Wielkanoc w biblioteceWielkanoc, to najstarsze i najważniejsze chrześcijańskie święto. Wiąże się z nią wiele ciekawych zwyczajów i tradycji . Polakom Wielkanoc kojarzy się ze święconką, kolorowymi pisankami, pysznymi babkami i mazurkami oraz śmigusem-dyngusem. Wiele regionów Polski może poszczycić się również pięknymi i różnorodnymi zwyczajami oraz tradycjami ludowymi. Pogrzeb żuru i śledzia, Judzaszki, Pucheroki, chodzenie po dyngusie – to tylko niektóre z nich.

Olkuska noc teatruTo wydarzenie, do którego miłośników sztuki dramatycznej w naszym mieście zachęcać nie trzeba. To wydarzenie, które od pięciu lat przyciąga setki widzów. Kolejna jego edycja - VI Olkuska Noc Teatru - odbędzie się 28 marca, jak zawsze w Miejskim Domu Kultury, a rozpocznie się o godz. 19.00.

Olkuska Nagroda Artystyczna 2015Do grona 35. laureatów Olkuskiej Nagrody Artystycznej w sobotę 21 marca dołączyło kolejnych troje. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, podczas uroczystej gali burmistrz Roman Piaśnik wręczył statuetki 13. edycji ONA fotografikowi Adamowi Sowuli, animatorce kultury i dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Halinie Barańskiej-Flak oraz młodemu muzykowi Mateuszowi Jurczykowi.

UMiG OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że od miesiąca marca 2015 r. na terenie Miasta i Gminy Olkusz, pracownicy Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Gliwicach będą przeprowadzać wyrywkowe i całkowicie anonimowe badania pH gleb.

Jarmark WielkanocnyTak mogliby zachęcać przechodniów wystawcy, którzy oferowali swe produkty na olkuskim Rynku podczas tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego. Nie musieli. Świąteczne ozdoby dostrzec można było już z daleka, choćby wchodząc na centralny plac miasta z ul. Krakowskiej.

TeatraliaW dniu 19 marca, jak zawsze w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu, odbył się przegląd zespołów teatralnych Teatralia. O laury najlepszych adeptów sztuki dramatycznej i nagrody ufundowane przez olkuskie Starostwo rywalizowało 10 zespołów ze szkół i instytucji kultury z terenu powiatu.

Dni Olkusza 2015Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik ma przyjemność poinformować, że w ostatni weekend maja odbędą się Dni Olkusza. Obchody święta miasta uświetnią m.in. znane, cenione i lubiane zespoły: Golec uOrkiestra oraz Wilki.

Razem Możemy Więcej!Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Stowarzyszenie "Olkusz Kreatywnie" serdecznie zapraszają na spotkanie pt: Dotacje z Unii Europejskiej na lata 2014-2020 dla przedsiębiorców działających i chcących rozpocząć działalność gospodarczą. Odbędzie się ono 23 marca 2015 r. o godz. 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu.

Medaliści sportowiW poniedziałkowe południe Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik wręczył zawodnikom oraz ich trenerom nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe. Są one przyznawane medalistom mistrzostw świata, Europy i Polski, w dyscyplinach indywidualnych, w których funkcjonują Polskie Związki Sportowe.

Silversi - nabórSzukasz czegoś dla siebie, adrenaliny, dobrej zabawy, czegoś oryginalnego, wyzwania? Ten sport da Ci to wszystko! Już 22 marca będziesz mógł zostać jednym z "Srebrnych". Weź ze Sobą strój sportowy, obuwie, butelka wody i przede wszystkim chęci! Przyjdź i dołącz do Nas! Minimalny wiek to 17 lat (rocznikowo)!

Apel wypalanie trawW związku z łagodną zimą i trwającym już okresem wiosennym oraz obserwowanym w tym czasie nagminnym wypalaniem traw i pozostałości roślinnych na polach, będącym niejednokrotnie przyczyną powstania pożarów  lasów, budynków  i innych obiektów Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu apeluje o zaniechanie tego procederu.

SDMJeśli 14 marca br. o godzinie 18.00 znalazłoby się jakieś wolne miejsce na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu, to pewnie tylko dlatego, że komuś posiadającemu odpowiednio wcześniej zakupiony bilet coś naprawdę ważnego musiało pokrzyżować plany. Czy ktoś policzył ile razy udało im się zachęcić muzyków Starego Dobrego Małżeństwa do kolejnego wyjścia na scenę i wykonania jeszcze jednej piosenki?

Strona 1 z 41

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o zmianie godzin urzędowania.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o podjęciu przez Radę Miejską w Olkuszu Uchwały Nr V/58/2015 z dnia 10 marca 2015 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów Śródmieścia w Olkuszu /12 obszarów/.

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz wystąpieniu do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie o opinię w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn. „Budowa kotła wodnego typu WR-12N K2 oraz instalacji odpylania spalin w centralnej ciepłowni przy ul. Przemysłowej w Olkuszu" na działkach nr ew. gr. 3686/5, 3586/11, 3574/7.

Informacja dotycząca statystycznych badań rolniczych oraz badań ankietowych prowadzonych w 2015 roku przez Główny Urząd Statystyczny.

Wybory prezydenckie Nowe zasady  gospodarki odpadami Internatywny plan miasta i gminy Projekty nie tylko unijne Zaopatrzenie w wod mieszkacw Ziemi Olkuskiej po zakoczeniu eksploatacji z przez Zakad Grniczo-Hutniczy Bolesaw Katalog olkuskiej biblioteki Powszechna Samoobrona Zintegrowany System Informacji Przestrzennej powiatu Olkuskiego Olkuskie Szlaki Ekologia w biurze - to si opaca Indeks Firm www.visitmalopolska.pl Audioprzewodnik ISO dla obszarów metropolitalnych cyfrowy urząd EPUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Wirtualny Olkusz Praca na Czysto Gminne Centrum Zarzdzania Kryzysowego Bezpieczny straak Platforma Usug Elektronicznych ZUS
  • BIP
  • Miasta Partnerskie
  • Komunikat o stanie powietrza
  • Zwiazek Komunikacji Międzygminnej
  • Pogoda