Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Jaroszem. Odbędzie się ono 4 czerwca 2014 roku o godzinie 18.00. Podczas imprezy promowany będzie nowy tomik wierszy pt. „Świat fizyczny”.

 

BWA

 

Łukasz Jarosz  nie tylko pisze wiersze ale zajmuje się także muzyką, grą na perkusji i sztuką wokalną. To autor tekstów grup: „Chaotic Splutter”, „Lesers Bend”, „Mgłowce”, „Zziajani Porywacze Makowców”. Jest zdobywcą wielu nagród w konkursach poetyckich.

„Jego debiutancka książka poetycka Soma została wyróżniona I nagrodą w Konkursie Młodych Twórców im. Witolda Gombrowicza Fundacji Kultury oraz otrzymała nagrodę Złoty Środek Poezji za najlepszy poetycki debiut książkowy (2007). Pełna krew została uhonorowana Nagrodą Literacką im. Wisławy Szymborskiej (2013). Jego wiersze tłumaczone były na język chorwacki, włoski, angielski i niemiecki. Publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym, Gazecie Wyborczej, Twórczości. Mieszka w Żuradzie pod Olkuszem”.

„Świat fizyczny” to siódmy tom jego autorstwa. Wcześniejsze to:  „Soma” (2006), „Biały tydzień” (2007), „Mimikra” (2010), „Spoza „(2011), „Wolny Ogień” (2011), „Pełna krew” (2012). Najnowszy zbiór ukazał się 20 maja w krakowskim wydawnictwie ZNAK.

Więcej informacji na stronach internetowych : galerii ( http://www.bwa.olkusz.pl/ )oraz wydarzenia na facebook – u (https://www.facebook.com/events/1474859592751060/?ref_dashboard_filter=upcoming ).

 

Zapraszamy!

 

Źródło: BWA