talentów. Jeden z nich odebrał z rąk Anny Dymnej na początku tego miesiąca w siedzibie Radia Kraków.

Objazd ZKGKMOd dnia 15 lipca br. w związku z przebudową drogi autobusy komunikacji miejskiej - linia „G" kursować będą w m. Witeradów zmienioną trasą - tzw. „starą drogę". Dla wygody pasażerów uruchomione zostały dwa dodatkowe przystanki tymczasowe: w okolicach posesji nr 348 oraz obok sklepu Przystanek Witeradów IV nie będzie obsługiwany.
Jednocześnie informujemy, że z powodu prowadzonych prac autobusy mogą doznawać kilkuminutowych opóźnień.

Od dzisiaj, dzięki zainstalowanej na olkuskim rynku kurtynie wodnej i bryzie chłodnego powietrza, będzie można nieco łagodniej znosić gorące dni. Inicjatywa Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika ma służyć poprawie komfortu Mieszkańców w trakcie nadchodzących do nas upałów – szczególnie groźnych dla dzieci i osób starszych. Kurtyna będzie działać na rynku w upalne dni do godzin popołudniowych. Obsługą zajmą się druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu.

Święto Cykliczne 2015Druga edycja olkuskiego Święta Cyklicznego już za nami- pozostały nam teraz wspomnienia po dobrej sobotniej zabawie, gdyż nikt w ten dzień nie mógł się nudzić. Na olkuskim rynku na każdego czekała moc atrakcji, jednak wśród nich najważniejszy był Wielki Przejazd Rowerowy, który odbył się o godzinie 16:00.

UMiG Olkusz

Aktualizacja Statutu Miasta i Gminy Olkusz, poza zmianami technicznymi, wprowadza nowe uprawnienie dla Mieszkańców Gminy Olkusz. W przyjętym przez Radę Miejską dokumencie pojawia się zapis dotyczący inicjatywy uchwałodawczej dla grupy Mieszkańców. Oznacza to, że, spełniając zapisane w Statucie warunku, Mieszkańcy będą mogli skierować pod głosowanie Rady Miejskiej własne projekty uchwał.

Zakończenie roku szkolnegoPiątek 26 czerwca 2015 r. był jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku dla uczniów w całej Polsce. Ostatni dzień szkoły jest okazją do wyróżnienia najzdolniejszych uczniów oraz zaprezentowania licznych talentów w czasie okolicznościowych programów artystycznych. Tegoroczna miejsko-gminna uroczystość zakończenia roku szkolnego miała miejsce w Szkole Podstawowej w Zedermanie.

Głosowanie elektronicznePrawdopodobnie już na najbliższej sesji Rady Miejskiej, planowanej po wakacjach, radni skorzystają z elektronicznego systemu do głosowania. Zmiana ta z pewnością zainteresuje Mieszkańców, którzy będą mogli sprawdzać jakie stanowiska zabierali poszczególni radni w czasie głosowań. Jest to kolejny krok Burmistrza Romana Piaśnika do poprawy przejrzystości funkcjonowania samorządu.

Nagrody dla uczniów754 osoby – dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz nauczycieli i opiekunów – nagrodził Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, doceniając ich osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce 24 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, na specjalnym posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miejskiej.

UMiG OlkuszInformacja firmy Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., ul. Barska 12, 30-304 Kraków dotycząca odbioru pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych, z których korzystali mieszkańcy w ramach realizacji umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

UMiG Olkusz

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz w związku z podpisaniem w dniu 29.06.2015 r. nowej umowy na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz z terenów nieruchomości zamieszkałych informuję, że zmianie uległ Harmonogram odbioru odpadów. Nowy harmonogram obowiązywać będzie od dnia 1.07.2015 r. (30.06.2015 r. - aktualizacja harmonogramu!)

Zmiana kursuJuż od 1 lipca Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu zmienia trasę przejazdu autobusu linii „SŁ" z osiedli Słowiki i Skalskie w kierunku centrum. Dzięki temu Mieszkańcy tej części miasta będą mogli bez przesiadek dojechać w godzinach rannych nie tylko do śródmieścia, ale także pod Szpital

Kino pleneroweW te wakacje na olkuskim rynku zagości cykl bezpłatnych seansów kina plenerowego pod nazwą „Kino czuje. Czuję kino – plener”! Zobaczymy filmy wybrane przez wybitne osobowości ze świata kultury: Agnieszkę Holland, Dorotę Kędzierzawską, Wojciecha Staronia i Łukasza Jarosza.

Silver GamesJuż w najbliższą niedzielę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym „Green” będą organizatorami pierwszego etapu tegorocznego festiwalu „Olkusz Silver Games”. Drugi etap (deskorolka i bmx) zaplanowany jest na pierwszy weekend września.

Strona 1 z 48

Zawiadomienie o wydaniu w dniu 15.07.2015 r. postanowienia o odstąpieniu od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływana na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: „Remont gazociągu relacji Zederman – Tworzeń o długości ok. 600 m w Olkuszu w zakresie budowy gazociągu DN MOP 5,5 MPa"

Departament Leśnictwa i Ochrony Przyrody przy Ministerstwie Środowiska informuje, że na terenie całego kraju w lasach wszystkich kategorii własności w latach 2015-2019 rozpoczyna się wykonywanie w cyklu 5-letnim (2015-2019) opracowania pod nazwą Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019.

Obwieszczenie o podjęciu przez Radę Miejską w Olkuszu Uchwały Nr VII/106/2015 z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów we wschodniej części dzielnicy północnej Olkusza.

Informacja o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa kotła wodnego typu WR-12N K2 oraz instalacji odpylania spalin w centralnej ciepłowni przy ul. Przemysłowej w Olkuszu".

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o kolejnej akcji: „Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon".

Referendum - wrzesie 2015 Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Animacja projektu Zaopatrzenie w wod mieszkacw Ziemi Olkuskiej po zakoczeniu eksploatacji z przez Zakad Grniczo-Hutniczy Bolesaw Katalog olkuskiej biblioteki Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz Praca na Czysto Gminne Centrum Zarzdzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda