Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Bezpłatne zwiedzanieMiłą niespodziankę dla dzieci i młodzieży oraz miłośników komunikacji przygotował Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu. Z okazji testów hybrydowego autobusy Solaris zorganizowana zostanie wycieczka po ciekawych zakątkach ziemi olkuskiej. Nowoczesny autobus odwiedzi Zamek w Rabsztynie, Pustynie Błędowską, Dworek w Krzykawie oraz Bukowieński MOK. Przejazd i zwiedzanie jest bezpłatne

- Dzięki współpracy z Burmistrzami i Wójtami uczestnicy tej wyprawy będą mogli zobaczyć ciekawe zakątki naszych gmin. Po warowni oprowadzi nas prezes Stowarzyszenia Zamek Rabsztyn Jacek Sypień. Przedstawiciele gminy Klucze opowiedzą ciekawostki o Pustyni Błędowskiej. Zajrzymy także do przepięknego Dworku w Krzykawie i bukowieńskiego MOKu na seans filmowy oraz warsztaty - informuje Łukasz Kmita, przewodniczący Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Miejska” w Olkuszu. - We wszystkie te miejsca pojedziemy supernowoczesnym autobusem hybrydowym marki Solaris, który został wypożyczony przez firmę Natan na testy – dodaje Józef Kaczmarczyk, z-ca przewodniczącego ZKG,,KM”.

Wyjazd jest bezpłatny i mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni. Wystarczy w najbliższą sobotę przyjść na olkuski dworzec PKS. Autobus odjedzie o godz. 10:00. Testy hybrydowego, 12-metrowego Solarisa potrwają do soboty, 6 lutego.

Bezpłatne zwiedzanie