17 września17 września 1939 r. wschodnią granicę Polski, pogrążonej od ponad dwóch tygodni w konflikcie z żołnierzami III Rzeszy, przekroczyła Armia Czerwona, łamiąc tym samym pakt o nieagresji z 1932 roku. Dziś wspominamy ten dzień, który przez część historyków określany jest mianem IV rozbioru Polski.

WSB Logo

Wyższa Szkoła Biznesu - Wydział Zamiejscowy w Olkuszu (budynek I LO przy ul. Polnej 8) w dniu 20.09.14 r. w godz. 9.00---12.00 zaprasza na bezpłatne warsztaty: „Spektrum autyzmu-stereotypy a fakty. Wielospecjalistyczna pomoc.", „Logopedia jako nauka interdyscyplinarna.", „Nie taki straszny rachunek przepływów pieniężnych".

Zaginiona EmiliaTrwają poszukiwania Emilii Czyżewskiej. Ostatni kontakt z 15-latką rodzina nawiązała 31 sierpnia 2014 r. W dniu zaginięcia była ubrana w ciemne spodnie oraz szarą bluzę z kapturem z dużym i widocznym żółtym pasem. Sprawdzane są wszystkie tropy. Jeśli ktoś dysponuje jakimikolwiek informacjami o Emilce, proszony jest o kontakt z jej rodziną: 510-634-810, 515-831-734, 502-752-017 lub Policją: 997, 112.

Jarmark RabsztynStowarzyszenie "Zamek Rabsztyn" oraz Bractwo Rycerskie "Kruk" Starostwa Rabsztyńskiego zapraszają na Jarmark Rycerski w Rabsztynie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 września 2014 r. pod zamkiem Rabsztyn od godziny 11:00. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Szczegóły w dalszej części informacji.

Woda - konferencja9 września 2014 r. odbyła się konferencja związana z rozpoczęciem projektu pod nazwą „Zaopatrzenie w wodę mieszkańców ziemi olkuskiej po zakończeniu eksploatacji złóż przez Zakład Górniczo-Hutniczy Bolesław”. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami związanymi ze zbliżającą się likwidacją części górniczej ZGH Bolesław.

Gmina OlkuszW dniu 8.09.2014 r. w UMiG Olkusz odbył się drugi etap konsultacji społecznych "Programu ochrony środowiska dla Miasta i Gminy Olkusz na lata 2014-2017 i kierunkowo do 2021" . Program będzie uchwalany na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 30.09.2014 r. Z projektem Programu można zapoznać się w Wydziale Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych UMiG Olkusz pok. 231 lub tutaj (kliknij).

Narodowe czytanieW sobotę 6 września 2014 r. w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie". Przedsięwzięcie publicznego czytania największych polskich dzieł literackich ma na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Olkusz Silver GamesZeszły weekend w Olkuszu na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy pojawili się w niedawno powstałym „Olkusz Silver Park". W sobotę tematem przewodnim były zawody deskorolkowe, i to nie byle jakie, bo Olkusz gościł ponad dwudziestu najlepszych, polskich zawodników a impreza była oficjalnym, siódmym przystankiem „Skateboardowego Grand Prix Polski". Niedziela była dniem zawodów BMX' owych.

Wakacje z MOKBlisko 3 tysiące dzieci i młodzieży wzięło udział w atrakcjach, jakie Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przygotował dla nich w ramach rokrocznie organizowanej letniej akcji. Podobnie też jak co roku, tak i podczas Wakacji 2014 na chętnych do wspólnej zabawy czekały ulubione zajęcia oraz coś zupełnie nowego.

Wehikuł CzasuPodobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom wyjątkową formę spędzania wakacji.
W każdy czwartek i piątek WAKACYJNY WEHIKUŁ CZASU zabierał dzieci (w wieku od 7 do 12 lat) w podróż po najciekawszych momentach historii.

Zwiedzanie PustyniJakie są efekty prowadzonego od kilku lat projektu odkrzaczania Pustyni Błędowskiej, a przede wszystkim jak wgląda Pustynia Błędowska w nocnej scenerii? - mogli się przekonać ci wszyscy, którzy wzięli udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Olkuska Grupa Turystyczna Amonit oraz Klub Przewodników PTTK Ilkussia akcji - Nocne Zwiedzanie Pustyni.

GMINA OLKUSZBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz przypomina, że z dniem 15 września 2014 roku upływa termin płatności kolejnej raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, ustalonej w decyzji wymiarowej na rok 2014, jak również termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Rozpoczęcie roku szkolnegoWnioskodawcy, którzy złożyli deklarację uczestnictwa w projekcie „Pierwszy dzwonek” proszeni są o przedłożenie faktur lub rachunków (imiennych) na zakup artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników. Termin wystawienia faktur/rachunków powinien mieścić się w okresie od 10 lipca 2014 r. do 31 października 2014 r.

1 września 20141 września, punktualnie o godzinie 10:30, w olkuskim Parku Miejskim, pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945” zawyły syreny. Następnie zabrzmiały odgłosy bombardowania oraz strzały z karabinów. W ten sposób uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu, poprzez specjalnie przygotowany program artystyczny, upamiętnili obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Strona 1 z 30

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kosmolów – Wiśliczka wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

W dniach 01-24.09.2014 r. na terenie Miasta i Gminy Olkusz odbędą się mobilne zbiórki odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych oraz drobnych odpadów niebezpiecznych.

 

HARMONOGRAM

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje, że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Olkusz na tablicy ogłoszeń, obok pok.229, w dniach od 12.09.2014 r. do 3.10.2014 r. wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy i najmu.

Do 9 września 2014 r. przyjmowane będą zgłoszenia do bezpłatnych badań spirometrycznych w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu. Więcej szczegółów w dalszej części informacji.

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - Przedsięwzięcia kulturalne „1914 – Wielka Wojna na Ziemi Olkuskiej".

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz przypomina, że z dniem 15 września 2014 roku upływa termin płatności kolejnej raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, ustalonej w decyzji wymiarowej na rok 2014, jak również termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z opracowaniem projektu „Programu ochrony środowiska dla Miasta i Gminy Olkusz na lata 2014-2017 i kierunkowo do 2021" wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza na II etap konsultacji społecznych, które odbędą się w dniu 08.09.2014 r. o godz. 14:30.

Zgodnie z decyzją Starosty Olkuskiego /pismo ZD-2/661/PS/G/6/2014/ z dnia 17.07.2014 r. oraz Marszałka Województwa Małopolskiego /pismo DU-4-420-783-7-2/14 (ZDW/PW/2014/6255/DU4MS)/ z dnia 18.08.2014 r. od 1.09.2014 r. zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu w związku z wprowadzeniem ograniczenia tonażu do 5 ton w obu kierunkach ulicy Sikorka w Olkuszu oraz w miejscowości Rabsztyn.

Wybory samorzdowe 2014 Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Zaopatrzenie w wod mieszkacw Ziemi Olkuskiej po zakoczeniu eksploatacji z przez Zakad Grniczo-Hutniczy Bolesaw Mapa Organizacji Pozarzdowych Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca Indeks Firm Bajkowa Polska www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik olkusz.otodom.pl ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz TV Małopolska Praca na Czysto Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda