Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Już niebawem w Olkuszu powstanie nowoczesny plac zabaw, który dla miasta zdobyli mieszkańcy. Przez dwa miesiące oddali ponad 311 tys. głosów w konkursie internetowym „Podwórko NIVEA”. O atrakcyjną nagrodę walczyło niespełna tysiąc lokalizacji z całej Polski. Udało się jedynie 40 miejscowościom w tym nam. W dodatku w czołówce, bo zgłoszony przy Przedszkolu nr 8 plac zajął w rankingu II tury drugie miejsce.

Urząd Miasta i Gminy Olkusz po raz pierwszy w historii „Podwórka NIVEA” zdecydował się na przystąpienie do konkursu. Jak się okazało - skutecznie! O wytypowanie lokalizacji zostali poproszeni mieszkańcy Gminy Olkusz, którzy na profilu na Facebooku mogli zgłaszać swoje sugestie. Wszystkie zostały przeanalizowane przez urzędników i ostatecznie podjęto decyzję, że plac najbardziej potrzebny byłby na placu przy Przedszkolu nr 8 (osiedle Pakuska), o co bardzo mocno zabiegali mieszkańcy tej części miasta, dyrekcja placówki, rodzice dzieci i radni. Po zgłoszeniu lokalizacji mieszkańcy od początku maja do końca czerwca każdego dnia oddawali swoje głosy za pośrednictwem strony internetowej www.nivea.pl. Akcja promocyjna oraz zwarte szeregi olkuszan dały miastu „Podwórko NIVEA”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu z ich strony, to właśnie w Olkuszu powstanie plac zabaw marzeń.

- Składam wielkie podziękowania oraz gratulacje wszystkim osobom, które tak dzielnie walczyły o plac zabaw dla naszego miasta. Już za kilka miesięcy najmłodsi mieszkańcy Olkusza będą mogli spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na nowoczesnych urządzeniach – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza – Olkuszanie po raz kolejny w ostatnim czasie udowodnili, że potrafią się jednoczyć i wspólnie działać dla dobra miasta.

Firma NIVEA pokrywa koszty związane z budową nowoczesnego placu zabaw, z którego korzystać będą mogły wszystkie dzieciaki. Zjeżdżalnia, huśtawki, orle gniazdo, karuzela wspomnień, ruchome piaski czy karoca, to tylko niektóre z urządzeń, w jakie wyposażone są „Podwórka NIVEA”. Zadaniem pracowników Urzędu Miasta i Gminy Olkusz będzie przygotowanie dokumentacji oraz terenu pod plac, konsultacja projektu, zgłoszenie budowy placu zabaw, promocja obiektu.

- To wielkie święto dla całej naszej społeczności. Ogromnie się cieszymy, że przy naszym przedszkolu powstanie tak nowoczesny plac zabaw. Najbardziej będą się cieszyły dzieci - nie tylko z naszego przedszkola, ale z całego miasta, ponieważ obiekt będzie ogólnodostępny. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym dziś możemy przeżywać tak wielką radość - mówi dyrektor Przedszkola Nr 8 Jolanta Banasińska.

Podwórko NIVEA