Koncert bibliotekiW letnim cyklu plenerowych koncertów na Rynku występowały już grupy punk i hard rockowe, zespół wykonujący różne odmiany muzyki tanecznej oraz... Kopenhaska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna „Dusika”. Tak, tak, to nie pomyłka. Duńscy muzycy pod dyrekcją Christiana Schmiedescampa odbywają właśnie tournée po Polsce, na ich trasie znalazły się Warszawa i Kraków, a w niedzielę 20 lipca odwiedzili nasze miasto.

Rozpoczęcie roku szkolnegoGmina Olkusz pragnie przystąpić do projektu „Pierwszy dzwonek" finansowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego. W przypadku zaakceptowania wniosku Gminy Olkusz, w ramach tego projektu możliwe będzie udzielenie pomocy finansowej w wysokości co najmniej 150 zł. na każdego ucznia pochodzącego z rodzin wielodzietnych 4+.

Przedłużony termin składania deklaracji do 30 lipca!

Silver Park

Od poniedziałku 14 lipca dołożone zostaną dodatkowe kursy na linii PS, które będą kursować z Osiedla Młodych do Silver Parku na ul. Głowackiego. Autobus zostanie oznaczony symbolem "PS1" i będzie kursował przez cały tydzień, włącznie z sobotami oraz niedzielami i świętami.

WaampCo dwa tygodnie ze sceny w samym środku olkuskiej starówki rozbrzmiewa muzyka. Na pierwszym letnim koncercie plenerowym, który odbył się pod koniec czerwca, wystąpiły dwa młodzieżowe zespoły rockowe. W ubiegłą niedzielę olkuszan bawiła grupa WAAMP. Sekstet specjalizujący się w oprawie imprez rozrywkowych i okolicznościowych ma w repertuarze szeroki wachlarz przebojów muzyki pop, rock, a także biesiadnej, góralskiej i cygańskiej.

WFOŚiGWGmina Olkusz wystąpiła z wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie o dofinansowanie wyjazdu uczniów szkół podstawowych na tzw. "zielone szkoły". Uchwałą Zarządu WFOŚiGW w Krakowie została przyznana dotacja w wysokości 25% faktycznych kosztów kwalifikowanych zadania.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Obowiązująca od 18 lipca 2014 r. ustawa została opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Zwiększa dostępność informacji o zbiórkach dla wszystkich obywateli, o tym, kto i na jakie cele zbiera środki. Wprowadza też elektroniczną, sprawną formę zgłaszania zbiórek.

Wehikuł CzasuCykl wielu interesujących imprez (więcej o nich w zakładce Kalendarz Imprez) wzbogaca swoją ofertą olkuska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna organizując Wakacyjny Wehikuł Czasu. Najmłodsi zainteresowani będą mogli odbyć podróż w zamierzchłe czasy faraonów, zamków, turniejów rycerskich, odkryć geograficznych, ale także w przyszłość: w erę robotów i eksperymentów naukowych. Wstęp wolny.

Wystawa PejzażOd 1 lipca w Olkuskim Centrum Kultury MOK przy ul. Szpitalnej 32 można oglądać wystawę pt. „Pejzaż”. Ekspozycja ta prezentuje twórczość Joanny Srebro-Drobieckiej, Jacka Taszyckiego, Liliany Kużdowicz, Alojzego Siweckiego oraz Anny Szpecht.

outw_baner

Masz 60 lub więcej lat? Pragniesz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w interesujących Cię tematach? Chciałbyś aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym lokalnej społeczności? Wyznajesz zasadę, że w zdrowym ciele zdrowy duch? Chętnie powitamy cię w gronie nowych słuchaczy Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Konferencja UEKonferencja UE

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz - Lider Porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Bolesław, Miastem Bukowno, Powiatem Olkuskim oraz Gminą Wolbrom - zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję zamykającą realizację projektu pn. „Diagnoza społecznego zapotrzebowania na usługi publiczne jako instrument rozwoju ponadlokalnego”, w czasie której przedstawione i omówione zostaną wyniki z przeprowadzonych badań w obszarach poddanych diagnozie. Konferencja odbędzie się 4 lipca 2014 roku o godzinie 10:00  w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32 w Olkuszu.

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz ma przyjemność zaprosić członków rodzin    wielodzietnych na spotkanie poświęcone Karcie Dużej Rodziny, które odbędzie się 3 lipca 2014 roku o godz. 16.30 w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1 (parter- Sala Konferencyjna).

Barbara SudołUtraciliśmy jedną z najpopularniejszych w Polsce autorkę anagramów, palindromów i homonimów publikowanych w kilkudziesięciu czasopismach, a także bajek dla dzieci, laureatkę Olkuskiej Nagrody Artystycznej za 2011 rok. Będziemy ją pamiętać, jako wyjątkowo sympatyczną, serdeczną i obdarzoną niezwykłym poczuciem humoru uczestniczkę spotkań Klubu Literackiego MOK oraz innych wydarzeń kulturalnych. Ostatnie pożegnanie Barbary Sudoł odbędzie się w sobotę 28 czerwca o godz. 12.00 na Cmentarzu Parafialnym w Olkuszu.

Rock na RynkuW niedzielne popołudnie 22 czerwca na plenerowej scenie w samym środku olkuskiej starówki dla fanów rocka wystąpiły dwa zespoły: Wisielec i Crashed Riff. Oba powstały w naszym mieście w ubiegłym roku i dały się już poznać na Rockowisku 2014.

 

Absolutorium za rok 2013

Jednym z najważniejszych punktów obrad XXXIII sesji Rady Miejskiej było podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz z tytułu wykonania budżetu za rok 2013. W głosowaniu absolutorium zostało udzielone jednogłośnie przy 20 głosach „za”, bez głosów „przeciw” oraz wstrzymujących się.

 

Gala Weny

Działa w Krakowie i w Olkuszu, w naszym mieście jej zajęcia odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury. Ma utytułowanych instruktorów, pełnych pasji uczniów oraz utalentowanych zawodników, którzy przysporzyli jej licznych krajowych sukcesów, a także wysokich lokat na zawodach międzynarodowych. „Wena” jest także organizatorem turniejów i imprez promujących taniec. Gala podsumowująca rok szkoleniowy 2013/2014 odbyła się w olkuskim MOK w sobotę 14 czerwca.

 

Strona 1 z 28

Informujemy, że w związku z przejazdem przez Olkusz peletonu wyścigu kolarskiego 71. Tour de Pologne w dniu 6.08.2014 r. (środa) nastąpią utrudnienia w ruchu.

Szczegóły w dalszej części informacji.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o trwającej w całej Polsce akcji "Weź Paragon".

W związku z przekazaną informacją od wykonawcy prac Wydział Drogowy informuje, że w związku z wymianą spoiny żywicznej w nawierzchni z kostki w dniach od 16.07.2014 r. do 18.07.2014 r. nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ul. Sławkowskiej w Olkuszu na odcinku od Rynku do ul. Mickiewicza.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o uzyskaniu informacji o próbie wyłudzenia od podatników i płatników opłaty za dokonanie rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowa Ewidencja Podatników.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu, w oparciu o prognozy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, ostrzega, że od godz. 11:00 dnia 9.07.br do godz. 3:00 dnia 10.07.br. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie ok 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu informuje, iż w okresie od dnia 14.07.2014 r. do dnia 27.07.2014 r. prowadzona będzie na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu - w celach profilaktycznych- dezynfekcji wody pitnej przy użyciu chloru gazowego. W tym czasie nastąpi zmiana walorów smakowych i zapachowych wody.

Za utrudnienia przepraszamy mieszkańców Gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze.

Informacja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie w sprawie prowadzonych działań informacyjno – edukacyjnych pod hasłem "Wykorzystaj atrakcyjność regionu i zwiększ legalnie swoje dochody!" oraz przeciwdziałania nieprawidłowościom podatkowym w branży turystycznej w okresie wakacyjnym.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014 Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca Indeks Firm Bajkowa Polska www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik olkusz.otodom.pl ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz TV Małopolska Praca na Czysto Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda