Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Już 14. Lipca przez Gminę Olkusz przejedzie peleton 73. Tour de Pologne. Kolarze przejadą przez serce Srebrnego Grodu - olkuską starówkę. Zachęcamy do wspólnego kibicowania na trasie przejazdu oraz uczestniczenia w atrakcjach przygotowanych na rynku przez Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Olkuscy wielbiciele kolarstwa dwukrotnie udowodnili, że przejazd tego najsłynniejszego peletonu w Polsce przez nasze miasto to okazja do wspólnego świętowania i gorącego przywitania kolarzy. Zapewne nie inaczej będzie w tym roku! Olkusz znalazł się na 240-kilometrowej trasie III etapu tegorocznego wyścigu z Zawiercia do Nowego Sącza. Kolarze wjadą do Olkusza około godziny 13:00 od strony Klucz – ulicą 20 Straconych, później przez Mickiewicza, Szpitalną, Basztową, okrążą Rynek, wyjadą Żuradzką w ulicę Szpitalną, dalej wiaduktem w stronę Chrzanowa.

Już o godzinie 11:00 na olkuskim rynku w oczekiwaniu na przyjazd kolarzy proponujemy małym i dużym mieszkańcom oraz gościom udział w zabawach, konkursach sportowych i akcji plastycznej, a także posłuchanie występów sekcji instrumentalnej MOK, zespołu rockowego oraz ogniska muzycznego “DodiArt”. Udział we wszystkich atrakcjach oczywiście bezpłatny, a na zwycięzców konkursów czekają nagrody. Do dyspozycji uczestników imprezy będzie również Mobilny Punkt Informacyjny UMiG Olkusz.

Informujemy również, że w dniu wyścigu oraz dzień przed nim należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu na trasie przejazdu kolarzy. Od godz. 18:00 13 lipca do godz. 18:00 14 lipca będzie obowiązywał zakaz ruchu w rynku i uliczkach do niego dobiegających. Natomiast w trakcie wyścigu niemożliwy będzie przejazd ulicami, którymi będzie przejeżdżała kolumna.

Tour de Pologneulotka

Zdjęcie z Tour de Pologne - kolarze