Choinka spotkanie

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas serdecznych życzeń oraz rodzinnych spotkań. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania oraz dzielenia się opłatkiem. Wigilia Mieszkańców  odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godzinie 10.00 na olkuskim rynku.

znicz

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Kazimierza Chechelskiego - wybitnego olkuskiego działacza sportowego oraz radnego Rady Miejskiej w latach 2006-2010. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

 

UMiG Olkusz - herbSzanowni Państwo, odpowiedzialne sprawowanie funkcji, którą powierzyli mi Państwo w wyborach samorządowych, związane jest z podejmowaniem konkretnych działań, mających na celu poprawę organizacji pracy jednostek podległych Burmistrzowi, w tym kosztów ich funkcjonowania. Jeszcze jako radny Rady Miejskiej dostrzegałem wątpliwości mieszkańców Gminy Olkusz, dotyczące działania Olkuskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Wiadukt przystanek na żądanieZwiązek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu uprzejmie informuje, że od 13 listopada autobusy komunikacji miejskiej obsługiwać będą dwa nowe przystanki zlokalizowane w centrum Olkusza.

Siódmiak Camp

Już 14 listopada 2015 roku odbędzie się kolejna, długo wyczekiwana edycja Artur Siódmiak CAMP. Tym razem spotykamy się z fanami piłki ręcznej w Olkuszu. Sobotnia impreza będzie okazją do aktywności wszystkich mieszkańców Olkusza, albowiem formuła trzech paneli uwzględnia zarówno uczestnictwo czynne, jak i bierne w ramach spotkania z Gwiazdami.

UMiG Olkusz

Obejmując funkcję Burmistrza wiedziałem, że budżet Gminy Olkusz jest w słabej kondycji: obciążony kredytami oraz związanymi z nimi zobowiązaniami. Dlatego konsekwentnie dążę do wprowadzania oszczędności. Dzięki temu stan finansów gminy poprawia się, bez szkody dla jakości podejmowanych zadań inwestycyjnych. Pod koniec października Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu przedłożyło mi do zatwierdzenia taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, w której oczekiwana dopłata ze strony Gminy Olkusz jest zaskakująco wysoka.

 

Cordis Nobilis

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do VII edycji Nagrody dla Osób Działających Na Rzecz Dobra Innych „Cordis Nobilis". Nagrody Cordis Nobilis przyznawane są w celu szczególnego docenienia i wyróżnienia osób i organizacji związanych z Olkuszem, które działają na rzecz innych osób.

UMiG OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza na konsultacje społeczne, dotyczące organizacji ruchu w obrębie olkuskiej starówki, które odbędą się w najbliższy poniedziałek 9 listopada o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

WKU KrakówWojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie informuje, że w dniu 21 listopada 2015 r. od godz. 10.00, na bazie 5 batalionu dowodzenia, z siedzibą w Rząsce przy ul. Krakowskiej 2, zostanie przeprowadzona kwalifikacja do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych.

ZKG "KM"Od dnia 3 listopada /wtorek/ do 6 listopada /piątek/ 2015 r. Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu uruchamia specjalne kursy autobusów linii „MC" relacji os. Młodych Pętla – Cmentarz – os. Młodych Pętla.

No PromilGmina Olkusz już kolejny raz wzięła udział w kampanii społecznej „Powstrzymaj pijanego kierowcę!”, która odbyła się w ubiegły czwartek w ramach akcji Trzeźwa Małopolska No promil No problem. Młodzież z olkuskich szkół, najpierw na rynku, a potem przy drodze krajowej nr 94, apelowała o to, aby kierowcy rezygnowali z prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu.

Spółdzielcza - odbiórDobiegł końca kolejny etap przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ulicy Spółdzielczej i ulicy Głowackiego w Olkuszu. Odbiór techniczny robót na ul. Spółdzielczej, z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, został dokonany w ubiegłym tygodniu. To jednak nie koniec prac w tym rejonie, bowiem Gmina Olkusz pozyskała dofinansowanie w wysokości 878 tys. zł na dalsze prace.

UMiG OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje o zmianie organizacji ruchu w dniach od 31.10.2015 r. do 2.11.2015 r., mającej na celu upłynnienie ruchu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Zmiana organizacji ruchu nastąpi na wjeździe z Drogi Krajowej 94 do cmentarza oraz na ulicach osiedla Piaski, dolotowych do cmentarza, tj. ul. Kruszczowej, Ołowianej i Powstańców Śląskich. Szczegółowa mapa przedstawiająca zmianę organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych dostępna jest tutaj (PDF).

ZKGKM LogoZwiązek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" informuje, że w dniach 31.10-1.11 (sobota i niedziela) uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów, które zapewnią Mieszkańcom zarówno dogodny przyjazd jak i powrót z olkuskich nekropolii. W autobusach dodatkowych stosuje się cennik zgodny z taryfą ZKG "KM". Zmianie 2 listopada ulegnie również trasa przejazdu linii "PS".

Młodzieżowa Rada Miejska

Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu. 21 uczniów olkuskich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych 21 października wybrało prezydium rady, przekonując się jednocześnie o tym, jak długo trzeba nieraz dyskutować, aby doprowadzić do konsensusu. Przewodniczącym Młodzieżowej Rady został Jan Sarecki.

Strona 1 z 53

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu ostrzega, że dziś od godz. 8.00 do godz. 19.00 na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu zawiadamia, że w związku z pracami na sieci wodociągowej magistralnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców w Olkuszu ul. Sławkowska (okolice stacji Statoil) oraz zakłócenia w dostawie wody (wahania ciśnienia) dla odbiorców z ul. Kruszcowej, ul. Gwareckiej, ul. Powstańców Śląskich, ul. Hutniczej, ul. Ołowiana, ul. Metalowa, ul. Piaskowa, ul. Kopalnianej, ul. Kolorowej, ul. Skarbnika, ul. Szybikowej., ul. Budowlanych, u. Jana Kantego (część) w dniu 19 listopada 2015 r. od godz. 6.00 do godz. 18.00. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu informuje o przerwie w dostawie wody dla odbiorców w Olkuszu ul. Sławkowska (okolice stacji Statoil) oraz zakłóceniach w dostawie wody (wahania ciśnienia) dla odbiorców z ul. Kruszcowej, ul. Gwareckiej, ul. Powstańców Śląskich, ul. Hutniczej, ul. Kolorowej, ul. Kopalnianej, ul. Skarbnika, ul. Szybikowej., ul. Budowlanych, u. Jana Kantego (część) w dniu 12 listopada 2015 r. od godz. 7.30 do godz. 20.00. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Referendum - wrzesie 2015 Referendum - wrzesie 2015 Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Animacja projektu Zaopatrzenie w wod mieszkacw Ziemi Olkuskiej po zakoczeniu eksploatacji z przez Zakad Grniczo-Hutniczy Bolesaw Katalog olkuskiej biblioteki Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz Praca na Czysto Gminne Centrum Zarzdzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda