W holu olkuskiego magistratu można oglądać ciekawą wystawę fotografii autorstwa Jakuba Krawczyka zatytułowaną „Barwy Jurajskich Nocy”. Wystawa będzie prezentowana do 20 czerwca. Można ją oglądać w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy.

Wystawa w UMiG

Na fotografiach można podziwiać nocne ujęcia zamków na „Szlaku Orlich Gniazd”. Autor wykonywał zdjęcia w latach 2009-12 na terenie całej Jury. Fotografie wykonane są metodą długiego naświetlania (nawet ponad 3 godziny), dzięki której można zaobserwować ruch gwiazd. Wystawa została zainicjowana w maju 2012 roku przy współudziale Związku Gmin Jurajskich oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” w Pyrzowicach.

Wystawa w UMiG

Od tego czasu była prezentowana w kilkunastu miastach całej Polski. Wystawa trafiła do Olkusza dzięki inicjatywie Biura Promocji i Informacji Publicznej UMiG, które nawiązało współpracę ze Związkiem Gmin Jurajskich. Celem wystawy jest promowanie walorów wyjątkowego regionu Polski, jakim bez wątpienia jest Jura Krakowsko-Częstochowska.