CyadW uroczystościach w Oświęcimiu-Brzezince, związanych z 70. rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz przez żołnierzy Armii Czerwonej 27 stycznia 1945 r., w tym roku ze względu na stan zdrowia nie mogła uczestniczyć Stefania Wernik, zamieszkała w Osieku koło Olkusza. Na poprzednie uroczystości przyjeżdżała zwykle wraz z mężem Janem, pochodzącym z Wołynia, któremu ojca zamordowali nacjonaliści ukraińscy na początku 1945 r.

Sesja budżetowaNajważniejszym punktem IV Sesji Rady Miejskiej w Olkuszu, która odbyła się 27 stycznia 2015 r., było uchwalenie budżetu Miasta i Gminy Olkusz na rok 2015.  Za podjęciem uchwały głosowało 18 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Koncert CharytatywnyZapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc 3-letniej Emilce w walce z chorobą na niezwykły koncert charytatywny, przygotowany przez uczniów olkuskich szkół ponadgimnazjalnych. Koncert odbędzie się w dniu 04.02.2015 w godzinach 16.00-18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie „Res Sacra Miser" w Olkuszu. Patronat honorowy nad koncertem objął Pan Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Koncert BożonarodzeniowyTrudno spotkać opinię odmienną od tej, że wigilia i następujące po niej dni są najbardziej oczekiwanymi i najpiękniejszymi świętami w roku. Mimo upływających tygodni, wciąż chętnie wracamy do wszystkiego tego, co święta przypomina. Okazją ku takim powrotom były niedawne inscenizacje jasełek, a w niedzielę 25 stycznia, również na scenie sali widowiskowej MDK, doroczny Koncert Bożonarodzeniowy. Jak zawsze nie brakowało chętnych do wspólnego kolędowania.

Anna Piątek19 stycznia 2015 r., po kilkuletniej walce z chorobą zmarła olkuska poetka Anna Piątek. Była członkinią Związku Literatów Polskich, laureatką Olkuskiej Nagrody Artystycznej i honorową prezes Klubu Literackiego działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Oprócz poezji wyrażała się również poprzez prozę i malarstwo. Wraz z jej odejściem Olkusz utracił nie tylko wrażliwą artystkę, ale też osobę powszechnie znaną z serdeczności i życzliwości wobec innych.

Lech Łukasz KlewżycPrzed siedemdziesiątą rocznicą wyzwolenie Olkusza spod okupacji hitlerowskiej przez żołnierzy Armii Czerwonej w dniu 20 stycznia 1945 roku, Lech Łukasz Klewżyc, obecnie mieszkający w Krakowie, zdążył zakończyć kilkuletnią pracę, związaną ze spisywaniem swoich wspomnień z okresu wojny. Są one zatytułowane „Niemiecka okupacja Olkusza z lat 1939-1945 w oczach dziecka” i liczą około pięćset stron maszynopisu.

Adaś KrawiecW niedzielę 18 stycznia Sosnowiec był gospodarzem turnieju judo dzieci i młodzieży. Do hali AKS Niwka zjechało ponad 300 zawodników z 27. klubów z całego kraju. Wśród nich byli również zawodnicy olkuskiej sekcji judo ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Największy sukces w kategorii dzieci 7-8 lat i w kategorii wagowej 24 kg odniósł Adaś Krawiec zdobywając pierwsze miejsce.

JasełkaŚwiat zmienia się w zawrotnym tempie, czasami trudno wręcz nadążyć za zdobyczami nauki, nowinami w elektronice, informatyce i wielu innych dziedzinach. Są jednak zjawiska na stałe wrosłe w naszą rzeczywistość, głównie związane z europejską i szczególnie Polską kulturą, tradycją, zwyczajami. Spektakl opowiadający o narodzeniu Jezusa rokrocznie wystawiany jest przez Sekcję Teatralną MOK.

WOŚPPodobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Olkusz włączył się do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. W ubiegłą niedzielę od rana na ulicach naszego miasta kwestowało 79. wolontariuszy ze sztabu Miejskiego Ośrodka Kultury. Zbiórce tradycyjnie towarzyszyły koncerty w sali widowiskowej MDK, a wspólne granie zwieńczyło Światełko do nieba.

VariateSala po brzegi wypełniona publicznością, ponad dwie godziny zabawy i śmiechu, a na zakończenie długie brawa i bisy – tak w największym skrócie opisać można występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu. W ubiegłą sobotę 10 stycznia krakowscy artyści zaprezentowali w naszym mieście swój jubileuszowy program pt. „Variaté, czyli czego nie zobaczysz w radio i nie usłyszysz w telewizji”.

Opłatek SportowcówW ubiegłą sobotę w Olkuszu miał miejsce XXVI Ogólnopolski Opłatek Sportowców. Z zaproszenia Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika i Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP skorzystało wielu znakomitych gości: w tym zawodników, działaczy sportowych, trenerów, duchowieństwa oraz władz. Patronat nad spotkaniem opłatkowym objął JE Ks. Biskup Grzegorz Kaszak.

Strona 1 z 37

Wybory uzupeniajce Wybory samorzdowe 2014 Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Zaopatrzenie w wod mieszkacw Ziemi Olkuskiej po zakoczeniu eksploatacji z przez Zakad Grniczo-Hutniczy Bolesaw Mapa Organizacji Pozarzdowych Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca Indeks Firm Bajkowa Polska www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik olkusz.otodom.pl ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz TV Małopolska Praca na Czysto Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda