Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Mamy jedną z najlepszych na świecie krajowych reprezentacji w tej dyscyplinie sportu. Aż pięciu Polaków w tym roku występuje w zawodach z cyklu F3, w których udział bierze 16 czołowych zawodników świata. Już 19 listopada Olkusz przywita elitę polskich magików futbolowych, którzy powalczą o miano freestylera roku. Srebrne Miasto tego dnia stanie się stolicą polskiego freestylu! Zapowiada się fantastyczne widowisko, na którym nie może was zabraknąć!

Freestyle Football to bardzo szybko rozwijający się sport, który polega na wykonywaniu  widowiskowych trików z piłką do nogi. Ewolucje można wykonywać praktycznie w każdej pozycji: stojąc, skacząc, leżąc. Wszystko uzależnione jest tylko i wyłącznie od wyobraźni zawodników.  Z roku na rok freestyle football zrzesza sobie większą liczbę fanów oraz zawodników, którzy chcą zaistnieć nie tylko na polskiej arenie sportowej, ale również na międzynarodowej.  Należy  wspomnieć, że Łukasz Chwieduk i Daniel Mikołajek to byli mistrzowie Europy, a Michał Rycaj i Szymon Skalski to byli mistrzowie świata.

Tegoroczne finały Mistrzostw Polski Freestyle Football odbędą się 19 listopada o godzinie 16:00 w Olkuszu w Hali Sportowo Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Sportowcy będą walczyć w drabince systemem „przegrany odpada”. Każdy pojedynek polega na 3-minutowym bezpośrednim starciu dwóch zawodników. Każdy z nich ma 3 wejścia po 30 sekund, żeby przekonać sędziów, że to on zasłużył na zwycięstwo.

Obrońcą tytułu z roku 2015 jest Jaromir Poprawa (Jrk), który pokonał ponad 30 zawodników w drodze po najwyższą lokatę na podium. Jaromir zapowiedział, że zamierza bronić tytułu podczas nadchodzącej edycji.

Olkusz ma ważne miejsce w historii tego młodego sportu. Trzykrotnie: w 2008, 2009 i 2010 roku, rozgrywano u nas zawody o Puchar Polski. W pierwszych wygrał Bartek Skalski, w drugich Michał Rycaj, zaś w trzecich najlepszy był Paweł Skóra. Ze względu na bardzo dobrą współpracę z Gminą Olkusz oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, to Olkusz został wybrany na organizatora Mistrzostw Polski.

Dzięki wygranej w mistrzostwach zawodnicy zdobywają ważne punkty do światowego rankingu freestylerów, które następnie umożliwiają udział w Mistrzostwach Świata z najlepszymi zawodnikami globu. 

 

Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2016

Miejsce: Olkusz ul. Wiejska 1a – Hala Sportowo Widowiskowa

Termin: 19 listopada – sobota

Start finałów: 16:00

Organizatorami Mistrzostw Polski Freestyle Football 2016 są: Polish Freestyle Football Assosiation, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Gmina Olkusz.

Plakat freestyle