PiMPB9 kwietnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyły się warsztaty „Olkuskiej Akademii Dobrych Manier”. Na warsztaty zaproszeni zostali uczniowie klas czwartych ze szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Braciejówce, Szkoły Podstawowej w Kosmolowie, Szkoły Podstawowej w Gorenicach, Szkoły Podstawowej w Zedermanie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żuradzie. Zajęcia prowadzone były przez Panią Marię Bujas-Łukaszewską.

MOK

W niedzielę 13 kwietnia scena Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu stała się wielkim turniejowym parkietem. O laury Konkursu Tanecznego „The Best” rywalizowało 41 zespołów z kilkunastu ośrodków południowej Polski, łącznie 570 zawodników.

MOK

Kramy z świątecznymi ozdobami pojawiają się na olkuskim Rynku od lat. Nie inaczej było tym razem. W piątek poprzedzający Wielki Tydzień na centralnym placu naszego miasta zaprezentowali swe dzieła twórcy pisanek, palm, serwetek, a także smakołyków. Jak zawsze można tam było znaleźć oryginalne, ręcznie wykonane produkty i wesprzeć zakupem szlachetne cele organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury jarmarku.

PiMBP11 kwietnia 2014 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Olkuszu odbyło się I POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, zorganizowane przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę. Konkurs przeznaczony był dla  uczniów klas II ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.

MOK

Po raz piąty Szkoła Muzyczna I stopnia w Olkuszu i Olkuskie Towarzystwo Muzyczne „Pro Musica” zorganizowały imprezę promującą instrumenty perkusyjne i zauroczoną nimi utalentowaną młodzież. Jubileuszowa edycja pokazała rosnące zainteresowanie uczestników oraz wysoki poziom, na co zwrócił uwagę podczas finałowej gali w Miejskim Domu Kultury prof. Jan Pilch z Akademii Muzycznej w Krakowie.

MOK

Nazwa użyta w tytule oznacza konkurs. Konkurs plastyczny. Dlaczego wart jest uwagi? Z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze jednym z jego głównych celów jest zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej problematyką środowiska naturalnego. Po drugie prace uczestników Eko-Plast powstają w siedzibie organizatora, czyli Miejskiego Ośrodka Kultury, pod okiem instruktorów. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 8 kwietnia.

MOK

8 kwietnia w Gimnazjum Nr 2 odbyły się olkuskie obchody święta ustanowionego 66 lat temu przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Celem tego przedsięwzięcia jest  zwracanie uwagi społeczeństw na najważniejsze aktualnie problemy zdrowotne, co roku inne. Choć do tej idei nieco inaczej podeszli organizatorzy Światowego Dnia Zdrowia w Olkuszu, to ta kolejna już inicjatywa Stowarzyszenia Zielone Światło i jego partnerów bez wątpienia zasługuje na uznanie.

UMiG

Dziś przed tablicą olkuskich lotników przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Olkuszu odbyły się obchody upamiętniające czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Dla olkuszan jest to szczególna okazja do złożenia swojego hołdu ofiarom z 10 kwietnia 2010 r., w tym – pełniącemu funkcję dowódcy załogi – majorowi Arkadiuszowi Protasiukowi.

MOKZapowiadał się ciekawy wieczór, bo jakby mógł być inny w takim towarzystwie. Mistrzowie absurdalnego humoru z Cieszyna przyciągają na swe występy oraz przed telewizory licznych wiernych fanów. To, w połączeniu z ich dwunastoletnim doświadczeniem scenicznym i długą listą nagród, zdaje się zapewniać gwarancję satysfakcji. Tymczasem ich pojawienie się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, w sobotę 5 kwietnia, zaczęło się od... skandalu.

MOK

Po raz trzeci w tym roku olkuski Miejski Ośrodek Kultury gościł młodych recytatorów. W marcu najpierw odbyły się tam eliminacje powiatowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a potem zmagania ich młodszych koleżanek i kolegów ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Olkusz. W środę 2 kwietnia zwycięzcy drugiego z konkursów, wraz z najlepszymi recytatorami z sąsiednich gmin rywalizowali o tytuły najlepszych recytatorów w powiecie.

Sesja Rady Miejskiej w Olkuszu8 kwietnia 2014 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, ul. Rynek 1, rozpocznie się XXXI sesja Rady Miejskiej. Tematem sesji będzie m. in. zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Olkusz (Studium Nr 14) i podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zachodniej części miasta Olkusza.

wodaWniosek o dofinansowanie projektu pn „Zaopatrzenie w wodę mieszkańców ziemi olkuskiej po zakończeniu eksploatacji złóż przez Zakład Górniczo – Hutniczy Bolesław" uzyskał dofinansowanie w ramach programu „Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG.

 

 

MOK

W dniach 29-30 marca 2014 r. w katowickim Spodku odbył się II Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W 6 grupach rywalizowało aż 471 zawodników. Na imprezie tej nie zabrakło reprezentantów Olkusza, szczycącego się pierwszą w kraju Akademią Szachową Anatolija Karpowa oraz Klubem „Czarny Koń”. Dwaj jego zawodnicy odnieśli w Katowicach imponujące sukcesy.

 

Strona 1 z 23

Uzupełnienie raportu o oddziaływaniu na środowisko w ramach prowadzonego postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn. „Zmiana sposobu użytkowania pomieszczenia na zabudowę malarni wewnątrz istniejącej hali należącej do zakładu OWENT Sp. z o.o. w Olkuszu".

 

W związku z przekazaną informacją od wykonawcy robót przebudowy ul. Jana Pawła II w Olkuszu Wydział Drogowy informuje, że w dniach od 10.04.2014 r. do 31.05.2014 r. nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Sosnowej do posesji 11, natomiast od 10.04.2014 r. zostanie przywrócony ruch w ul. Jana Pawła II na odcinku od posesji 28 do skrzyżowania z ul. Nałkowskiej.

 

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2014 r. p.n. "Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Olkuszu".

 

Dnia 08.04.2014 r. o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz odbędzie się sesja Rady Miejskiej, przedmiotem której będzie m.in. uchwalenie projektów zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Olkusz dla czterech stref oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zachodniej części miasta Olkusza. Więcej informacji w dalszej części ogłoszenia.

 

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego informuje, iż, z uwagi na organizowane uroczystości
„ZŁOTYCH GODÓW", do 30 kwietnia 2014 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego
w Olkuszu (pokój nr 127) można zgłaszać jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego (pary, które w roku 1964 zawarły związek małżeński).
Przy zgłoszeniu jubilaci winni posiadać dowody osobiste i odpis aktu małżeństwa (jeżeli małżeństwo było zawarte poza Olkuszem).

Gmina  Olkusz ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu; 32-300 Olkusz; ul. Kochanowskiego 2.

 

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014 Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca Indeks Firm Bajkowa Polska www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik olkusz.otodom.pl ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz TV Małopolska Praca na Czysto Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda