Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Woda - komunikatW związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który stwierdził brak przydatności do spożycia wody dostarczanej z olkuskich wodociągów, chcemy na bieżąco informować mieszkańców o podejmowanych działaniach. W Olkuszu wodę będą dostarczały beczkowozy. Już teraz znajdują się one na rynku oraz na Os. Młodych (pętla przy ul. Krasickiego). Z uwagi na fakt, że sytuacja jest dynamiczna, chcielibyśmy zachęcić Państwa do śledzenia naszego profilu na facebooku (https://www.facebook.com/umigolkusz). Przekazujemy tam każdą otrzymaną informację, która może się przydać mieszkańcom.

Beczkowozy z wodą pojawią się w czterech lokalizacjach: Pakuska - ul. Osiecka, Os. Młodych – Pętla przy Krasińskiego, Os. Słowiki – pod zegarem, Rynek w Olkuszu (koło USC).

Zgodnie z przekazaną nam informacją z Sanepidu - nie zaleca się mycia wodą z kranu w wymienionych w komunikacie gminach do chwili odwołania alertu. Szczególną ostrożność powinno zachować się w przypadku małych dzieci, osób starszych oraz osób skłonnych do podrażnień i alergii skórnych.

Ponadto, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu poinformował nas, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma powodu do paniki. Przypomina jednocześnie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i niekorzystaniu z wody z kranu do picia i mycia.

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest dynamiczna, chcemy jak najszybciej docierać z informacjami do naszych mieszkańców. Informacje, które otrzymujemy, na bieżąco publikowane są na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/umigolkusz

Dzięki temu nasze komunikaty błyskawicznie zyskują duży zasięg, co pomaga nam w jak najszybszym informowaniu mieszkańców, m.in. o nowych punktach, w których można pobierać wodę. Wszystkie komunikaty publikowane są natychmiast po ich otrzymaniu przez nas.