Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Logo bibliotekiMiło nam poinformować, że już po raz dziewiąty Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu znalazła się w gronie laureatów Konkursu na najlepiej przeprowadzoną ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2014/2015.

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" doceniła działalność olkuskiej Biblioteki w promowaniu idei czytania dzieciom, ale również oryginalność, pomysłowość i kreatywność działań podejmowanych w zakresie głośnego czytania, działania w kierunku wyrównywania szans dostępu do kultury osób niepełnosprawnych, a także starania w zakresie edukacji dorosłych w zakresie efektów głośnego czytania i jego wpływu na zdrowie emocjonalne dzieci i młodzieży.

Laureaci Konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Olkuska Biblioteka współpracuje aktywnie z Fundacją ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom" od 2003 roku. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" PiMBP w Olkuszu organizuje wiele przedsięwzięć propagujących wśród dzieci, młodzieży i rodziców ideę głośnego czytania. Dzięki zaś wyjątkowo bogatej ciekawej i różnorodnej ofercie edukacyjnej, skierowanej do różnych grup społecznych i wiekowych, olkuska Biblioteka od wielu lat promuje książki oraz stwarza wszystkim szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom i osobom korzystającym z oferty edukacyjnej Biblioteki, gdyż nie tylko dzięki naszemu zaangażowaniu, ale przede wszystkim dzięki Państwu otrzymaliśmy tą ważną dla nas nagrodę.