W ubiegłym roku informowaliśmy o wyposażeniu sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w system do elektronicznej obsługi sesji Rady Miejskiej. Od września 2015 r. na stronie internetowej Urzędu publikowane są wyniki głosowań radnych. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają również na cyfrową rejestrację dźwięku, dzięki czemu nagrania z sesji będą na bieżąco publikowane na stronie magistratu.

Wyniki głosowań Rady Miejskiej w Olkuszu publikowane są na bieżąco po zatwierdzeniu przez radnych protokołu z sesji. Przykładowo, jeżeli na najbliższej sesji radni przyjmą bez uwag protokół z sesji 9 marca 2016 r., wyniki głosowań zostaną niezwłocznie opublikowane na stronie internetowej Magistratu w zakładce Rada Miejska -> Sesje RM -> Wyniki głosowań (link bezpośredni: http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4446 ).

Zmodernizowany system do nagrywania dźwięku pozwala także na publikowanie nagrań z sesji Rady Miejskiej w Olkuszu. Dzięki zastosowaniu dodatkowego systemu indeksacji dźwięku, nagranie publikowane jest w formie pozwalającej na odsłuchanie konkretnych wypowiedzi poszczególnych osób zabierających głos w dyskusjach.

- Sesje Rady Miejskiej w Olkuszu trwają kilka godzin i znalezienie jednej krótkiej wypowiedzi w tak długim nagraniu byłoby bardzo trudne. Nasz system różni się od podobnych, stosowanych w samorządach, umożliwiając wygodny odsłuch konkretnej wypowiedzi bez konieczności żmudnego przeszukiwania całego nagrania. Zachęcam Mieszkańców Gminy Olkusz do bieżącego śledzenia aktywności samorządu – czy to przez uczestnictwo w sesjach Rady Miejskiej, czy poprzez odsłuchiwanie nagrań – komentuje Burmistrz Roman Piaśnik.

Nagrania z sesji będą udostępniane na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz w zakładce Rada Miejska -> Sesje RM -> Nagrania (link bezpośredni: http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4694 ).

Radni Rady Miejskiej