Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Grażyna Praszelik-KocjanDyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Grażyna Praszelik-Kocjan, z dniem 11 lutego nie będzie już pełnić tej funkcji. Szefowa MOK złożyła rezygnację, która została przyjęta przez burmistrza Olkusza, Romana Piaśnika. Oznacza to, że niebawem szefowa MOK zostanie przez niego formalnie odwołana. Ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora tej jednostki organizacyjnej można się spodziewać prawdopodobnie jeszcze w lutym.

- W imieniu mieszkańców serdecznie dziękuję pani dyrektor Grażynie Praszelik-Kocjan za wieloletnią pracę na rzecz olkuskiej kultury. Jej wysiłek zaowocował inicjatywami i przedsięwzięciami, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny miasta. Szanuję decyzję pani dyrektor i życzę powodzenia na dalszej drodze zawodowej. Liczę również na to, że w dalszym ciągu będziemy mogli liczyć na wsparcie z jej strony, poparte doświadczeniem wielu lat pracy na rzecz lokalnego środowiska – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Grażyna Praszelik-Kocjan była dyrektorką MOK przez ostatnich 25 lat. Miejski Ośrodek Kultury jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Jego główną rolą jest realizacja zadań związanych z obszarem kulturalnym gminy Olkusz, w tym między innymi: organizacja imprez, prowadzenie sekcji artystycznych, Uniwersytetu III Wieku, Kina „Zbyszek”, Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, administrowanie Zamkiem Rabsztyn i inne.

Grażyna Praszelik-Kocjan