Ferie MOKMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu rokrocznie organizuje różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży spędzających w naszym mieście zimowe ferie. Nie inaczej było tym razem. Przez dwa tygodnie w Miejskim Domu Kultury oraz w Centrum Kultury odbywały się gry i zabawy, warsztaty muzyczne, plastyczne, fotograficzne i taneczne, treningi samoobrony i jogi, zajęcia szachowe oraz projekcje filmowe. Z oferty Ferii MOK 2015 skorzystało ponad 2200 uczestników.

Straż Miejska

27 lutego 2015 r. w godzinach porannych, dzięki obywatelskiej postawie jednego z Mieszkańców Olkusza, w rejonie skrzyżowania ulic: Króla Kazimierza Wielkiego i Świętokrzyskiej, Straż Miejska, niemal na gorącym uczynku, złapała kieszonkowca, który chwilę wcześniej ukradł portfel starszemu mężczyźnie.

Wybory uzupełniające - wynikiW wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Olkuszu zwyciężył Dariusz Kasprzyk, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Roman Piaśnik – Wybierzmy Zmiany. Nowy radny zdobył 160 głosów – o 45 głosów więcej od swojego kontrkandydata – Janusza Dąbka, zgłoszonego przez Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Dąbka „Czas na Zmiany”.

O starych pocztówkachOd 28 stycznia br. do ubiegłego piątku, 27 lutego, w Centrum Kultury MOK prezentowana była wystawa pt. „Olkusz na starej pocztówce”. Zgromadzonych zostało na niej ponad 150 pocztówek ze zbiorów Marka Piotrowskiego oraz część kolekcji dawnego sprzętu fotograficznego i filmowego należącej do Zdzisława Majcherkiewicza.

Zgromadzeni na spotkaniuW ubiegły czwartek 26 lutego 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz miało miejsce spotkanie, w którym – na zaproszenie Burmistrza Romana Piaśnika – wzięli udział przewoźnicy linii Olkusz-Kraków. Celem spotkania było omówienie nurtujących Mieszkańców kwestii dotyczących rozkładów jazdy, cen biletów, przysługujących zniżek czy taboru.

UMiG Olkusz1 marca 2015 r. rusza System Rejestrów Państwowych (SRP). W nowym systemie informatycznym znajdą się m.in. rejestry: PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. W tym dniu wchodzą w życie nowe ustawy, wprowadzające przepisy mające na celu ułatwienie załatwiania spraw urzędowych. Są to: Prawo o aktach stanu cywilnego, Ustawa o dowodach osobistych oraz Ustawa o ewidencji ludności.

Wieczór Chorwacki„Ponad 300 osób zgromadziło się w Sali Teatralnej Miejskiego Ośrodku Kultury w Olkuszu, w dniu 12 lutego br, gdzie  po raz pierwszy została zorganizowana impreza pod nazwą „Wieczór Chorwacki z biznesem i pieśnią na ustach”. Inicjatorem tego spotkania był konsul honorowy Paweł Włodarczyk, a współpracowali z nim przy organizacji tego wieczoru laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej, pan Zenon Krukowiecki i dyrektor MOK w Olkuszu, Grażyna Praszelik-Kocjan.”

Tauron CiepłowniaTAURON Ciepło zakończył – wartą 1,3 mln zł - inwestycję modernizacji układu odpylania kotła w Centralnej Ciepłowni Olkusz. Inwestycja stanowi pierwszy etap modernizacji kotłów w olkuskiej ciepłowni TAURON Ciepło. W roku 2015 przewidziana jest realizacja drugiego etapu, obejmującego m.in. budowę nowego kotła wraz z instalacją odpylania oraz automatycznym systemem sterowania o wartości ok. 6 mln złotych.

Nekrolog Ks. JanuchtaZ głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dziekana dekanatu olkuskiego oraz Proboszcza parafii p.w. Dobrego Pasterza w Olkuszu ŚP. Księdza Prałata Henryka Januchty. Żegnamy troskliwego Pasterza, którego praca i zaangażowanie na stałe wpiszą się w historię Olkusza.

Mecz charytatywnyW niedzielny wieczór w hali MOSiR-u doszło do niecodziennego meczu, w którym samorządowcy powiatu olkuskiego zmierzyli się z ekipą telewizyjną TVP Kraków. Gospodarze nieznacznie ulegli rywalom 1:2, jednak nie wynik był tutaj najważniejszy. Grano przecież na rzecz cierpiącej na nowotwór złośliwy 1,5-rocznej Madzi Adamczyk.

Cordis NobilisW po brzegi wypełnionej sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury już po raz szósty zostały wręczone nagrody Cordis Nobilis przyznawane w 5 kategoriach: Organizacja, Filantrop, Wolontariusz, Nauczyciel i Osoba. Gala wręczenia statuetek Szlachetnych Serc odbyła się w minioną sobotę 7 lutego.

Strona 1 z 39

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze zaprasza grupy nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe (zarejestrowane maksymalnie 18 miesięcy temu) zainteresowane pozyskaniem mikrodotacji do udziału w spotkaniu informacyjnym.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o organizacji „Dnia otwartego" 7 marca 2015 r ., w godzinach od 9.00 do 13.00.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu zachęca wszystkich podatników do korzystania z udostępnionej usługi wysłania rozliczenia drogą elektroniczną.

Komunikat ARR dotyczący wypłat dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych przez embargo rosyjskie.

Ogłoszenie o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Produkcja dachówek betonowych oraz gąsiorów, półdachówek i dachówek skrajnych" w Olkuszu na działkach nr ew. gr. 2114/16 i 2114/17.

Wybory uzupeniajce Wybory samorzdowe 2014 Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Zaopatrzenie w wod mieszkacw Ziemi Olkuskiej po zakoczeniu eksploatacji z przez Zakad Grniczo-Hutniczy Bolesaw Mapa Organizacji Pozarzdowych Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca Indeks Firm Bajkowa Polska www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik olkusz.otodom.pl ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz TV Małopolska Praca na Czysto Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda